Skocz do zawartości

Jeep Golden Eagle 1:16 Revell


tmajer

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio niestety rzadko mam okazję usiąść i coś posklejać. Ten model jest dopiero drugim wykonanym w tym roku. Parę lat temu kupiłem go od Fojera i tak czekał cierpliwie na swoją kolej. Model właściwie prosto z pudła. Jedyne zmiany jakie wprowadziłem to dołożenie cewki wysokiego napięcia w komorze silnika, oraz wyciągarka. Wyciągarka nie miała liny, a hak od niej był jednym odlewem ze zderzakiem. Nawinąłem linę na bęben, dorobiłem hak oraz dźwignię sterowania sprzęgłem wyciągarki. Model jest stary i niestety rozpadła mi się kalkomania na tablice rejestarcyjne. Będę musiał coś znaleźć i wydrukować.Najpierw prezentuję zdjęcia postępów prac, a potem gotowego modelu. Chyba jednak bardziej podoba mi się wersja surowa, bez drzwi i hardtopu.

 

 

16925351.jpg

 

57558083.jpg

24805599.jpg

45513121.jpg

img2393u.jpg

img2387p.jpg

img2390s.jpg

img2391vjd.jpg

img2401u.jpg

img2395ygt.jpg

img2396t.jpg

img2398wfo.jpg

img2399v.jpg

img2413m.jpg

img2403elg.jpg

img2408ljf.jpg

img2411x.jpg

img2412wjs.jpg

img2444w.jpg

img2414p.jpg

img2418u.jpg

img2420f.jpg

img2421t.jpg

img2422f.jpg

img2423g.jpg

img2424u.jpg

img2502f.jpg

img2490v.jpg

img2491r.jpg

img2494j.jpg

img2495c.jpg

img2497o.jpg

img2498t.jpg

img2499l.jpg

img2528d.jpg

img2504jnm.jpg

img2505kkn.jpg

img2507c.jpg

img2509r.jpg

img2511h.jpg

img2519c.jpg

 

img4171y.jpg

img4151p.jpg

img4152z.jpg

img4153u.jpg

img4155e.jpg

img4156w.jpg

img4157y.jpg

img4158nfj.jpg

img4160b.jpg

img4163v.jpg

img4165xbi.jpg

img4166w.jpg

img4167z.jpg

img4168h.jpg

img4170l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy model skleiłeś. Jest dostępny gdzieś w sprzedaży? Jeden mały minus według mnie to te żółte przewody trochę rażą w oczy z tego, co widzę to delikatnie przybrudziłeś silnik mogłeś też poczernić i te przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje Też jestem zdania że bez dachu wygląda bardziej ... fajniej/off-road'owo

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniusi faktycznie bez dachu lepiej wygląda.

Nie to abym się czepiał, ale taka mała uwaga. Skoro przybrudziłeś silnik i zbiornik paliwa, to mogłeś jeszcze zrobić to samo z ramą i mostem z resorami bo tak to trochę dziwnie wygląda - całe podwozie czyste, a bak brudny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki pozytyw za tego Jeeeeep'ka Dobre wykonanie i ładna kolorystyka Przyłączam się do uwagi na temat grubości przewodów... też bym dał cieńsze trochę Poza tym ładniusio

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękniusi samochodzik, jedynie to te przewody niszczą wszystko, że żółte i ,że za grube, ale mam nadzieję, że sobie poradzisz w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście model również się bardzo podoba ale moim zdaniem przewody dałeś zbyt grube.Powinny być zdecydowanie o mniejszej średnicy.

 

Zgadzam się. Model jest bardzo ładny. Czysto i estetycznie sklejony. Ale te przewody zapłonowe są zbyt grube. Koloru się nie czepiam bo sam miałem kiedyś żółte w aucie. Zastrzeżenia mam tylko do ich średnicy. Koniecznie zmień na cieńsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo dziękuję za wyróżnienie i wstawienie modelu na główną stronę forum

 

Spróbuję odpowiedzieć hurtem na wszystkie posty.

 

Sam model jest bardzo stary, bo Revell wypuścił go w 1980 roku, potem były wznowienia w 1989 i 2002 roku. Mój jest z tej ostatniej reedycji. Kupiłem go jakieś 3 lata temu, na Allegro. I nie widziałem go nigdzie ani wcześniej ani później.

 

Jeżeli chodzi o grubość przewodów WN, to faktycznie powinny być cieńsze. Ja wykorzystałem te, które były w zestawie z modelem i chyba jednak wymienię je na cieńsze. Jeżeli chodzi o ich kolor - żółte przewody zapłonowe bywają w sprzedaży, jak zresztą któryś z Forumowiczów zauważył.

 

Szwy na oponach na zdjęciu faktycznie zwracają uwagę, na żywym modelu nie są rażące.

 

Tornado ma rację - należałoby pobrudzić cały model. Ale jakoś nie miałem do tego odwagi ... Sklejam w tej chwili Payhaulera AMT/ERTL i tu chyba nie będę miał wyjścia i będę brudzić cały model, a nie tylko silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.