Skocz do zawartości

De Havilland DH.89 Dragon Rapide - 1/72 - Heller


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie siedziałem i zastanawiałem się co by tu sobie skleić - założenia były takie :

 

1. Samolot miał być związany z Lotnictwem Polskim (dziwne , prawda ?).

 

2. Miał być wielosilnikowy.

 

3. RAF lub Armee de'l Air.

 

Faworytami były Martin Maryland z Azura i Blenheim Mk.I z MPM-u , jednak mój wzrok zatrzymał się na dużym pudełku opatrzonym logiem Hellera i napisem DH.89 .

 

Uznałem że jest to wybór idealny - nie dość że model spełnia wszystkie założenia , to jeszcze jest szmatopłatem

 

Dla zainteresowanych krótki opis maszyny z Wikipedii :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/De_Havilland_Dragon_Rapide

 

A tutaj inbox samego zestawu , konfekcjonowanego obecnie przez Airfixa :

 

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Airfix/Airfix_DH89A_Dragon_Rapide/Airfix_DH89.html

 

Polscy lotnicy spotkali się z tym typem samolotu ( oraz z jego zmilitaryzowaną wersją Dominie) w :

 

No.18 Maitenance Unit Dumfries

No.4 Ferry Pilots Pool Kemble

No.10 Ferry Pilots Pool Hullavington

No.6 Anti Aircraft Co-Operation Unit Ringway

No.2 Signal School

No.10 A.O.S. Navigation Squadron Dumfries

No.11 Ferry Pilots Pool Dumfries

No.16 Ferry Pilots Pool Staverton

No.38 Maintenance Unit Llandow

 

Ponadto maszyna nr. HK862 była oddana jako maszyna dyspozycyjna generała Andersa i właśnie miniaturę tej właśnie maszyny postanowiłem popełnić .

 

89a.jpg

89.jpg

 

Samo malowanie to nic ciekawego - ot , DE/MS/AB i roundelki , ale też ma swój urok .

 

Fotki warsztatowe w miarę rozwoju sytuacji .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedziałem i zastanawiałem się co by tu sobie skleić

Tak sobie człowiek siedzi i duma co by tu skleić i jak już wyduma aby było coś oryginalnego, to taki ZIO wyrośnie spod ziemi zarzuci pomysłem, a człowiekowi pozostaje znowu dumać...

P.S

Oprócz Hellera ktoś jeszcze robi ten model w wiadomej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Earth/ Middle Stone/ Azure Blue.

Barwy jednego ze schematów malowania RAF.

 

Dokładnie to właśnie oznacza - dzięki Kiemlicz .

 

Tymczasem model wygląda tak :

 

DSCF1730.jpg

 

Górny płat założony tymczasowo .

 

Na razie zestaw składa się przyjemnie , ale bez szpachlówki się nie obejdzie - szczególnie w okolicach dolnego centropłata .

 

Przy okazji pytanie : czy dobrze mi się wydaje że górna część owiewki kabiny pilota jest pomalowana

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pastele i jeszcze raz pastele - samolot był użytkowany na pustyni , więc nie wypadało go nie przykurzyć .

 

Dzisiaj postaram się dolepić górny płat i zrobić rigging - jeśli starczy woli i ochoty do końca miesiąca dziada skończę .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.