Skocz do zawartości

Albatros DII 1:48 Eduard


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz coś dla odmiany z "polonusów" czyli model myśliwca nienieckiego Albatros D II z szachownicami .po 1918. Prawdopodobnie w odradzającym się lotnictwie polskim używany byl jedyny egzemplarz Albatrosa DII z chłodnicą na skrzydle (ta wersja miala w większości chlodnice po bokach kadluba ).Malowanie typowo niemieckie z tego okresu (zastosowalem farby Valejo) z naniesionymi przypuszczalnie wyglądającymi szachownicami. Bo tak do końca nie wiadomo jak on wyglądal.Jedyne co wiadomo to że byl w polskim lotnictwie

Na pewno wywolam burzę i morze sugesti co do modelu

ale przecież o to chodzi Może sie wyklaruje z tego prawdziwe oblicze Albatrosa w slużbie odradzającego sie lotnictwa w tym okresie

Osobiście wykonalem go jako domniemany wygląd ,bo nic wiecej o nim nie wiem

P9290241.jpg

P9290242.jpg

P9290243.jpg

P9290244.jpg

P9290245.jpg

P9290246.jpg

P9290247.jpg

P9290248.jpg

P9290249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo urokliwy Albatrosik . Jedynie ta podstawka z taką czystą "podłogą" nieco zastanawiająca. A szachownice wg mnie o.k.

Wpadla mi po rękę akurat ta podstaweczka (notabene z Sopwitha na plywakach) to ją wstawilem tak że by troche zmienić image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo piękny model .

 

Kiedy budowałem swój model tej maszyny zastosowałem ten sam schemat kamuflażu , ale na płatach namalowałem szachownice "z Ławicy" , jako że samolot tam właśnie stacjonował .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mój okres ale modelik ładniutki, podziwiam was koledzy za malowania imitacji drewna, czy mógłbys przybliżyć temat jak Ty go wykonujesz ? I drugie pytanko, gdzie Ty te wszystkie modele mieścisz?

W kazdym bądź razie moje gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i żadne drzewko czy podstawka tego nie zmieni

Zafascynowany jestem drewienkiem - wyszło extra - i niestety obawiam się że to raczej Twój talent, a w mniejszym stopniu technika. Gbybyś jednak ją trochę przybliżył bylibyśmy wdzięczni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mój okres ale modelik ładniutki, podziwiam was koledzy za malowania imitacji drewna, czy mógłbys przybliżyć temat jak Ty go wykonujesz ? I drugie pytanko, gdzie Ty te wszystkie modele mieścisz?

W kazdym bądź razie moje gratulacje.

O przechwywaniu modeli kiedys tam wspominalem i nie chce mi sie powtarzac

Co do samej techniki to opisywana byla w wielu publikacjach i na forach (może nie tu ale na innych to na pewno)

Natomiast ja jako podklad stosuje jasna farbę np Humbroll 63 lub podobne z innych firm. A do wykonania pseudo słoi dwa odcienie brązu .

Wazne jest to aby sloje wykonywać przyciętym pedzlem i półsuchą farba .

I co jest bardzo ważne musi być to farba olejna bo daje bardzo ladny efek przez to żewolniej schnie.Dlatego odradzam do robienia przecierki farby akrylowe.

i to tyle . Na koniec jeszcze czasem suchy pastel .ana końcu aerografem pomarańcz z Tamiyi Clear (taki transparentny kolorek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.