Jump to content
JW

MT-LB (warianty...)

Recommended Posts

No to może i jest Durian, konstrukcja niebotycznie podobna do innych MT-LB Polskiej Armii. Więc jakby ktoś tam mógł to poprawić bym prosił Widać zresztą że żadnych tabliczek informacyjnych nie ma.

Panowie pisząc o Strzale 10m miałem na myśli egzemplarz z Muzeum POW w Bydgoszczy. To raz ,po drugie jako żywo na placu w Braniewie nie widziałem Opala tylko wóz dowodzenia na MT-LB taka wczesna wersje Łowczej. Komus delikatnie mówiąc cosik sie rypło.

Cześć!

Przepraszam, ale zmyliły mnie niezbyt czytelne zdjęcia wnętrza wozu (dlatego potraktowałem go, jako przeróbkę na wóz dowodzenia). To jest typowy transporter rozpoznania inżynieryjnego TIR „HORS”. Pojazd został zbudowany na bazie Specjalnego Pojazdu Gąsienicowego SPG-2A.

Pozdrawiam

Witek

Jeszcze jedna korekta. Oczywiście pojazd bazowy to SPG-2. Model SPG-2A posłużył do budowy wozu dowodzenia „Łowcza”.

Pozdrawiam

Witek

Panowie pisząc o Strzale 10m miałem na myśli egzemplarz z Muzeum POW w Bydgoszczy. To raz ,po drugie jako żywo na placu w Braniewie nie widziałem Opala tylko wóz dowodzenia na MT-LB taka wczesna wersje Łowczej. Komus delikatnie mówiąc cosik sie rypło.

To na pewno nie jest podwozie Strzały-10M. Jest to podwozie prototypu z wieżą od BWP-1.

Pozdrawiam

Witek

Cześć!

Jeszcze jedno uzupełnienie pierwotnie podwozie to prawdopodobnie służyło do budowy prototypu artyleryjskiego zestawu przeciwlotniczego „Promet”.

Pozdrawiam

Witek

Witam wszystkich.

Czy ktoś może wie co to był za prototyp?

http://www.amw.com.pl/documents/rsm_tender_products/642/40.pdf

Ciekawa nadbudówka, rzadko spotykana na naszych MTLB, na boku chyba dwa włazy oraz strzelnice.

Kolejna ciekawa wersja, prawdopodobnie podwozie prototypu rakietowego systemu przeciwlotniczego TURKUS, acz nie jest to przesądzone. Z tego co wiem zbudowano dwa prototypy.

Nikt tutaj z kolegów nie wspomniał choćby o STALAGMICIE czy SOPLU.

http://www.militarium.net/viewart.php?aid=83

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sopel_%28zestaw_przeciwlotniczy%29

Witam wszystkich.

Czy ktoś może wie co to był za prototyp?

http://www.amw.com.pl/documents/rsm_tender_products/642/40.pdf

Ciekawa nadbudówka, rzadko spotykana na naszych MTLB, na boku chyba dwa włazy oraz strzelnice.

To jest kadłub transportera SPG-2A służącego do budowy wozu dowodzenia ŁOWCZA.

Pozdrawiam

Witek

Panowie ..właśnie sobie dłubię MT-LB i chiałbym go zrobić wpolskim malowaniu{ jednobarwnym}

Jaki powinien byc kolor H-155 bedzie dobry,nie moge namierzyć dobrych zdjęć jeśli chodzi o oznakowanie { szachownice czy orzełki itp.)

A czy macie może zdjęcia Wozu Ewakuacji Medycznej na podwoziu MT-LB? Znam tylko jedno zdjęcie z 16 Batalionu Medycznego, ale na nim zbyt wiele nie widać.

MTLB-M-10 Strzała SA-13 Gopher

strzal10.jpg

były kiedyś takie w Wojsku Polskim ponoć całe 10 sztuk. Jeżeli macie informacje zdjęcia to zapraszam do rozwijania tematu.