Skocz do zawartości

Brigantine - pomoc potrzebna (stary model)


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w posiadaniu bardzo stary model żaglowca. Niestety nie jestem ani żeglarzem, ani szkutnikiem i za bardzo się na żaglowcach nie znam. instrukcja, opakowanie, wszystko w języku rosyjskim :( Niestety nie jestem biegły w tym języku więc ciężko z tłumaczeniem czegokolwiek. Jedyne słowo, które jest w języku dla mnie zrozumiałym znajduje się na podstawce do modelu "BRIGANTINE". Wpisałem w Google to słowo i wykoczyły mi obrazki różnych żaglowców, co nie za bardzo ułatwiło sprawę :(

 

Nie wiem jakie kolory dobrać, potrzebuję pomocy w dobraniu kolorów do tego modelu, chciałbym kupić farby ale nie wiem jakie, nie mogę się przygotować do tego modelu :( Stoi już chyba jakieś 20-30 lat nie dokończony i żal mi go, bo model jest pokażnych rozmairów.

 

Pomoże mi ktoś?

 

Mogę zeskanować instrukcję, może ktoś kto zna choć trochę cyrylicę doszuka się tam jakiś nazw farb

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygantyna inaczej szkunerbryg to klasa/typ zaglowcow, wiec po zapodaniu do "googla" pytania wyrzucilo duzo roznych odpowiedzi... Jednostki te latwo rozpoznac. Posiadaly dwa maszty, na przednim ozaglowanie rejowe (takie z poprzecznymi belkami - czyli rejami*), a na tylnim lacinskie lub gaflowe (czyli zagle byly skosne*). Wszystkie jednostki z takimi ukladem zagli nazywano brygantynami wlasnie.

 

Malowanie moze byc dowolnie, dowolne - chyba ze uda Ci sie gdzies odczytac nazwe tej konkretnej jednostki.

 

* w nawiasach "krasnoludzkie" opisanie zagadnienia. Prosze o wyrozumialosc

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA dzięki

Postaram się dziś usiąść nad instrukcją i wysilić szare komórki i jakoś przetłumaczyć co się da. Skoro brygantyna to nazwa typu żaglowca, to faktycznie, nie ma się co męczyć na razie tylko zacznę tłumaczyć instrukcję.

Twój opis pasuje do tego jest na pudełku.

 

Przeglądając te obrazki właśnie zauważyłem, że malowanie jest takie dowolne, ale chciałem się jak najbardziej zbliżyć do rzeczywistego modelu

 

OK, na razie wstrzymuję się z tym modelem, okazało się, że w pudle nie ma elementów do jednego masztu... załamałem się teraz :( Kiedyś to dorobię, ale teraz nie mam sił do tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczęściarzu, to jeden z moich ulubionych modeli, u mnie na strychu leży Pourqoi Pas? Modele pomimo lat i Radzieckiego wykonawstwa i tak są jednymi z najlepszych. Jeśli chodzi o malowanie poszukaj informacji jak były malowane XIX wieczne przybrzeżne łajby i będziesz w domu. Jakiś stary numer Modelarza z planami podobnych jednostek, nie chodzi mi o wielkość - były jakieś szkunery itp, musisz poszukać. Możliwości jest sporo. Możesz również posiłkować się malowaniami barku Lwów. Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że nie będziesz budować modelu konkretnego statku tylko, jakiś tam jeden z wielu jaki sobie wymyślisz i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Ciekawostką jest to że ,, BRIGANTINE", ,, PERQI PAS" i jeszcze jeden statek żaglowo -bocznokołowy tego samego producenta maja te same kadłuby , tylko zmienia sie część nadburcia stosowna do innego modelu.

Mam je w swoich zbiorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rzuć okiem na stronęhttp://modelwork.pl/viewtopic.php?t=17917 dziesiąt lat temu coś takiego zrobiłem. Jest już troszkę połamany i zakurzony ale coś tam widać.

W książce The Ship znalazłem coś takiego

IMG_0005-1.jpg

IMG_0004-1.jpg

IMG_0001-1.jpg

IMG_0002-1.jpg

IMG_0003-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ciekawostką jest to że ,, BRIGANTINE", ,, PERQI PAS" i jeszcze jeden statek żaglowo -bocznokołowy tego samego producenta maja te same kadłuby , tylko zmienia sie część nadburcia stosowna do innego modelu.

Mam je w swoich zbiorach.

O ile dobrze pamiętam były jeszcze dwa żaglowce z tym samym kadłubem (w tym jeden czteromasztowiec). Modele te były produkowane na licencji Hellera, jak dobrze przypatrzycie się na karton to pod nazwami statków znajduje się prawie niewidoczny napis HELLER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.