Skocz do zawartości

"Polska 1939 - Kolory wojny nr 1" - DVD


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem wczoraj reklamowaną w mediach pozycją wydawnictwa Osprey „Polska 1939. Blitzkrieg”. To chyba wyjątkowa okazja aby za 4,50 zł kupić książkę wartą ok. 20 USD.

Do książki dodano płytę Video z 4 filmami dokumentalnymi w tym o polskim wrześniu. Obejrzałem go i oczom nie wierzyłem co ci dokumentaliści z UE zmajstrowali. Kilka najciekawszych fotek z filmu zamieszczam poniżej:

 

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04-1.jpg

Clipboard06-1.jpg

Clipboard07.jpg

Clipboard08.jpg

Clipboard09.jpg

Clipboard10.jpg

Clipboard11.jpg

Clipboard12.jpg

Clipboard14.jpg

Clipboard15.jpg

 

i moje ulubione zdjęcie, chyba zrobię ten czołg z białymi krzyżami

 

Clipboard167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Też to mam. Nastepny numer będzie 12 września juz nie moge sie doczekać. Ale co ciekawe. Nastepne numery bedą kosztować ok 10zł. Ale tez jest fajne jeszcze II Wojna Światowa kolekcja. Niestetu drugi numer kosztuje 25zł i jest co czwartek.Troche drogo.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam czepiacie się mało istotnych szczegółów... przecież dla przeciętnego zjadacza chleba każdy niemiecki czołg to tygrys

Poza tym filmów z kampanii wrześniowej niema za wiele a czymś ekran musieli zapełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam czepiacie się mało istotnych szczegółów... przecież dla przeciętnego zjadacza chleba każdy niemiecki czołg to tygrys

Poza tym filmów z kampanii wrześniowej niema za wiele a czymś ekran musieli zapełnić.

 

No akurat filmów z przedwojnennym WP jest dużo i można je zmontować.

 

 

Dlatego właśnie mam świetną zasadę - nie kupuję żadnych dodatków na DVD do gazet, ani filmów dokumentalnych z Zachodu. Kiedy Gazeta Wyborcza reklamuje cykl DVD o II wojnie, to na reklamie w TV będzie wrzesień 1939, a na pierwszej płycie znajdziecie Francję 1940. Wiem, że od Osprey wymagamy czegoś więcej. National Geographic też ma niby wysoką renomę? Nic bardziej mylnego Panowie...

W kolorowanym filmie National Geographic z serii Battlefront "Fall of Poland" są dokładnie te same ujęcia + trochę ujeć z polskich manewrów z początku lat 30-tych. Poza tym pada tam piękne zdanie "Konie bały się samolotów. Armia polska próbowała przed wojną przyzwyczaić je do samolotów, ale nie starczyło paliwa na takie ćwiczenia" - uwaga, czyto to polski lektor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejżana cena...

Faktycznie, podejRZana

Śmigły, filmy są ale funkcjonują na te samej zasadzie jak przedwojenne filmy z polskich miast pt "Jewish life in Poland, Wilno, Lwow, Krakow...".

Jeśli Polska nie stworzy takiego filmu, to na Zachód nie ma co liczyć, niestety dla nich 1939 to opowieści z krainy OZ Tak będzie jeszcze długo, zbyt wiele czasu nic się w tej sprawie nie działo.

Ciekaw jestem tekstów lektora w tym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale jak my się przez tyle czasu broniliśmy we wrześniu jak nas Ci Niemcy atakowali tymi wszystkimi Ferydnandami, StuGami, Panterami i innymi tałatajstwem to my jesteśmy WIELCY!. Na Francję im wystarczyły krótkie IV, III, II, I i czeskie Skody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale jak my się przez tyle czasu broniliśmy we wrześniu jak nas Ci Niemcy atakowali tymi wszystkimi Ferydnandami, StuGami, Panterami i innymi tałatajstwem to my jesteśmy WIELCY!. Na Francję im wystarczyły krótkie IV, III, II, I i czeskie Skody

Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja że piwa nie lubię ani papierosów nie pale to zakupiłem sobie wspomnianą tutaj pozycje wydawniczą Przeczytałem książeczkę i nie zauważyłem jakiś baboli kalibru "szarża a z szablami na czołgi" powiem że za 5 zł to warto. Choćby po to aby zobaczyć jak kampanie wrześniowa widza na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka Osprey jest dobrze napisana. Dla Polaka nic nowego nie wnosi. Pisana oczywiście pod kątem zachodniego czytelnika. Rozwiewa parę mitów związanych z wrześniem, dużo wspomina o agresji sowieckiej. Pozytywnie, choć dla mnie nieprzydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się z tego śmiejecie, a mi w grudniu ubiegłego roku na historii w LO puszczała nauczycielka film "dokumentalny", w którym to pokazywano szarże polskiej kawalerii na wozy opancerzone(nie wiem co to były za ujęcia - chyba z jakiegoś niemieckiego filmu propagandowego) i tym tłumaczono m.in przyczyny klęski we wrześniu...

 

i zaznaczam, że nie jestem na żadnym mat-fiz/bio-chem gdzie historia jest na zasadzie "kupimy pani kawkę w sklepiku i damy gazetę, puści nam film i mamy 45 minut z bani" tylko na rozszerzeniu.

 

Wybaczcie, ale jeśli takimi idiotyzmami karmią ludzi w szkołach, to czego się spodziewać w dalszej perspektywie?

 

ciekawe, czy jak w maju będe miał na maturze pytanie o przyczyny klęski we wrześniu to mi zalicząc jak napiszę "bo koniki się bały samolotów i czołgów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem czy oglądaliście jakie pojęcie o sprawach dla nas ważnych z tego okresu maja młodzi ludzie z rożnych krajów europy. Było w tv tuz przed narodowym testem z historii. Dla nie których wojna zaczęła się od ataku na Francję, Katyń a co to takiego nie słyszeli o tym nikt im nie mówił bo to nie jest dla nich ważne i do niczego potrzebne więc nie ma się co dziwić zachodowi że w niby filmach dokumentalnych o kampanii wrześniowej (w ogóle chwała im za to że próbują podjąć temat) przewijają się sceny czy obrazki z Rosji, Bałkanów, z Panterami czy Ferdynandami w tle. Nas Polaków to razi tym bardziej tych co mniej lub więcej wsiąkli w temat i oglądanie takich scen z podpisami Polska ,Wrzesień 1939 powoduję wyrzucenie tv przez balkon. Tak naprawdę my też nie znamy ważnych momentów dla historii poszczególnych państw zaangażowanych w konflikt II w.św. ale skoro pod tym filmami podpisują się sławni i znani historycy z zachodu to jaki jest stan ich wiedzy i pojęcie. Choć jestem po historii nie uważam się za specjalistę z tematu ale na pewno bez zbadania tematu nie podjął bym się robienia filmu o jakimś ważnym wydarzeniu dla danego narodu

Podsumowując jest to po prostu "komercha" chęć przytulenia kasiorki przy wykorzystaniu okrągłej rocznicy wybuchu wojny

Pozdrawiam

Piotrek

 

 

 

 

P.S.

ciekawe, czy jak w maju będe miał na maturze pytanie o przyczyny klęski we wrześniu to mi zalicząc jak napiszę "bo koniki się bały samolotów i czołgów" Rolling Eyes

Gdzie tacy idioci pracują ?????

powinno się takich na emeryturę wysyłać żeby nie siali propagandy i wprowadzali w błąd młode pokolenia Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.