Skocz do zawartości

MAN TGX 41.540 8x4


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W środę zacząłem swój kolejny projekt. Jest to MAN TGX 8x4 z polskiej firmy MICRO-TRANS. Model powstanie z połączenia 2 Manów TGA. Cały przód oczywiście zostanie przerobiony. Ponadto zamierzam przerobić wnętrze - deskę rozdzielczą. Myślę o silniku ale zobaczymy w trakcie. Jak co to będzie to przerobiony stary manowski silnik. W tym modelu postaram się zrobić okablowanie ramy jak i silnika. Model będzie robiony dość długo bo w tym roku będę zdawał maturę. Planów ramy szukałem z półtora tygodnia. Ot koniec gadania. Czas na fotki:

 

oryginał:

P5233057.jpg

P5232762.jpg

foto by: Wojciech Węglorz

 

a tu moje próby przerobienia atrapy:

DSC01474.jpg

DSC01483.jpg

DSC01489.jpg

DSC01488.jpg

DSC01486.jpg

DSC01490.jpg

 

 

Teraz szlifowanie, ponowne szpachlowanie i jeszcze raz szlifowanie i zobaczymy. W trakcie szlifowania będę nadawał krągłości i przetłoczenia różnym elementom.

 

To co na zderzaku jest pomazane ołówkiem będzie wycinane, szlifowane itp.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Gruby projekt się zapowiada

Oczywiście zasiadam na widowni

I życzę powodzenia w budowie

 

PS Wydaje mi się czy atrapa którą zrobiłeś jest z deka krzywo??

Chyba że mam już omamy na noc xDD

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zmienić technikę szpachlowania, bo nie dość, że utrudniasz sobie pracę to jeszcze wydaje mi się, że robisz to nie dokładnie. Oczywiście każdy szpachluje jak mu wygodnie, ale bez sensu jest nakładać pół kg szpachli w miejsce gdzie potrzeba zaszpachlować tylko łączenie.

 

Życzę powodzenia w pracach, bo to jakby nie patrzeć byłby pierwszy TGX w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

 

- co do tego czy atrapa jest krzywa: przed szpachlowaniem wszystko było mierzone i jest prosto, zdjęcia były robione pod kątem, jeszcze wszystko wyjdzie przy szlifowaniu więc narazie się nie martwie, najwyżej się coś poprawi,

 

- a co do szpachli to dzisiaj jakoś mi to nie szło ogólnie to zawsze mniej się staram jej nakładać,

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

PS: Dzięki za opinie o projekcie i myślę że w razie czego pomożecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zacny projekcik sie szykuje, a jako że jestem fanem tej marki będę śledził temacik uważnie. Jeszcze pytanko z czego kolego będziesz robił klosze lamp?? Życzę powodzenia w budowie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej3199 hahahahaha, ale mnie teraz rozbawiłeś. Jak będziesz chciał zobaczyć model Piotrka to sam do niego napisz, a nie on będzie specjalnie ciebie szukał, żebyś sobie obejrzał model.. A pozatym widzę, że kiepsko u ciebie z budową zdań .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Dawno mnie tu nie było ale teraz daję już jakieś fotki. Ogólnie to połączyłem już elementy z żółtego Mana i niebieskiego. Zderzak już jest trochę "porobiony". Teraz czeka mnie znowu szpachla, szlifowanie, szlifowanie i może w przyszłym tygodniu psiknę podkładem zobzczyć jak to wygląda.

Fotki:

DSC02327.jpg

DSC02328.jpg

DSC02333.jpg

i przymiarka na sucho:

DSC02336.jpg

 

Na zderzaku widać jakby miał szapry, lecz to jest tylko takie złudzenie.

Wszelka krytyka mile widziana.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.