Skocz do zawartości

s.W.S & 3,7cm Flak 43, Revell 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podstawka dla Pantery powoli się tworzy to postanowiłem kolejny model skończyć.

DSCN0329.jpg

Kiedyś zacząłem dłubać sws-a ale farba paskudnie siadła i trafił do pudła. Jest gdzieś nawet kawałek relacji na forum. Długo leżał, aż wreszcie wrzuciłem części do kreta i zacząłem od początku. Nie zaczynałem relacji wcześniej, żeby znowu nie było falstartu.

Pomalowałem i poskładałem ramę, brak jeszcze przedniego zawieszenia ale pozostałe elementy są. Poobijałem ją dość mocno i zwashowałem. Zastanawiam się nad brudzeniem, czy zostawić taki "czysty" jak jest teraz, czy chlapnąć trochę pigmentów głównie na ramę

DSC01306.jpg

DSC01307.jpg

DSC01308.jpg

DSC01311.jpg

DSC01312.jpg

Dokupiłem też lufę Armo i blachy Eduarda (ciągle na nie czekam). Jak przyślą to zaprezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow, świetna ta rama

Siadam i podziwiam

 

Lotnik ma pytanie

Jak Ty to obijasz?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jeszcze przednie zawieszenie dzisiaj Trochę podziałałem pigmentami na opony, żeby je bardziej zużyć. Pierwszy raz robiłem takie coś i jestem zadowolony Mi się podoba.

DSC01313.jpg

DSC01314.jpg

DSC01315.jpg

DSC01316.jpg

DSC01317.jpg

DSC01318.jpg

edit: po obejrzeniu fotek poprawiłem wash na felgach bo pigmenty przykryły za bardzo. Oczyściłem je z kurzu i są teraz wyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej,

przez kilka dni walczyłem z gąsienicami. O ile przed malowaniem pasując na sucho wszystko było ok to po pomalowaniu ich jakby się skurczyły, musiałem naciągać ostrożnie w kilku miejscach. Czasem zrywały się ale poskładałem do kupy i już jest ok Nie wiem czemu na zdjęciach felgi przednich kół wyglądają jakby były zakurzone i nie pasują do całości. Na żywo inaczej to wygląda, wszystko jest tak samo jak reszta pojazdu, oprócz opon

DSC01389.jpg

DSC01390.jpg

DSC01392.jpg

DSC01393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czekałem do tej pory na blaszki dlatego nie było postępów. Ale dzisiaj dotarły

Spory zestaw 4 blach i małej kliszy z zegarami. Teraz będzie można znowu ruszyć budowę

DSC01401.jpg

DSC01402.jpg

Może jutro coś zmajstruję bo w środę wyjeżdżam na tydzień do rodzinki więc w robocie przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj i trochę wczoraj porobiłem wnętrze. Dodałem trochę Edkowych blaszek i maznąłem białym. Poobijałem też mocnej i gotowe. Jeszcze nie skleiłem ze sobą połówek kadłuba bo muszę w paru miejscach poprawić. Zegary mi się krzywo trochę przykleiły ale na żywo nie dość, że ledwo cokolwiek zobaczyć przez włazy to małe są.

DSC01405.jpg

DSC01406.jpg

DSC01407.jpg

DSC01408.jpg

DSC01409.jpg

DSC01410.jpg

DSC01411.jpg

Musze w paru miejscach podetrzeć trochę bo za ciemno jest i dodać na podłogę trochę brązu jako ziemia i rdza. Na to kapkę pigmentów i będzie można zamykać kabinę.

