Skocz do zawartości

Zwraczony BA-3


rzelu

Rekomendowane odpowiedzi

Coby utrzymać poziom modeli rozgrzebanych wziąłem się za operację na niskobudżetowym pacjencie:

P1000926.jpg

 

W założeniu efektem ma być połowicznie spalony podczas rosyjskiego odwrotu w 1941 pojazd.

Korzystając z kilku zestawów fototrawionych znamienitych firm BEER i ŚM&ETNIK, klnąc, rżnąc i piłując osiągnąłem na razie tyle:

 

P1000931.jpg

P1000932.jpg

P1000933.jpg

 

próby uzyskania efektu nadpalonych opon:

P1000930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki był ładny model Co do lokalizacji, to tych BA było najwięcej w Hiszpanii, brały też udział w aneksji Besarabii i trochę w wojnie Fińskiej i Polsce, ale już malutko, przeważały BA-10. Więc jak mogę coś zasugerować, to proponuję Hiszpanię. W tej wojnie, najwięcej wozów pancernych i czołgów zostało zniszczonych dzięki "koktajlom Mołotowa", gdzie praktycznie były pierwszy raz użyte na taką skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jest okazja pobawić się w nitowanie

P1010092.jpg

 

Trochę późno bo wiele miejsc, gdzie nity powinny się znaleźć jest już niedostępne, ale model jest z założenia przeznaczony na eksperymenty.

Zdobycie nitów wymagało wkroczenia w świat pięknych kobiet, poruszonych faktem że mężczyzna przekroczył próg ich królestwa...

Kilka na wieży

P1010094.jpg

i na kadłubie

P1010095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego te nity są

 

Obstawiam jakieś koraliki czy inne ozdobne pierdółki z pasmanterii, bo jak na kulki z filtra do wody to są dość duże.

 

Rzelu - czy te nity, które zrobiłeś, powinny być większe od pozostałych (zestawowych)? Dziwnie to wygląda - tu duże, tam małe. Chyba nawet ruscy jakąś standaryzację elementów mieli .

 

Jako całość "niedopałek" jest apetyczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu c d :> co do nitów i tego, że wielkość względem innych nie będzie tak wyraźna pod wpływam malowania, to nie byłbym taki pewny. Oczywiście na kadłubie miejscami tak ale np. na wieży (druga fotka)? Tam gdzie jarzmo to różnica jest wielka. Ja jednak jestem fanem rozciągniętych ramek, ale jak napisałeś to model do eksperymentów. Czekam na finisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bryła w zasadzie gotowa. Zdecydowanie czarny matt Humbrola nie sprawdził się w roli podkładu - perfidnie odlazł na błotniku już po nałożeniu zieleni Tamiyi.

Nic to, zniknie pod purchlem spalenizny.

 

P1010122.jpg

P1010118.jpg

P1010108.jpg

Na razie stan: Humbrol/ Tamiya/ Tamiya/ Sidolux.

Robią się z blaszki gąski Overoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemuż to takie spore przerwy przy pracy??

Są sprawy ważne i wżniejsze, jak to stare słowiańskie przysłowie mówi.

Takie modelarstwo lubie, odważne i tanie. Zniszczone błotniki nie musza byc z PARTA np. bo i tak sa krzywe i można sobie pozwolić na niedokladnosci

BRAWO ZA ODWAGE.

Mamjakies fajne zdjecie takiego wraku moze podesle.

Sam chcialem zrobić w 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widzę światełko w tunelu

 

Ja też . Fajnie ten łoś podkreślił porowatość "odparzeń" farby. Gdzieś już widziałem takie kolory. Gdzie to było ?

 

A, już wiem ... eksponaty z Golęcina. Te wszystkie teciaki, suki, isy i inne w ruskiej zieleni, ociekające smarem i pokryte czarno-brązowym brudem zbierającym się we wszystkich zakamarkach i wgłębieniach płyt pancerza. I tak jest git.

 

P.S. A co z podstawką/dioramą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie śladów spalenia. Czy nie powinny być one dużo większe wokół przedziału kierowcy i bojowego? O ile dobrze pamiętam BA-6 miał chyba zbiornik paliwa nad głową kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.