Skocz do zawartości

Marder II Tamya


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

PS Gdybyś jednak jager27 nadal musiał się poprodukować to na pw. nie nabijaj już postów, bo nie każdemu się chce czytać te szpecjalistyczne wywody, wybacz.

 

Jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... W koncu to ja pisze 1 post a wy na nie odpowiadacie dziesiecioma. I kto napędza?? Rozumiem. Wolicie efekt od realizmu. Jedni tak a drudzy tak.

osoby żyjącej w innym świecie, argumenty masz nei z tego świata. Krótko: Nie wiesz to się nei wychylaj ...

A co nie mam racji, że farba położona cienka warstwa nie odpryskuje? Pokaz mi wyraźne zdjecia to nie napisze ani słowa wiecej w tym dziale na ten temat. Tylko to ma byc czołg. Wy chyba nigdy wapna nie widzieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, farba może odpryskiwać, ale nie wapno przecież wapno to proszek zmieszany z wodą, więc prędzej to się zetrze niż odpryśnie. Przecież wapno nie ma stałej konsystencji. A poza tym potrzyjcie ręką o coś co jest pomalowane wapnem. Prawda że ręka jest biała?

 

Jeśli wapno odpryskuje to można uznać że kreda też, bo to prawie to samo :] Czy jak pomalujecie tablice kredą i uderzycie w nią ręką to ta kreda opryśnie, czy się tylko rozmaże lub zetrze? Ja odpowiedź znam, bo właśnie jestem w szkole

 

Farba może odprysnąć,wapno nie...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa nie dawaj się... ;-)

I widzisz lipa?? Ja z tobą normalnie rozmawiam i dyskutuje z toba po kolezensku. A oni chcą obrócic Ciebie przeciwko mnie. Bo dopóki oni sie nie wcinali to było ok. Dyskusja była na pozimie. Więc Lipa nie słuchaj ich. Ja rozumiem. Rób jak chcesz. Model jest ładny i dobrze zrobiony, ale odpryski są zrobiona tylko dla efektu (ale też świetne). Sam lepiej nie robie, ale ocenic potrafie. A niektorzy nie patrzą na co kto napisze tylko zachowują sie jak sekta. Jednemu się postawic to zaraz cały rój się zlatuje i broni tego jednego.

 

PS. Wy myslicie, że ja jestem małym dzieckiem, ktore sie nie zna na II ws, na uzbrojeniu, nigdy nie widziało zimowego kamo (a jak widziało to niewiele), ale się mylicie panowie. Bo Wy tylko piszecie, że nie mam racji i na okrągło mi cos zarzucacie, ale nie udowodniliście mi nic. A jak kolega Lipa pisał, że pocisk nie rozbiłby sie na ekranach... ale nie wział jednej rzeczy pod uwagę - jakiego kalibru był ten pocisk i z jakiej odległosci leciał. Może to była rusznica ppanc? Bo to na zdjęciach z Pz IV to jakos dziwnie okrągłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Marder prezentuje się fajnie. Może tylko to błoto jest trochę nienaturalne. Poza tym wszystko jest OK. Jakiś czas temu zmęczyłem ten model viewtopic.php?t=14438 i wiem że zrobienie z tego zestawu czegos konkretnego to wyzwanie.

Model na plus! Podoba mi się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: Nie wiesz to się nei wychylaj ...

 

Tak swoją drogą...

 

Czekamy na wypowiedź fachowca petera w tej kwestii, który postanowił na razie zaatakować tylko jagera27 nie podpierając się żadnymi argumentami (nie licząc tego że Michał jest nie z tego świata. Oficjalnie zaprzeczam tej teorii ;] ).

 

Nawet nie wiedziałem że ostatnio zainteresowałeś się panzerami, myślałem że siedzisz tylko w modernach, a tu proszę... No czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A załoga patrzy, i wyciąga wnioski Panowie, forum to nie miejsce na przepychanki, przemyślcie trochę to co piszecie, następne posty niezwiązane bezpośrednio z tematem będą usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie założył że pojazd został pomalowany białą farbą a nie był wapnowany, takie przypadki też się zdarzały.....

 

A co robiono na wiosne z tą białą farbą? Brali beczkę rozpuszczalnika i ją zmywali, czy może kładli na to od nowa dunkelgelb? Kamuflaż zimowy musiał być zmywalny.

 

Nie spotkałem się z tym żeby do kamuflażu używano białej farby. Jeśli zademonstrujesz jakiś cytat/zdjęcie z malowania pojazdu, to przyznaje się do pomyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Marder prezentuje się fajnie. Może tylko to błoto jest trochę nienaturalne. Poza tym wszystko jest OK. Jakiś czas temu zmęczyłem ten model viewtopic.php?t=14438 i wiem że zrobienie z tego zestawu czegos konkretnego to wyzwanie.

