Skocz do zawartości

Marder II Tamya


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjście z kreta. Model pierwotnie miał sobie jezdzić gdzieś w Normandii ale lakier matowy sprawił, że zmuszony byłem zrobić kamo zimowe, którego tak nie lubie bo zawsze sp... ierniczę. Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

Ubogi warsztat:

marder2.jpg

 

Po spryskaniu matowym lakierem

spermarder.jpg

 

 

Kuniec

97534314.jpg

62744555.jpg

82866056.jpg

27894938.jpg

42897496.jpg

30583317.jpg

26922699.jpg

44836906.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było gąski przełożyłem(zdjęcie niżej) Dziękuję za pozytywne przyjęcie modelu i cieszy mnie fakt, że się podoba tym bardziej, że pierwszy raz zastosowałem tą technikę. Siatka na tłumiku nie była metalowa?

 

Poprawione gąski

img1558k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź sie, ale kamo zimowe jest trochę efekciarskie. Z wapna odpryski?? Jak?? Nawet ze zwykłej farby by nie było odprysków jakby warstwa była cienka. I biel powinna prześwitywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacząca większośc modeli jest robion efekciarsko Nad tymi odpryskami sam się zastanawiałem ile to ma wspólnego z realizmem. Spójrz na tą czwórkę całkiem z lewej z obdartą wieżą.

charkow.jpg

Zeszło kamo mniejszymi płatkami ale zeszło. Pozatym zobacz sobie kiedyś na ogródku jak ktoś drzewka pomaluje wapnem i jak to lekko po jakimś czasie płateczkami schodzi. No ale nie wiem nie znam się

Niżej kamo wykonane pomysłem własnym.

84067314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na tą czwórkę całkiem z lewej z obdartą wieżą.

Te kamo nie odprysło tylko sie starło

 

ódku jak ktoś drzewka pomaluje wapnem i jak to lekko po jakimś czasie płateczkami schodzi.

To jest kora drzewa... Nierówna powierzchnia, a poza tym drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ódku jak ktoś drzewka pomaluje wapnem i jak to lekko po jakimś czasie płateczkami schodzi.

To jest kora drzewa... Nierówna powierzchnia, a poza tym drewno.

 

Powierzchnia szorstka więc powinno się lepiej trzymać a jednak sobie odpada i to bez ingerencji człowieka. Deszcz, wiatr i sobie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jager, mam wrażenie, że wszędzie, w każdym temacie, w którym się da, próbujesz takimi wywodami obronić swoje "jedynie poprawne i realistyczne" kamo na KT... Wyraziłeś swoje zdanie, pal licho niech już tak będzie, ale nie staraj się tak wszystkich nawracać...

 

Lipa - modelik nie głupi. Mogłeś tylko urozmaicić bardziej i stonowac te przejścia między odpryskami białego. Mimo to model jak najbardziej udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawne i realistyczne" kamo na KT... Wyraziłeś swoje zdanie, pal licho niech już tak będzie, ale nie staraj się tak wszystkich nawracać...

Złe masz wrażenie i nawet mi to przez mysl nie przeszło ;] Ale fakt mogłeś sobie tak pomyslec i wpadłeś na niezły pomysł Ale kamo na moim KT nie jest realistyczne i mieliście racje po dużej części. Bo nie było nawet przetarte i zbyt dokładne, ale nie mówmy o tym. Także nie martw sie to nie o to chodzi ;) ale odpryski na białym kamo są nie realistyczne, a mnie przecież nie namawiał nikt do odprysków. Ja po prostu nie lubie efekciarstwa nie wiem jak Ty. Poza tym ja mam wrażenie takie: wiecie, że nie macie racji, ale staracie się to udowodnić aby postawic na swoim (niektórzy w niektórych przypadkach i zeby mi nikt nie pisał, że znowu mi chodzi o mojego KT bo to nie prawda) Więc nie próbuj mnie w ten sposób przygasić, bo ja będe pisał to co myśle a nie chwalił, żeby przypadkiem ktoś coś sobie nie pomyslał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa - modelik nie głupi. Mogłeś tylko urozmaicić bardziej i stonowac te przejścia między odpryskami białego. Mimo to model jak najbardziej udany

 

Dzięki Biały filtr zanim zacznę się bawić w lakierowe kamo?

