Skocz do zawartości

Su-27UB w 1/72 z jakiego zestawu wystrugać?


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Z jakiego zestawu można zrobić przyzwoity model Su-27UB? Zestawów w wersji jednomiejscowej trochę jest, jak jest z dwumiejscowa wersją? Zviezda robi Su-30 ale jakość tego wyrobu jest fatalna. Proszę o info na temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatnio również zacząłem interesować się tym tematem...

 

Osobiście kupiłem model Academy w 1:48 ale jest to kawał plastiku: 43cm długości i 30cm rozpiętości.

 

Z tego co wypatrzyłem w necie, to Heller robi w 1/72 wersję UB i jest to przepak Airfixa. Nie znalazłem żadnych zestawów do konwersji na wersje dwuosobową ale być może za słabo szukałem.

 

Tak więc mus chyba ustrzelić gdzieś Hellera bądź Airfixa ale wydaje mi się, że może to być trudne. Trzeba szukać na portalach aukcyjnych.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie państwo... ja też zacząłem myśleć nad UB... to przez ten wypadek w Radomiu Pomyśleć, że zawsze podobał mi się tylko wariant jednomiejscowy, ale gdy zobaczyłem na żywo szparkę pomyślałem "to jest to!". I tak model to daleka przyszłość (teraz grzebię się nad migami), ale w przyszłe wakacje dla uczczenia pilotów powstanie białoruska szparka 63, z zestawu Academy 1/48...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czyli zostaje rynek wtórny( Su-30 Zviezdy nie liczę bo to zabawka). W 1/48 są możliwości ale ja zostanę przy 1/72. Trumpek wypuścił fajne Suchoje ale... w 1/32. Może ICM wypusci wersję UB? Jednomiejscówkę zrobili. Pomijając fakt że pomysł na Su-27 przyszedł pod wpływem wydarzeń z Radomia to w przeciwieństwie do MiG-29UB, Su-27UB bardzo mi sie podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też szukam - to jedyna zbliżona wersja tej maszyny http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=115104&kateg=267389 właśnie - Zwiezda, nie wiem jak ma się jakość w tym wytworze, mniemam że może być kłopotliwie... ale cena dość dobra. W domu stoi już 1/72 z Italeri bodajże (nie pamiętam, bo kupowałem i sklejałem ok 10 lat temu).

 

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1540039&kateg=267351 to jest piękne... i diabelnie drogie, nie na moje obecne fundusze...

 

a gdzie można złapać coś w 1:48?

 

EDIT:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=106120&kateg=267371 - cena przystępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłem się rozglądać za UB jakoś tak wcześniej mi się nie podobał ale jak zobaczyłem go w Radomiu to pomyślałem, że go zrobię ale za jakiś czas. Wybrałem model trumpka w 32 i wiecie co w warszawie nigdzie niema zmusiłem się nawet do wykonania telefonu do Tora gdzie zostałem wyśmiany,że nie ma bo przecież wszyscy teraz je kupują, napisałem do ibg i czekam na odpowiedź zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłem się rozglądać za UB jakoś tak wcześniej mi się nie podobał ale jak zobaczyłem go w Radomiu to pomyślałem, że go zrobię ale za jakiś czas. Wybrałem model trumpka w 32 i wiecie co w warszawie nigdzie niema zmusiłem się nawet do wykonania telefonu do Tora gdzie zostałem wyśmiany,że nie ma bo przecież wszyscy teraz je kupują, napisałem do ibg i czekam na odpowiedź zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zapytaj na martoli jest w ofercie za 384 zł może mają na półce. Czyżby ten wypadek tak nakręcił sprzedaż. Mogłyby ktoś wydać kalki do tego konkretnego egzemplarza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:48 to tylko Academy lub Kitech.To w zasadzie ten sam model ale różnią się ceną i czasem pasownością. Kitecha można kupić za cenę do 40 zł a Academy to już jest kwestia od 90 do 100zeta.Mój Su-27 Kitecha był idealnie pasowny więc chyba zależy to od kopii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na martoli jest w ofercie za 384 zł może mają na półce. Czyżby ten wypadek tak nakręcił sprzedaż. Mogłyby ktoś wydać kalki do tego konkretnego egzemplarza.

Pozdro

 

Nie ma mogą zamówić na początek pażdzierniak

hi tech (chyba) robi fajne kalki ja kiedyś zrobiłem su-27 w malowaniu eritrea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest że sporo osób teraz nagle załapało chcicę na Su-27UB. Ja mam to samo,chciałbym nawet zrobić ten konkretny samolot w 1/48. Znalazłem kalki Begemota do białoruskiej UBeczki szkoda tylko że 62 a nie 63 no i nie ma flagi białoruskiej na stateczniku pionowym

 

http://www.cybermodeler.com/hobby/decals/beg/decal_beg_48005.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki można zamówić i zrobić - mało tu grafików na forum, którzy precyzyjnie na krzywych wykonają te elementy? Swoją drogą akurat ten etap sam mogę wykonać z racji mojego zawodu. A i byłbym zainteresowany potem jednym kompletem kalek, bo sam będę robić go w 1/72 - a akurat projekt w wektorach można reskalować dowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie opadniecie w swoim zapale i już wkrótce ujrzymy pierwsze modele poświęcone pamięci białoruskich pilotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam płatowiec Su-27 UB jest taki sam jak Su-30 prawda? To chyba nie ma problemu z wykonaniem go na bazie Su-30, do mnie dziś właśnie dotarł Su-30 i zastanawiam się nad zrobieniem go w wersji 27 UB (skala 1:72)

 

http://modelarstwo.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=115104 Zvezda zvezdą, ale wedle opinii na innych forach zagranicznych nie jest źle z pasowaniem części i ogólnie wykonaniem

 

Jest jeszcze zestaw Hellera 80371 - ale cud jak ktoś trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.