Skocz do zawartości

MAN TGX 41.540 8x4


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego mój tata ma 6/2 to 2 oś jest na jednej dużej poduszcze.W manie zawiecha jest dość dziwna i woogóle do 2 skrętnej osi nie ma drążka tylko jest czujnik przy kierownicy i czujnik przy prawym kole osi jak chcesz to napisz na gg to ci coś podpowiem jak będę wiedział i moge ci porobić fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej3289 Fuck, nie czepiam się, ale przeczytaj to co płodzisz zanim klikniesz "wyślij" - trochę niezrozumiały bełkot Ci wychodzi.

 

Sorry Piotrek za OT. Nie pomogę Ci z zawieszeniem, poszukaj może na blueprintcie. Bardzo ciekawy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

możesz ja zrobic mi drugą...

- a samemu nie łaska?

 

Kabiny na pewno nie sprzedam, drugiej też nie będę robił bo mi się nie chce. A co do ramy to żeby zakończyć ten off-top to w piątek będę robił okablowanie to fotki jakieś dam. A i zawieszenie jest już prawie na wykończeniu.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sorry, że post pod postem - mam nadzieję że mi głowy nie urwiecie. Dziś mały aktual:

- była mała przygoda z farbą, ale blaszka do pieczenia + cleanux dały radę

- "okablowanie" zrobione już wcześniej (pneumatyka, elektryka i hamulce)

- farba już położona - 1 warstwa czarnego matu Humbrola, druga przyjdzie jak zrobię uchwyty do nadkoli, itp

- zrobiłem swoje 4 SS-y - mam zamówione odlewy ale może je zostawię no coś innego ;)

 

DSC02923.jpg

DSC02930.jpg

DSC02932.jpg

DSC02933.jpg

DSC02937.jpg

DSC02938.jpg

DSC02939.jpg

DSC02942.jpg

 

Ogólnie jestem zadowolony, jeszcze parę małych szlifów i będzie git (tak mi się wydaje).

Teraz mam plan zrobić nadkola - mam 4 od Mana i chcę przerobić 2 od Scanii - szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Sorry że post pod postem.

Kolejny up. Nadkola, felgi, zbiornik malowane Humbrolem. Trochę szpachli gdzie nie gdzie będę musiał użyć. Dwa nadkola są od Scanii R. Piasty jeszcze pomaluje na czarny mat razem z ramą. Fotki:

 

 

DSC03004.jpg

DSC03007.jpg

DSC03008.jpg

DSC03009.jpg

DSC03010.jpg

DSC03011.jpg

DSC03012.jpg

DSC03013.jpg

DSC03014.jpg

DSC03017.jpg

DSC03020.jpg

 

 

Wszelka krytyka mile widziana.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie wygląda zacnie ale czy to złudzenie, czy też faktycznie rama od miejsca przedłużania ucieka w lewą stronę ?

 

DSC03017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywne komentarze.

Co do nadkoli to został znaleziony mały błąd , a mianowicie nadkola na 2 osi skrętnej powinny być nieco węższe niż pozostałe, ale to się po prawi.

 

Panie Andrzeju co do ramy to jest to złudzenie, bo jak przedłużałem, wszystko było sprawdzane, mierzone i było równo. Poza tym jak patrzę od górny to rama idzie równo - może jest takie złudzenie przez to, że wstawka jest przeszlifowana do białego plastiku. Ale dzięki za spostrzegawczość.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałęm temat z nadkolami i nie pomyślałem o tym. Dopiero stojąc przy manie mojego taty (6/2) pomyślałem o Tobie i miałem napisać, lecz mnie uprzedziłeś, jeśli chcesz to mogęc i pomierzyć te nadkola na oś pojedyńczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rama tez jest krzywo. Zwłaszcza jest to widoczne w okolicy tej dużej poprzeczki pomiędzy 3 i 4 osia. Nadkola wyglądają fajnie ale ostatnie nadkole po stronie pasazera wyglada inczej niz po stronie kierowcy, troche to razi w oczy.

 

Przyjemnie ogląda sie Twoj warsztat, zycze powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola wyglądają fajnie ale ostatnie nadkole po stronie pasazera wyglada inczej niz po stronie kierowcy, troche to razi w oczy.

Faktycznie, dopiero teraz zauważyłem, że są nierówno posklejane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nadkola wyglądają fajnie ale ostatnie nadkole po stronie pasazera wyglada inczej niz po stronie kierowcy, troche to razi w oczy.

 

Ale chodzi o te na końcu ramy? Najwyżej się coś poprawi.

 

A co do ramy to sam głupieję, ba jak patrzę w realu to idzie równo, a na fotkach to nie zaprzeczę, że lekko ucieka w bok. Bynajmniej wszystkie koła idą w linii prostej. Ale jeszcze pomyślę co by z tym fantem zrobić.

Dzięki za spostrzegawczość.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.