Skocz do zawartości

F-4J Phantom VF-84 Jolly Roger Hasegawa 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam wam kolejny swój model, jakim jest Phantom w najładniejszym jak dla mnie malowaniu VF-84. Model sklejał sie łatwo i przyjemnie. Jako dodatki poszły blachy Edka i żywiczny kokpit LEGEND.

Proszę o wszelakie komentarze i uwagi.

 

Produkcja ruszyła

a.jpg

b.jpg

c.jpg

d.jpg

 

Przed kalkami po Sido.

 

e.jpg

 

Produkt finalny jak dla mnie jest nieźle

 

1-2.jpg

10-2.jpg

11-3.jpg

12-3.jpg

13-2.jpg

14-1.jpg

2-2.jpg

3-2.jpg

4-2.jpg

5-2.jpg

6-2.jpg

7-2.jpg

8-2.jpg

9-2.jpg

 

Komentuuujcie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy

obok wypadałoby postawić teraz Intrudera

Intruder jest i czeka na swoją kolej tak jak i Viking ale narazie trzeba żywice i blachy skompletować. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Założę się, że teraz kilku oglądających patrzało czy aby na pewno "gwiazdy" nie są do góry nogami. Automatycznie po oglądnięciu tego modelu, potem twojego F-14 musiałem spojrzeć na mojego F-14, taki dziwny odruch. Widzę jesteś fanem lotnictwa pokładowego z lat 60-90, coś nowszego masz też w planach, czy na ten czas uzupełniasz maszyny z tamtego okresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu REWELACJA.

Ja bym się tylko przyczepił (skor już trzeba), że na 8 zdjęciu w drugim rzędzie pionowych nitów licząc od lewej, brakuje trzeciego od góry

 

p_bladek - czy możesz zdradzić jak i czym malowałeś fotel, chodzi mi szczególnie o wnętrze tam gdzie jest przejście Olive Drab i koloru czarnego? Lupę widzę, ale masz do tego jescze jakiś krasnali czy co?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Takie opinie z rana aż się człowiek obudzi.

Widzę jesteś fanem lotnictwa pokładowego z lat 60-90, coś nowszego masz też w planach, czy na ten czas uzupełniasz maszyny z tamtego okresu?
Maszyny pokładowe będą wszystkie. Aktualnie poluję na f-3h demon i f-18 Superhornet bo zwykła f- 18 też juz czeka, a tak apropos ktoś wie czym one sie różniły ?. Po za tymi dwoma są juz wszystkie i oczekuja na sklejenie, ale trochę to potrwa.
czy możesz zdradzić jak i czym malowałeś fotel, chodzi mi szczególnie o wnętrze tam gdzie jest przejście Olive Drab i koloru czarnego? Lupę widzę, ale masz do tego jescze jakiś krasnali czy co?

Hmm. Całość wnętrza malowałem pędzelkiem 00 w więkrzości przypadków poszedł suchy pędzel na obicia, malowanie poprawiałem kilka razy bo wychodziłem poza obrys ale się udało. Dobrze widzisz jest lupka ale żeby z niej korzystać to muszę wychylić dwa piwa aby ręce pod nia nie latały. Poprostu sie nie spieszyłem. Jak dla mnie jak juz zainwestowałem w żywice to nie chciałem tego spartolić. Pozdrawiam Kolegów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkim

W takim układzie trzeba będzie odłożyc i zakupić F14 i Superhorneta Hase.

Dzięki za informacje i w dalszym ciągu zapraszam do wyrażania swojej opinii. Dzięki Wam sie sporo nauczyłem a chciałbym jeszcze tej wiedzy posiąść aby Modele były jeszcze ciekawsze i lepiej wykonane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarzy brak, uwagi zbędne, mnóstwo pytań i zapytań. Jak się robi taki model, jak uzyskuje się te efekty gdy model zbliża się do oryginału, jak się to i tamto, jak i ile trzeba pracy, a w ogóle jak Ci się go sklejało. Poproszę trochę więcej mnie uświadomić. Model pierwsza liga, zasługuje grać w drużynie siatkarzy, to moje zdanie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnóstwo pytań i zapytań. Jak się robi taki model, jak uzyskuje się te efekty gdy model zbliża się do oryginału, jak się to i tamto, jak i ile trzeba pracy, a w ogóle jak Ci się go sklejało

 