Model na plus! Podoba mi się!

 

Dzięki za komenta Cieszy mnie, że się podoba. Błoto trochę kolor zmieniło jak prysnąłem wikolem. Może też wina tego, że za mało farby do pigmentu dolałem. Twój Marder też jest ładniutki

 

Co do wadzenia się o kamuflaż. Nie raz się otarłem o ściane malowaną farbą(nie wapnem) czy to w szkole czy w robocie i tak zostawał jakiś ślad. Skoro wapno jest "tylko" mieszanką z wodą to dlaczego odpryskuje/odpada/odkleja się/odlepuje/zdrapuje/zeskrobuje etc, płatkami z drzew? Jak już wyżej kolega napisał, że płyta pancerna to nie ściana i jest to gładka powierzchnia w dodatku znacznie bardziej narażona np. na czynniki atmosferyczne.

Do bielenia pojazdów używano czego było tylko pod ręką. Wapnem, farbami dziadka Mańka ze stodoły, specjalną farbą zmywalną, kredą(tak taką szkolną białą ale to raczej podchodzi pod rysowanie ) i chgw czym jeszcze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze! Nakręcacie się niepotrzebnie! Modelarstwo to piękna zabawa! Nie jest ważne czy wapno się sciera czy odpryskuje, czy samo dało w długą jak zrobiło się głodne. Ważne jest że coś się zawsze kręci i możemy się tym pochwalić na naszym forum.

 

A tak naprawde to mamy mylne pojęcie na temat tego co w czasie wojny nazywano farbą. Niemieckie farby dostarczane były do fabryk i na front pod postacią suchych pigmentów w kilkukilogramowych puszkach. W fabrykach pigmenty były rozrabiane osnową na bazie pokostu, natomiast w warunkach frontowych tym co bylo pod ręką. A więc była to nafta, benzyna, oleje woda itp. Farby tak naklładane były nietrawłe, podatne na blaknięcie, odpryskiwały lub odpadały całymi płatami. Zimowe kamo było robione w podobny sposób. Farba zmywalna to nic innego jak kreda rozrabiana z czym sie dało. Wapno? Owszem też było i w połączeniu z innymi emaliami-wynalazkami dawało nieprzewidziane efekty.

Do malowania używano wszystkiego-pistoletów malarskich, pędzli, szmat na kiju, mioteł itp.

Dlaczego o tym piszę? Bo dyskusja o tym czy wapno się sciera, czy łuszczy jest bezowocna. Równie dobrze mogliśmy rozmawiać o zeszłorocznym śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prawd absolutnych.

Ty, napiszesz pokaż że było, ja napisze pokaż, że nie było.

Ja pokaze że było :

http://i401.photobucket.com/albums/pp97/Rafal_Jankowski/hummel/Resizeofzima2.jpg

 

 

Jak marioba wspomniał, niewazne co kładziesz, a wazne jak.....

Wapno ma inna strukturę, anizeli farby bazowe w skali 1:1 na mrozie łuszczyły się, złaziły etc.

W kwestii wapna, nie ma efekciarstwa.

Może się nie podobać, dla samego niepodobania.....

Tylu fanaberii odnośnie zimowego malowania to nigdzie nie ma...wsieci, dodam.

Nieco rozsądku, a uwagi stana sie istotne.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robiono na wiosne z tą białą farbą? Brali beczkę rozpuszczalnika i ją zmywali, czy może kładli na to od nowa dunkelgelb? Kamuflaż zimowy musiał być zmywalny.

 

Toś błysnął... A to nie ma farb zmywalnych??? Doradzam doczytanie o niemieckim kamuflażu zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chcę przeciagac dyskusji i z nikim walczyć, ale Farba zmywalna tez miała inną konsystencje i przyczepność niz zwykła dekoral I w ogóle panowie nadal ciągniemy temat o odpryskach. Z farby zmywalnej mogły być odpryski, ale powiedzmy krótko - jest ich za dużo. A tym bardziej popatrzcie na sama biel. Wyobraźcie sobie, że nie ma odprysków. I co widzicie? Ja widzę, ze biel jest za dokładnie położona i tak równo jakby załoga malowała to wałkiem Powinna być ciensza warstwa i troszkę prześwitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager widziałes fotke, którą wstawiłem, czy klapki masz na oczach ?

Twoje wypowiedzi są bez sensu - podwazone zdjęciami z epoki.

Proponuje się powstrzymać w tej kwestii, a zająć się merytoryką, która tak to się zasłaniasz.

Opcja cool, zajecie sie kolejnym projektem, nie wprowadzanie ludzi w błąd - te(twoje) argumenty są tak nieistotne, ze az pominę

Szczerze?

I mnie cisnienie podniosłeś

 

Autora modelu z góry przepraszam.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.