 

 

 

charkow.jpg

jager27 Przyjrzyj się jeszcze raz. Strzałeczki Ci nawet dałem. Co to jest zaznaczone czerwonymi strzałkami? Zieloną masz zaznaczone to co odpada sobie małymi płateczkami tak jak na drzewach aż zrobi wielkie "dziury" w kamo. Nie twierdze, że moje kamo jest super idealne. Zdarłem troche za wielkie płaty ale to było moje pierwsze doświadczenie z tą techniką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na przebicia tych płyt małokalibrowym pociskiem :] Ale jezeli chodzi o wykonaną robotę to musze Cię pochwalić i sam bym chciał tak umiec

 

Wierz mi, że fajnie jak ktoś się przyczepi bo często błędy robię(patrz np gąski ) i jest szansa, że da się coś jeszcze naprawić. Ale z tym kamo to chyba jednak racja po mojej stronie :p

Co do pocisku...

sturmgeschutziiiausfg.jpg

Co prawda to jest Stug ale jeśli mnie pamięć nie myli to miał schutzeny tej samej grubości. Obok ładnej dziury po większym kalibrze jest coś mniejszego i pełno dziur po odłamkach. Pozatym z tego co pamietam to te ekrany miały chronić przed małokalibrową bronią(np PTRD) i przed bazookami. Trafienie z armaty chyba raczej by już wykończyło panzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziury po większym kalibrze jest coś mniejszego i pełno dziur po odłamkach.

A jak ktoś strzelał przeciwpancernym??

Ale z tym kamo to chyba jednak racja po mojej stronie :p

Mówie Ci, że odpryski białej farby są nierealne. Musiałaby być położona gruba warstwa farby a kto by kładł grubą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś gorszy od ZUSu Przeciwpancernym-patrz mój post wyżej. Kamo zimowe przejrzyj jeszcze raz foto i moje posty wyżej Co do grubości myslę, że nie zawsze mieli dostęp do specjalnych urządzenm i jechali po czołgach wałkami, pędzlami, szmatami i chgw czym jeszcze można malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie zawsze mieli dostęp do specjalnych urządzenm i jechali po czołgach wałkami, pędzlami, szmatami i chgw czym jeszcze można malować. Mr. Green

I tym bardziej nie mogli zrobić grubej warstwy farby a przecież cienka ci nie odpryśnie. Mój tata maluje mieszkanie pędzlem i jakoś przez cały rok od malowania farba nie odprysła.

Przeciwpancernym-patrz mój post wyżej

Pocisk ppanc nie rozbiłby się o taką płytę i nie poleciałyby odłamki.

Jesteś gorszy od ZUSu

A Ty masz gorszą zawziętość od firmy windykacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie zawsze mieli dostęp do specjalnych urządzenm i jechali po czołgach wałkami, pędzlami, szmatami i chgw czym jeszcze można malować. Mr. Green

I tym bardziej nie mogli zrobić grubej warstwy farby a przecież cienka ci nie odpryśnie. Mój tata maluje mieszkanie pędzlem i jakoś przez cały rok od malowania farba nie odprysła.

Przeciwpancernym-patrz mój post wyżej

Pocisk ppanc nie rozbiłby się o taką płytę i nie poleciałyby odłamki.

Jesteś gorszy od ZUSu

A Ty masz gorszą zawziętość od firmy windykacyjnej

 

Tak pocisk ppanc nie rozbiłby się tylko przebił i zniszczył pojazd(czwórka ze zdjęcia dalej śmiga więc to raczej nie odpryski od trafień) o tym wyżej pisałem. Pociski kumulacyjne jakimi były np rakiety z bazooki, panzerfausta, panzerschrecka, piat'a miały mieć problem z zlikwidowaniem pojazdu wyposażonego w takie ekrany bo na zwykłe pociski to to nic nie dawało.

Mieszkanie maluje się farbami, które mają lata ewolucji a nie jakieś prowizorki na froncie z wapnem.

Spoko zmieniam zawód na windykatora. Od zawsze wiedziałem, że się marnuje w swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz gorszą zawziętość od firmy windykacyjnej

I kto to mówi... To ty napędzasz tę chorą dyskusję

 

 

I tym bardziej nie mogli zrobić grubej warstwy farby a przecież cienka ci nie odpryśnie. Mój tata maluje mieszkanie pędzlem i jakoś przez cały rok od malowania farba nie odprysła

Gratuluje porównania oczyszczonej ściany do blachy pancernej... rzeczywiście, to prawie ten sam materiał, te same warunki na które wystawiona jest farba, ten sam rodzaj farby...

Weź sobie umocz chusteczkę w byle farbce i walnij tym kleksa na kartce - naprawdę wyszła Ci cieniutka warstwa? to po cholerę ktoś wymyślił

pędzle?

 

Lipa nie dawaj się... ;-) Ta dyskusja do niczego Cie nie doprowadzi, a szkoda szarpać nerwy. Miałem już tu się nie udzielać, ale po prostu nie mogłem. nie rozwalam Ci już galerii więcej, pozdrawiam

 

PS Gdybyś jednak jager27 nadal musiał się poprodukować to na pw. nie nabijaj już postów, bo nie każdemu się chce czytać te szpecjalistyczne wywody, wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager27 ja wiem że odbierzesz moją wypowiedź jako subiektywną i ofensywną ale sprawiasz wrażenie osoby żyjącej w innym świecie, argumenty masz nei z tego świata. Krótko: Nie wiesz to się nei wychylaj ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.