Hmm. Jak sie skleja każdy wie. Modele Hasegawy zazwyczaj obywaja sie bez wiekrzej ilości szpachli. Kokpit jak wspominałem z żywicy + fotele. Malowane pędzlem. Boki foteli i przyżądów pomalowane na właściwy kolor i przeciągnięte suchym pędzlem co uwydatniło szczegóły. Wskazówki robione pędzelkiem pod lupa po paru co by sie ręce nie trzesły. Na całość poszedł Wash 50/50 olejne z woda aby ukryc niedoskonałości i uwydatnić np profile foteli. Cały model został sklejony. Zrobiony preshading, tyle że dokładnie w liniach pędzlem (eksperymentalnie - aero się ręce trzęsą) położony właściwy kolor, w tym przypadku Pactra A43 (po sido,washu, bezbarwnym - lakier właściwy ściemnieje). Następnie poszedł ogon i skrzydła po zamaskowaniu powierzchni ( statecznik pionowy, wyloty silników, stateczniki poziome, skrzydła). Dysze silników pomalowane gunmetal i cieniowane aero Flat Black. Jak to wszystko wyschło Poszedł sidolux, później kalkomanie, wash z farb olejnych, sidolux, farba matowa. Od siebie poprawiłem klapę przedniego koła, poszła szybka od leflektora na nia folia aluminiowa. W miejsce światełek poszedł Humbrol clear fix co dało nam szybke także na małych światełkach. Zawieszki na rakiety pochodza z zestawu Eduarda (tutaj podziękowania dla kolegi jajen za podpowiedzi) Szyby równierz wklejone za pomocą Humbrol Clear FIX. Jeśli cos niezrozumiale napisałem to piszcie. Napewno odpowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no detale to i ja często robię pędzlem, bo zapuszczanie aero na pomalowanie przepustnicy mija się całkowicie z celem.

 

Zatem siadam na widowni gdzieś niedaleko sceny i wypatruje kolejnych twoich modeli z tej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunej dla wykonania modelu, ale czy juz wtedy uzywano bomb kierowanych laserowo?

 

Wiesz, w '68 zeszłego stulecia wysłano testową partię tych bomb do Wietnamu, by przetestować je w warunkach bojowych. Czy wersja J (potem przekonwertowana na S) wtedy już mogła nosić je, trzeba poszperać po necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armament

 

 

Up to 18,650 lb (8,480 kg) of weapons on nine external hardpoints, including general purpose bombs, cluster bombs, TV- and laser-guided bombs, rocket pods (UK Phantoms 4 × Matra rocket pods with 18 × SNEB 68 mm rockets each), air-to-ground missiles, anti-runway weapons, anti-ship missiles, targeting pods, reconnaissance pods, and nuclear weapons. Baggage pods and external fuel tanks may also be carried.

4 × AIM-7 Sparrow in fuselage recesses plus 4 × AIM-9 Sidewinders on wing pylons; upgraded Hellenic F-4E and German F-4F ICE carry AIM-120 AMRAAM, Japanese F-4EJ Kai carry AAM-3, Hellenic F-4E will carry IRIS-T in future. Iranian F-4s could potentially carry Russian and Chinese missiles. UK Phantoms carry Skyflash missiles[108]

1 × M61 Vulcan 20 mm (.79 in) gatling cannon, 640 rounds

4 × AIM-9 Sidewinder, Python-3 (F-4 Kurnass 2000), IRIS-T (F-4E AUP Hellenic Air Force)

4 × AIM-7 Sparrow, AAM-3(F-4EJ Kai)

4 × AIM-120 AMRAAM for F-4F ICE, F-4E AUP (Hellenic Air Force)

6 × AGM-65 Maverick

4 × AGM-62 Walleye

4 × AGM-45 Shrike, AGM-88 HARM, AGM-78 Standard ARM

4 × GBU-15

18 × Mk.82, GBU-12

5 × Mk.84, GBU-10, GBU-14

18 × CBU-87, CBU-89, CBU-58

SUU-23/A 20 mm (.79 in) Gunpod.

 

 

Wystarczy polukac chociazby w Wikipedi.

Jakby co jest to bomba typu GBU-10.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. Wg. dokumentacji jaką posiadam na zewnętrznych pylonach oprócz zbiorników można podczepić:

-TER

-AGM-12B

-AGM-62A

-GBU-10

-GBU-12

-LAU-3 ;3szt

-LAU-10;3szt

-ALQ-87 ECM Pod.

Pod jednym względem sie z Tobą zgodze w oryginalnym zestawie były tam zbiorniki, ale wyglądały fatalnie i tylko tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.