Skocz do zawartości

"Polska 1939 - Kolory wojny nr 1" - DVD


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"5. STYL (jakie są powszechne błędy językowe?)

Zasadniczo używam polskich znaków diakrytycznych, ale nie mam nic przeciwko nie używaniu ich. Jeżeli nie masz ochoty pisać z "ogonkami" - proszę bardzo. Jednak to co mnie bardzo i to bardzo irytuje, to kompletny brak ortografii. Ja też popełniam czasem błędy, ale do kur** nędzy nie w każdym zdaniu po trzy razy! Staraj się nie pisać jak analfabeta bo napier******* "ortami" bez namysłu to zwykłe niedbalstwo! Nie potrafisz? Pisz w Wordzie albo... wypier*****!!! Najlepiej do szkoły."

 

Pozdrawiam

Czyli nie trafiłeś...

Co do opluwania Polaków za granicą a pozostawiania w spokoju Francuzów to się nie zgodzę. Ci ludzie z którymi ja rozmawiam uważają Francuzów za synonim tchórzostwa a Polaków niekoniecznie, przesadzacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję każdego dobre nauczyciela a to moje "zwłaszcza" odnosi się do osobistych doświadczeń.

Nie moją intencją jest obrażać dobrze wykonujących swoją prace fachowców - tylko strasznie irytują mnie partacze/tzw. specjaliści i eksperci. Robią niestety złą reklamę reszcie. A co do historyków to porostu dodałem na gorąco po przeczytaniu tego postu Kamila K

Wy się z tego śmiejecie, a mi w grudniu ubiegłego roku na historii w LO puszczała nauczycielka film "dokumentalny", w którym to pokazywano szarże polskiej kawalerii na wozy opancerzone(nie wiem co to były za ujęcia - chyba z jakiegoś niemieckiego filmu propagandowego) i tym tłumaczono m.in przyczyny klęski we wrześniu...

 

i zaznaczam, że nie jestem na żadnym mat-fiz/bio-chem gdzie historia jest na zasadzie "kupimy pani kawkę w sklepiku i damy gazetę, puści nam film i mamy 45 minut z bani" tylko na rozszerzeniu.

 

Wybaczcie, ale jeśli takimi idiotyzmami karmią ludzi w szkołach, to czego się spodziewać w dalszej perspektywie?

 

ciekawe, czy jak w maju będą miał na maturze pytanie o przyczyny klęski we wrześniu to mi zalicząc jak napiszę "bo koniki się bały samolotów i czołgów"

 

Przepraszam za upolitycznienie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam dokumenty o II WŚ i okolicach w ilościach hurtowych (Discovery, Planete, National Geografic, Viasat History itd.) i faktem jest, że w filmach niestety powtarzają się dyżurne sekwencje. Wykorzystuje się do znudzenia te same sceny np. ze szturmu Berlina czy bitwy stalingradzkiej do ilustracji wątku z innego teatru działań. Rzadko trafia się rarytas wcześniej nie widziany przeze mnie. Niestety, chodzi o to, żeby sprzedać niewielkim nakładem kosztów po prostu towar. Te same tematy przemielone na wszystkie możliwe strony. Też jestem tym coraz bardziej rozczarowany. Najświeższy pomysł "autorów" tych dokumentów to nowe opakowanie czyli koloryzacja starych taśm i szumne zapowiedzi "nowej, rewelacyjnej serii...", czekasz, oglądasz ... i dupa, ciągle to samo, tylko, że w kolorze. Co zrobić? Na szczęście jest jeszcze literatura. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do TVP Historia - ciekawe filmy o Sosabowskim i Andersie, ale to kropla w morzu.

Ale te Ospreye, myślę, mimo wszystko to niegłupia seria, pomijając oczywiście tandetne filmiki dokładane do nich. Panowie, za oryginalne, angielskojęzyczne trzeba zabulić 30, 40, 50 zeta (i do tego ciężko je kupić), podobnie z innymi wydawnictwami tego typu np. monografie wydawnictwa Militaria. A tu raptem dycha. Równolegle zresztą wychodzi inna seria Ospreya na takich samych zasadach: "Wielkie bitwy historii". Chyba nawet ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wspomniałem Komercha, komercha i jeszcze raz komercha taka jest zasada marketingu chcesz coś sprzedać to traf do jak największej liczby potencjalnych klientów o co kogo obchodzi że 1% tych klientów zna mniej lub więcej "towar" i wymagają czegoś więcej. To samo z programami w tv co puszcza? Oczywiście to co ma największą oglądalność!co kogo obchodzi grupka zapaleńców takich jak większość z nas. MAS nie obchodzą szczegóły zapytaj się dzieciaka w sumie młodego mężczyzny z I klasy gimnazjum kto to był np: gen. "NIL" ba może nawet o Katyniu tylko coś tam słyszał...

Więc podsumowując wszystko co w zasadzie wypuścili z okazji 70 rocznicy wybuchu II w. Św. jako dodatki do gazet itp. większość z nas już widziała słyszała i czytała no może poza jakimiś tam wspomnieniami żołnierza z Wermachtu. Panowie po prostu szkoda kasy takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart72 - jeśli chodzi Ci np o film o gen Sosabowskim "Honor Generała" to ja osobiście po jednym emailu dostałem dwa, fabrycznie zapakowane egzemplarze tego filmu z TVP/TVP Polonia. Wystarczy napisać maila z prośbą po polsku, przysłali na własny koszt w ciągu tygodnia.

Zgadzam się z Tobą całkowicie, filmów jest mało ale trafiają się kwiatki. Zgodnie z tym co pisze Myski79 przeważa komercja i w sumie trudno się jej dziwić, tak to już jest niestety.

peter - edytuj swoje posty używając mózgu i wszystkim będzie lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.