Skocz do zawartości

T-34/76 mod.1941 #6205 Dragon + blachy VoyagerModel


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w moim pięknym świecie, niebo jest zawsze niebieskie... I zawsze odbija się w wizjerach...

 

Hihihi...

 

Przy okazji - to jakie wreszcie były kolory tych radzieckich kombinezonów czołgistów? Bo może w nocy bym sobie pomalował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPodłubawszy...

Weszedłem (nie weszedłeś!) Weszedłem! Hym. No, wszedłem na model z farbami olejnymi. Użyłem trzech kolorów, bieli tytanowej, sap green i umbry palonej (Van Gogh). Standardowo - kropeczki i ścieranie whitespiritem. Biały teraz wyblakł, ale na koniec będzie jeszcze miejscowo wyciągany białymi pigmentami i pewnie Vallejo białym na gąbeczce.

Teraz pora na miejscowy wash (pin-wash) - zapewne z brązu Van Dycke.

t34warsz00.jpg

t34warsz01.jpg

t34warsz02.jpg

t34warsz03.jpg

t34warsz04.jpg

t34warsz05.jpg

t34warsz06.jpg

t34warsz07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Eh, trochę Teciaczek poczekał na kolejną odsłonę warsztatu... Przynajmniej farba dobrze wyschła

Zapuściłem delikatnego, miejscowego washa z brązu Van dycke na White Spiricie. Zapuszczałem go punktowo najmniejszym pędzelkiem, tak aby nie musieć wcale ścierać (ew. małe poprawczeki - ale tylko takie muśnięcia wacikiem), aby nie zetrzeć poprzednich efektów jakie zrobiłem farbami olejnymi.

Gąski założone na sucho, jak widać ciągle w kawałkach ;)

Teciak01.jpg

Teciak02.jpg

Teciak03.jpg

Teciak04.jpg

Teciak05.jpg

Teciak06.jpg

Teciak07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa! Czy robiłeś może pierwsze kurzenie przy pomocy aero używając pigmentów na benzynie lakowej? Bo właśnie zacząłem się zastanawiać, przeglądając Twój warsztat, czy w swoim IS'ie tego nie spróbować. I czy wash Van Dyck + benzyna lakowa/white spirit u Ciebie też jaśnieje po wyschnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za komentarze !

Czy robiłeś może pierwsze kurzenie przy pomocy aero używając pigmentów na benzynie lakowej? Bo właśnie zacząłem się zastanawiać, przeglądając Twój warsztat, czy w swoim IS'ie tego nie spróbować. I czy wash Van Dyck + benzyna lakowa/white spirit u Ciebie też jaśnieje po wyschnięciu?

Na modelu nie ma jeszcze ani ziarenka pigmentów ;) Pierwsze kurzenie to zwykłe Flat Earth z Vallejo Model Color, ciut mocniej rozcieńczone żeby było transparentne, psiuknięte z aerografu.

Czy wash jaśnieje... Hym, w sumie wszystko co mokre i błyszczące jak wyschnie to optycznie jaśnienie - nigdy nie zwracałem na to uwagi specjalnie. Używam Talensów Van Gogh i White Spirita Fundacji Egit i nie narzekam ;)

Pigmentów do aerografu nie lubię wrzucać... Parę razy próbowałem i raczej gra nie warta świeczki biorąc pod uwagę ile potem trzeba czyścić sprzęt - podobne efekty można uzyskać rzadkimi akrylami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy, dzięki za info. Czyli nie warto eksperymentować z pigmentem w aero. Może w washu zmienić szeroko stosowany brąz VD na jakąś czerń kostną w wypadku ciemnego koloru bazowego?

A wracając do Twojego teciaka; ciekawi mnie skąd się wziął pomysł na takie malowanie. Czy ma to imitować pnie drzew w zimowym lesie?

Edit:

Na fotkach z epoki rzuca się w oczy, że te linie tworzące kratkę są pofalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w washu zmienić szeroko stosowany brąz VD na jakąś czerń kostną w wypadku ciemnego koloru bazowego?

Jak kto woli. Ja czerń używam tylko na szare kolory. Na brązy i zielenie i piaskowe wole brąz van dycke.

 

Czyli nie warto eksperymentować z pigmentem w aero.

Niektórzy używają tej metody, ja jej po prostu nie lubię Nie spróbujesz, to się nie dowiesz!

 

 

Na fotkach z epoki rzuca się w oczy, że te linie tworzące kratkę są pofalowane.

Na niektórych fotkach archiwalnych na pierwszej stronie tego wątku są i proste linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych fotkach archiwalnych na pierwszej stronie tego wątku są i proste linie.

No, mooooże

Teciak jest imponujący, ten zimowy kamuflaż wyszedł bardzo wiarygodnie. Zazwyczaj modele w takim malowaniu mi się nie podobają, bo wyglądają, jakby przejechały przez skład wapna, a tu jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.