Skocz do zawartości

Spitfire Mk1a 1:24 - Airfix


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

I tak oto po ponad dwóch latach powoooolnych prac dobrnąłem do końca. Jedynymi przeróbkami były dwa kabelki w kokpicie, bowiem jak zaczynałem ten model były to moje początki z modelarstwem. Przez czas trwania budowy modelu wiele się dowiedziałem, dlatego kabina (robiona na początku) wygląda gorzej od reszty modelu. Zestaw ogólnie dobry, choć bywało różnie. Kółko ogonowe chwieje się na boki, dlatego na jednym zdjęciu jest krzywe. Antenę już napiąłem. Wlew baku wykonany z maski na jakieś koło. Pozdrawiam i zapraszam do warsztatu tych którzy nie widzieli.

IMG_1830.jpg

IMG_1831.jpg

IMG_1834.jpg

IMG_1835.jpg

IMG_1836.jpg

IMG_1837.jpg

IMG_1839.jpg

IMG_1840.jpg

IMG_1841.jpg

IMG_1842.jpg

IMG_1845.jpg

IMG_1846.jpg

IMG_1851.jpg

IMG_1854.jpg

IMG_1855.jpg

IMG_1856.jpg

IMG_1860.jpg

IMG_1861.jpg

IMG_1863.jpg

IMG_1864.jpg

IMG_1865.jpg

IMG_1866.jpg

IMG_1867.jpg

 

Relacja:

viewtopic.php?t=2648

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Muszę przyznać, że wygląda całkiem ładnie. Tylko, co się stało ze szkiełkiem, że takie mleczne?? A i antena drutowa powinna być nieco bardziej naciągnięta.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Aż mnie bierze do dalszych zmagań z moją dziewiątką A co do kabiny...weź wytłocz używając tej jako kopyta Z tego co mówiłeś jakoś ci to szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitek na prawdę fajnie pomalowany Mógłbyś trochę spiłować koła, na pewno lepiej by to wyglądało. Antenę już poprawiłeś więc ok. Owiewkę też mógłbyś spróbować dorobić

 

Ogólnie model przyjemnie się ogląda jednak moim (wyłącznie osobistym ) zdaniem przy tak dużej skali możliwości waloryzacji modelu są przeogromne. Silnik, wnęki podwozia, kokpit i wszelkie luki można (albo należałoby) zrobić wypasione...dlatego wolę 1/72 bo bym zrobił ze dwa modele przez całe życie ale to sprawa gustu jak wiadomo

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hej! Zdecydowałem się sprzedać Spita, więc wypadało mu zrobić porządne zdjęcia. A skoro już je mam, to czemu nie pokazać? Poprzednia sesja nie wyszła zbyt dobrze jak na moje dzisiejsze standardy. Pamiętajcie, że model zaczynałem mając jakieś 12 lat, a skończyłem mając jakieś 15... Kiedy zaczynałem, praktycznie raczkowałem w modelarstwie, kiedy kończyłem, dopiero powoli zgłębiałem się w to "prawdziwe" modelarstwo. Ten model to dla mnie ogromny sentyment. Kurzący się sentyment bo nie mam na niego miejsca i leży w pudle od dwóch lat. W międzyczasie został przygnieciony blachami do pieczenia (mamusia nie wiedziała, że w kartonie, który był z MOJEJ szafie mógł być model...), ale odratowałem. Oto ostatnia galeria, model można znaleźć na Allegro, a jak za długo tam poczeka to również na eBayu. Pozdrawiam!

IMG_6614.jpg

IMG_6615.jpg

IMG_6613.jpg

IMG_6612.jpg

IMG_6618.jpg

IMG_6617.jpg

IMG_6619.jpg

IMG_6621.jpg

IMG_6623.jpg

IMG_6624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukaszu

 

Nie miałem okazji wcześniej oceniać tego modelu, więc sporo po czasie zrobię to, choć porównując ten model do Twoich ostatnich prac, wypada on średnio...

 

Na pewno jest bardzo prosto i bez wodotrysków, ale można to zrzucić na kanwę małego doświadczenia z tamtego czasu i uproszczeń samego zestawu.

 

Już wtedy widać było za to spore umiejętności malarskie jakie w Tobie drzemały. Malowanie naprawdę dobrze się prezentuje. Z kalkomaniami jest już nieco gorzej...

 

Pomimo dominującego, uproszczonego i mocno trącącego plastikiem silnika, bardzo ładnie wyszły Ci wydechy. Widać efekt metaliczności. To się chwali.

 

O oszkleniu wspomnieli już przedmówcy

 

Koniec końców model niezły, aczkolwiek Twoje obecne prace biją go na głowę poziomem wykonania i dążeniem do merytorycznej poprawności.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pierwsze wrażenie jak najbardziej OK, ale...

W przedziale silnikowym wieje nudą

Krzywa antenka

Przekrzywione tylne kółko

Brak przewodów hamulcowych

Wspomniana wcześniej kabinka - szkiełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ma większy otwór niż jego ośka i lata jak głupie we wszystkie strony.

Na nowych zdjęciach antena jest przecież idealnie napięta?

Kalkomanie (oprócz dolnych 4 napisów) siadły przecież idealnie... Nie widać nawet grubości filmu. Kokardy na kadłubie malowałem od szablonu, one wyglądają najgorzej, są postrzępione i trochę nierówne.

Jak już wspominałem, baardzo stary model, jeden z moich pierwszych. Nie może dziwić, że nie jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ma większy otwór niż jego ośka i lata jak głupie we wszystkie strony.

Na nowych zdjęciach antena jest przecież idealnie napięta?

Kalkomanie (oprócz dolnych 4 napisów) siadły przecież idealnie... Nie widać nawet grubości filmu. Kokardy na kadłubie malowałem od szablonu, one wyglądają najgorzej, są postrzępione i trochę nierówne.

Jak już wspominałem, baardzo stary model, jeden z moich pierwszych. Nie może dziwić, że nie jest najlepszy.

Z kółkiem OK, antenki na nowych fotkach faktycznie nie zauważyłem (SORRY) ale nic nie pisałem o znakach, raczej o braku okablowania silnika i kabince.

Faktycznie z tym wzniosem jest coś nie tak, ale to może wina fotek

Niemniej podoba mi się Twój model, miałbym ładną parkę z moim Hurrrym.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma :(

Jest tak pół na pół pomiędzy wzniosem zerowym, a właściwym. Wtedy nie wiedziałem nawet, że Spity miały taki duży wznios skrzydeł :-)

Pamiętam coś, że jedno skrzydło było mega pokrzywione i musiałem wklejać jakieś stalowe pręty, może klapły trochę całe, albo po prostu producent źle zrobił.

 

Ale kornik wspomniał o kalkach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.