Skocz do zawartości

Fairey Fulmar 1941 1:72 airfix


rafik1213

Rekomendowane odpowiedzi

O, fulmar. Ostatnio też skleiłem ten samolot tylko w 48.

Pierwsze co rzuca się w oczy w twoim modelu to niestarannie namalowane kamo, czarne, niepotrzebne plamy na spodzie i za gruba antena, poza tym wydaje mi się, że nie oszlifowałeś krawędzi natarcia i zaszpachlowałeś na spodzie kilka linii.

Plusa masz za fajny wash i całkiem przyzwoicie pomalowaną osłonę kabiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec troche krytyki:)

 

Po pierwsze wydaje mi sie ze malowales pedzlem, wyraznie widac slady pedzla na modelu poniewaz farba byla za gesta. Nastepnym razem musisz ja rozcienczyc i malowac kilkoma cienkimi warstwami. Po drugie zabrudzenia na spodzie kadluba bardziej mi wygladaja na odciski palcow:) niz slady eksploatacji. No i co do malowania raz jeszcze, jest ono nierówne, powinienes uzyc tasmy maskujacej lub maskolu.

 

Na cóz ala jak na pierwszy raz i tak jest ok, musialbys zoabaczyc moje pierwsze modele:) tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie, że ma forum pokazał się ten model bo sam go mam i teraz przynajmniej widzę na które elementy należy zwrócić uwagę podczas budowy

 

Zgodnie z tym co napisali poprzednicy najsłabszym elementem modelu jest jego malowanie... Szkoda, że nie podałeś jakich farb używasz, nie mniej widać, że ich konsystencja była zbyt gęsta, sam maluję pędzlem (farby rozcieńczam do konsystencji trochę bardziej gęstej niż woda - średnio kładę 2-3 warstwy i daje to o niebo lepsze wyniki). Pamiętaj też o doborze właściwego pędzla - najlepiej maluje się tymi z miękkim włosiem naturalnym - grubość 0 lub 1. Polecam stosowanie farb akrylowych - łatwo się rozrabiają, dobrze się je kładzie (nie przejmuj się że pełne pokrycie uzyskuje się średnio przy trzeciej warstwie - po prostu grubość pojedynczej warstwy jest bardzo mała) i w razie błędu malarskiego łatwo się je usuwa z modelu.

 

Nienajlepiej też wygląda sam rozkład plam kamuflażu, który ma nie wiele wspólnego z oryginałem. Zanim przystąpisz do malowania miękkim ołówkiem (B2, HB) wyrysuj sobie ich kształt na modelu (aby w miarę poprawnie je odwzorować wystarczy abyś dla każdej linii wyznaczył sobie charakterystyczne punkty odniesienia (na krawędziach natarcia i spływu, przy łatwych do odszukania elementach (lotki, pokrywy k-mów, itp...)) i je połącz starając się możliwie dokładnie oddać ich kształt.

 

Spód został pomalowany zdecydowanie lepiej niż góra. Wash wyszedł Ci fajnie - linie są delikatnie zaznaczone, zastanawiają tylko dziwnie wyglądające przybrudzenia na lotkach.

 

Nie przejmuj się - nie od razu Kraków zbudowano…

 

 

Pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby to pactra postaram się następnym razem rozcieńczyć farbę tak jak piszecie

 

Jeśli to farby akrylowe, to najlepsza do rozcienczania jest ..... woda ognista 40% (najzwyklejsza czysta wódeczka)

 

Dobrze rozcieńcza i szybko paruje

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby to pactra postaram się następnym razem rozcieńczyć farbę tak jak piszecie

 

Jeśli to farby akrylowe, to najlepsza do rozcienczania jest ..... woda ognista 40% (najzwyklejsza czysta wódeczka)

 

Dobrze rozcieńcza i szybko paruje

 

pzdr.

Hubert

 

heheh tylko jam mam 15 lat to raczej mi nie sprzedadzą ognistej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się - nie od razu Kraków zbudowano…

I całe szczęście - bo większa radość z budowania niż z gotowego już modelu

 

Zgadzam się ze wszystkimi uwagami moich przedmówców.

Model mi się podoba - bo pomimo pewnych braków technicznych (które z modelu na model będą coraz mniejsze) widać że w model włożono dużo serca.

Życzę następnych coraz bardziej udanych modeli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.