Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf. H Late, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wymagały, ale po prostu przeszlifowałem je 600 żeby się lepiej farba trzymała i klej uchwytów po wewnętrznej stronie. W ogóle arkusiki blaszek też się staram od razu szlifować przed wycięciem czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie model gotowy do malowania. Jeszcze tylko sprężynki do błotników.

"Poprawiłem" figurki. Trochę kombinowania z rączkami, Usunąłem kieszenie, dodałem te "poły", rękawy przerobiłem na takie bez "ściągaczy". Wyzwaniem było wyklejenie "wrony" na prawej piersi, ale chyba mi się udało - wyjdzie po malowaniu. Właściwie od zera zrobiłem czapkę dowódcy, kierowcy już mi się za bardzo nie chciało dłubać. Muszę trochę "wyklepać" słuchawki dowódcy. Może jeszcze dzisiaj psiknę surfacerem, żeby wyszły babole.

DSC_4651.jpg

DSC_4653.jpg

DSC_4655.jpg

DSC_4656.jpg

DSC_4657.jpg

DSC_4658.jpg

 

P.S. Zamówiłem trochę więcej green stuffu z Anglii, bo są jakieś problemy ze zdobyciem w kraju. Dam za parę dni ogłoszenie w giełdzie jakby ktoś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wszystkie ekrany boczne, gąski, kółka i inne są już na stałe?

Wszystkie koła założone na sucho - właściwie to na maskol żeby nie spadały. Gąski też na sucho (widać zresztą, że sklejone na taśmę tamiyi). Ekrany na wieży i na kadłubie też są demnontowalne.

To nie dowódca, to Didżej!

Jasne, DJ_PanzerX (każdy didżej musi mieć X w nazwie i zaczynać się od DJ, inaczej nie jest cool)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, każda fotka ma inną temperaturę barw :] Aby otrzymać kolor rzeczywisty trzeba je dodać do kupy i podzielić przez 6

A tak do rzeczy - maluję sobie. Wbrew pozorom, to trudny kamuflaż sobie wybrałem. Wycinanie szablonów z papieru i podklejanie na blutacku było by rzezią. Malowanie od ręki również byłoby rzezią, ale że ta rzeź była mniej pracochłonna - zdecydowałem się na nią. Oczywiście widzę że potrzebne będę poprawki, aby wyostrzyć w paru miejscach kontury i jednolitość wypełnienia plam. No i układ.

A co do sprawy malowania góry - cały czas kwestia otwarta. Pociągnąłem po stropie wieży parę kresek i mi się nie podobało - w efekcie zamalowałem. Ale z drugiej strony patrząc od góry wygląda "lotniczo-bombowo-atrakcyjnie". Choć wizualnie ciekawie. Nie wiem, z tych zdjęć co mam nie jestem w stanie więcej odczytać. Co sądzicie?

 

panz24.jpg

panz25.jpg

panz26.jpg

panz27.jpg

panz28.jpg

panz29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, myślisz że Hans z Wolfem na ten przykład mieli takie dylematy jak Ty, uważasz, ze robili to od szablonów???

 

Poprawiłbym przebicia jasnego, i raczej pozwolił brązowi i zieleni niechlujnie bryznąć na jasny.

Reszta miodzio, bomba i teraz to pokoloruj filterkami.

 

Mnie sie osobiście podoba zaje......chał orszak pod karczme, wypadli szlachcice...i każdy ma chcice

 

 

p.s. a pasiaki po górnych powierzchniach....hm, podszedłbym do tematu - jak widać na innych pojazdach tego okresu - większość miała po całości, co dalej nie zmienia faktu że teraz jest artystycznie super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak zrobiłem ciapki na górze

Model otrzymał warstwę sidoluxu, na to poszły kalki - bardzo ładnie siadały i miały mało filmu wiec nie bawiłem się w obcinanie. Jedynkę w numerze wyciąłem krojąc zero na 5 części i odpowiednio układając ;)

Jak widać, pomału maluję też figury. Metodę mam dość prostą, psikam je najpierw surfacerem, potem bazowym kolorem munduru (albo czymś zbliżonym), potem ciemny cielisty Medium Fleshtone napylam z grubsza na twarz i rączki i później już tylko pędzlem. Twarz smaruję ponownie Medium Fleshtone rozcieńczonym tylko retarderem Talensa, potem pędzlem daję po kolei Sunny Skintone, Flat Flesh, Basic Skintone i Offwhite/White w coraz to jaśniejsze miejsca. Teraz trzeba będzie podziałać z detalami twarz i zacząć malować ubranka.