Aaa przypomniało mi się, muszę jeszcze zrobić słuchawki do radiostacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malowałeś tą ławkę

Pomalowałem najpierw dechy na taki sam kolor piaskowy jak reszta modelu. Następnie ciemno brązowym akrylem Tamiyi pomalowałem ławkę i po paru minutach jak podeschło nałożyłem czarny wash olejami artystycznymi. Ścierając go namoczonym wacikiem do uszu w rozcieńczalniku wycierałem też lekko w różnych kierunkach brąz. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się takiego efektu i wyszło to przypadkowo, a że fajnie wygląda to zostawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzeba odkurzyć temat trochę. Obecnie mam już gotową przednią część pojazdu, zostało wkleić kilka drobiazgów i włazy, ale to po malowaniu będzie. Zająłem się teraz tylną częścią, na której stanie Flak. Niewiele zrobiłem, bo główne elementy miałem już sklejone wcześniej. Dokleiłem teraz tylko siatki. Zmontowałem też podstawę działka.

DSC01526.jpg

DSC01527.jpg

DSC01528.jpg

DSC01529.jpg

DSC01530.jpg

DSC01531.jpg

DSC01532.jpg

DSC01534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Generalnie jest genialnie, jak widać masz technikę, podoba mi się to, że podwozie wykonałeś można by rzec jako osobny model Ja zazwyczaj działam całość po czym wszystko maluje.

 

Ławeczka jak wszyscy chyba wspominali - ekstraklasa

 

Jakbym miał coś wytknąć to mi opony nie pasują, fajnie by było jakby ten szew po środku nie był tak widoczny. I mógłbyś w sumie po pigmencie zwilżonym patyczkiem, czy nawet palcem przejechać po oponie w około felgi.

 

Póki co włączam się do wnikliwej obserwacji !

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laweta gotowa . Mało było przewidzianych blach na nią więc w parę minut zrobiona. No i oczywiście zabrałem się za działko. Trochę plastiku zlepione do kupy. Znowu robię to segmentami, które na końcu po malowaniu poskładam w jedno . Jeszcze nie wszystko sklejone, bo trochę blach ma być, ale to później. Niektóre elementy nie szlifowane więc są szwy.

DSC01535.jpg

DSC01536.jpg

DSC01537.jpg

DSC01538.jpg

DSC01539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za real!!!

Świetne, planujesz jakąś podstawkę?

Czyli że co, masówka marketowa?

Tak planuję podstaweczkę i jednego figuranta. Będzie wszystko utrzymanie w kolorach jesiennych (od żółtego po brązy), nie planuję żadnych akcentów bijących po oczach. Zastanawiam się czy nie wrzucić paru gałęzi na kadłub, ale to okaże się jak flora przejdzie pomyślnie próby.

 

Przy okazji raport słowny. Polepiłem blachy na flaku i zrobiłem całą osłonę działa z fototrawionek, trochę nerwów było bo nie kleiłem jeszcze tylu blach ze sobą i tak pogmatwanych. Jutro zapodam jakieś foty tego bajzlu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki. Poskładane na sucho różne elementy przygotowane pod podkład. Do szlifowania jeszcze pójdzie osłona działka bo była niewielka szczelinka i ją zaszpachlowałem. Drobne elementy jeszcze dostaną pilnikiem bo nie wszystko jest cacy. Widać na 1 focie wypychacze ale jak się poskłada całość do kupy to nie widać ich więc z lenistwa nie usunąłem . Ostatnie 2 fotki na innym tle bo jak poskładałem studio to przypomniałem sobie, że nie sfotografowałem drobnicy a nie chciało mi się znowu rozkładać .

DSC01540.jpg

DSC01541.jpg

DSC01542.jpg

DSC01543.jpg

DSC01546.jpg

DSC01547.jpg

DSC01548.jpg

DSC01549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywo (niesymetrycznie) wkleiłeś tą blaszkę imitujacą okrągły panelik inspekcyjny na elemencie z cięgnem do elewacji (chyba) celownika...

 

Ta osłona jak na pierwszy raz nie wyszła źle, tylko przed gruntowaniem wyczyść blaszki denaturatem, żeby odciski paluchów usunąć (lepsza przyczepność powłok lakierniczych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.