A Panzer dostanie teraz solidną dawkę biedronek i różnych innych zabaw z farbami olejnymi. Na koniec tego etapu delikatny wash zapuszczany punktowo, obicia, pigmenty etc. Pewnie w tym tygodniu z grubsza ogarnę

panzerIV35.jpg

panzerIV36.jpg

panzerIV37.jpg

panzerIV38.jpg

panzerIV39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek kamo jest rewelacyjne będziesz może robił hamulec wylotowy na czarno? Najbardziej czekam na washa, pigmenty i obicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

będziesz może robił hamulec wylotowy na czarno?

W sumie... czemu nie, lubię taki detal. Rzucę tylko okiem po fotkach innych czołgów z tego oddziału czy tak miały. A nawet jak nie miały, to pewnie zrobię. Na tych dwóch fotkach 821 które mam niezbyt to widać (na pierwszej jest pokrowiec a na drugiej nie widać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że kamo wyszło bajerancko, przeróbka mundurów także wygląda na udaną. Jedynie co mi tutaj nie pasuje to tłumik, ale myślę, że jeszcze nad nim popracujesz i wydaje mi się, że dwujeczka na prawej osłonie wieży jest lekko krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że kamo wyszło bajerancko

Dzięki

 

przeróbka mundurów także wygląda na udaną.

Właśnie maluję figurki dalej (mundury) i muszę przyznać - że jestem zadowolony, jest tak jak sobie wyobrażałem.

 

Jedynie co mi tutaj nie pasuje to tłumik,

To takie "wstępne podziobanie żeby zobaczyć co wyjdzie". Wątpię, żeby dużo z tego było widoczne na koniec.

 

że dwujeczka na prawej osłonie wieży jest lekko krzywo.

Dwójka jest prosto... To jedynka jest krzywa jak sto diabłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kamo. Jak zrobiłeś mapę którą Hans trzyma w rękach??

Zwykły papier, w zestawie była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co zrobiłem na modelu:

Najpierw przy użyciu paru kolorów Van Gogh'ów i white spirita zrobiłem na całym modelu biedronkę/rainsy. Następnego dnia, gdy to wszystko z grubsza wyschło pozapuszczałem we wszelkie zagłębienia miejscowego washa. Ścierania prawie nie było, więc nie naruszyłem rainsów.

Z figurkami troszkę podziałałem - wszystko malowane akrylami Vallejo.

DSC_4723.jpg

DSC_4727.jpg

DSC_4729.jpg

DSC_4731.jpg

DSC_4735.jpg

DSC_4739.jpg

DSC_4741.jpg

DSC_4744.jpg

Brawo dla Dragona za ładny, ostry detal śrub, spawów itp. świetnie się w to zapuszcza washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej!

Po tygodniowych wakacjach w Karpaczu (piękny tydzień pogody - co za fart jak na wrzesień!) wróciłem z taką chcicą modelarską, że od razu siadłem do biurka po 13 i półgodzinnej podróży pociągiem i 3 godzinnym śnie.

Poobijałem model, nałożyłem błoto z Vallejo White Stucco pomieszanego z pigmentami i farbkami Vallejo (dwa kolorki). Ogólnie jeszcze pigmenty i poprawki i powinno być na tyle. No i detale w rodzaju tłumika do dokończenia. Zapraszam do komentowania.

P.S. Chmurny dzień dzisiaj, co widać poniżej

panzerIV40.jpg

panzerIV41.jpg

panzerIV42.jpg

panzerIV43.jpg

panzerIV44.jpg

panzerIV45.jpg

panzerIV46.jpg

panzerIV47.jpg

panzerIV48.jpg

panzerIV49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za komentarze!

Gąski zapasowe oczywiście jeszcze są półproduktem, dzisiaj się za nie zabiorę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki to zrobiłes ekstra. Jak robię diorame to zawsze marze żeby mi tak wyszły, ale wiem, że to nie możliwe. Rura wydechowa dobrze zardzewiona, ale ten jaskrawszy odcień czerwieni wydaje się taki przesadzony (może to wina zdjęć). Ten wizjer kierowcy to taki niebieski... Tam była szybka jakaś? Ja na twoim miejscu pomalowałbym ją na czarny błyszczący, ale nie wiem. Może to tak wygladało jak sie patrzyło z daleka. Więcej nie ma sie do czego przyczepic bo Ty ładnie robisz modele a ten Pz IV to moim zdaniem jeden z ładniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.