Skocz do zawartości

Fairlady Z Version Nismo "Tribal" - Tamiya - 1/24


Maletak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do vinylu to na masce wygląda nieźle, ale te boki jakoś mi nie podchodzą...

 

A mnie się właśnie bardziej podoba ten z boku. W necie są miliony wzorków ale to tak naprawdę rzecz gustu... Moja siostra np. powiedziała, że fajnego motylka namalowałem na masce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpocząć od niefortunnej kasty, zabrałem się za malowanie podwozia. Składa się ono aż z... 2 części nie licząc kółek i hamulców . Najpierw na całość poszła TAMIYA TS-6

 

IMG_1741.jpg

 

Następnie niektóre elementy zostały pomalowane MR. METAL COLOR Aluminium oraz Vallejo Model Color Gold 70996. Używając suchego pędzla przetarłem też krawędzie w/w Aluminium.

IMG_1743.jpg

 

W zakamarki wlałem czarnego washa zrobionego z olejnej farby dla plastyków Van Gogh Ivory Black i benzyny lakowej.

IMG_1746.jpg

 

IMG_1734.jpg

IMG_1735.jpg

 

Wydech pomalowany MR. METAL COLOR Aluminium i polerowany szmatką...

IMG_1736.jpg

 

Kółka pozostały niemalowane prosto z pudła...

IMG_1737.jpg

 

W zakamarki na felgach poszedł ten sam wash z czarnej olejnej farby...

IMG_1738.jpg

 

Zaciski hamulcowe malowane Vallejo Model Color Gold 70996 z naniesionymi kalkomaniami brembo. Tarcze hamulcowe malowane Pactra A54 Gunmetal...

IMG_1740.jpg

 

No i to by było na razie na tyle. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash washem, ale co do felg akurat ja np. miał bym w mojej koncepcji czyste wręcz świecące jak psu... dlaczego?? bo znam kilku maniaków temu podobnych bryczek i jak szykują się na lekki objazd po mieście, to fele są jak lustra, zaś samo auto uuuuu, no mucha nie da rady się na masce utrzymać, taka polera! powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jeszcze nie był polerowany . Ja wiem, że wszyscy tunerzy felgi trzymają w należytej czystości, sam w samochodzie staram się mieć zawsze czyste felgi bo to one oddają wg mnie piękno samochodu. Tutaj zastosowałem washa tylko w jednym celu - aby wydobyć szczegóły felg. Zdjęcia bardzo wyolbrzymiają ten efekt ale naprawdę patrząc na nie zwykłym, nieuzbrojonym okiem nie zauważa się brudu tylko właśnie wyostrzone szczegóły. W skali 1/24 modele są naprawdę małe .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zabrałem się znów za Nissana. Zacząłem od czegoś lekkiego więc pomalowałem sobie obwódki kloszy od świateł.

 

 

IMG_1840.jpg

Wszystko szło pięknie dopóki nie wziąłem się za szyby... Po wykorzystaniu szablonów zamieszczonych w modelu, zakleiłem reszte zwykłą taśmą malarską, z której zawsze korzystam. Niestety okazało się, że farba w sprayu, która malowałem podciekła jakimś cudem pod taśmę. Tak to teraz wygląda...

 

IMG_1842.jpg

IMG_1843.jpg

 

Teraz pytanie do Was koledzy - jak sobie z tym poradzić? Jak zacznę ścierać jakimś rozpuszczalnikiem to szybka mi się zmatowi. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska np tamiya bardzo drobna, patyczek do uszu i dajesz. Ja miałem tak na kloszu, mi się nie chciało tego jeszcze czyścić ręcznie, możesz patyczek zaczepić do mini wiertarki i tak polerować. U mnie klosz dostał małych wklęśnięć ale był przeźroczysty, muszę dodać że ja maiłem klosz zbrudzony z kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jakoś dałem sobie radę. Pół godziny roboty wykałaczką i dało się wszystko zdrapać. Porobiłem trochę małych rysek i się zastanawiam czy to szlifować papierem 2000 i później dać polerkę? Co myślicie? Wygląda tak...

 

IMG_1844.jpg

IMG_1845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem trochę małych rysek i się zastanawiam czy to szlifować papierem 2000 i później dać polerkę? [...]

 

Jeżeli zaczniesz szlifować i potem polerować, to musisz CAŁĄ szybę zrobić (ten panel, który będziesz ruszać). Nie sądzę, żeby Ci się udało każdy etap robić na dokładnie takim samym obszarze, więc dostaniesz piękne kółko o innym stopniu przezroczystości niż reszta szyby. Jeżeli te rysy nie są zbytnio widoczne i nie wkurzają się za bardzo, to zostaw to w spokoju Jeżeli chcesz coś z tym robić, to tak jak mówię... caaaała szyba aż po uszczelkę.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Miałem zamiar zrobić całą szybę. Uszczelki malowane są od wewnątrz a rysy na zewnątrz, tam gdzie szybka jest przezroczysta więc nie powinno być problemu. Zastanawiam się tylko czy po polerce da się uzyskać ładny efekt przezroczystości? Jeżeli ktoś miałby zdjęcia polerowanych elementów przezroczystych to byłbym wdzięczny za wklejenie ich tutaj. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polerowanych szyb, to robiłem to kilka razy... z lepszym i gorszym rezultatem... nie udało mi się jeszcze ustalić kiedy jaki efekt wychodzi. W Gallardo polerowałem boczną szybę jedną, bo mi skalpel zeskoczył i zarysowałem. Wyszło OK

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie robił papierem tylko odrazu pasta i polerować, tak jak wyżej już pisałem wysokie obroty i możesz naprawdę polerować bardzo niewielkie i od razu dokładnie powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzam używania mechanicznego polerowania ponieważ przy dużej prędkości obrotowej wydziela się sporo ciepła które może nadtopić/zniekształcić szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla bezpieczeństwa lepiej ręczną polerkę strzelić

Obserwuje poczynania i jestem pod wrażeniem Szczególnie spodobały mi sie grafiki i wash na podwoziu

 

Powodzenia w dalszych pracach

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, polerka zrobiona. W sumie nie zmieniło to niczego za bardzo, może troszkę rysek zniknęło. Zostawię to tak jak jest żeby nie "przedobrzyć".

 

IMG_1846.jpg

IMG_1847.jpg

IMG_1848.jpg

 

Powoli przymierzam się do wnętrza czyt. mojej zmory, nie mam wprawy w malowaniu tych wszystkich drobiazgów ale cóż zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: godz. 4.07

 

Całe wnętrze pomalowałem farbą w sprayu TAMIYA TS-6. W chwili obecnej kończę prace modelarskie nad szczegółami. Jutro, tzn dzisiaj wstawię zdjęcia jak się zrobi jasno (po godzinie postu widać, że całkiem niedługo). Jak się ma wene to trzeba z niej korzystać . Dobranoc .

 

IMG_1849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem. Wstawiam zdjęcia malowanych pierdółek. Prace wciąż trwają...

 

Poprawki malowane PACRA A46 Black Matt, a elementy metalowe MR.METAL COLOR Chrome Silver. Nałożyłem też kalkomanie imitujące głośniki za siedzeniami.

IMG_1858.jpg

IMG_1859.jpg

 

Elementy deski rozdzielczej...

IMG_1852.jpg

IMG_1855.jpg

IMG_1856.jpg

Użyte farbki: PACRA A46 Black Matt, MR.METAL COLOR Chrome Silver, MR.METAL COLOR Alminume

IMG_1857.jpg

 

I chłodnica malowana MR.METAL COLOR Alminume

IMG_1850.jpg

IMG_1851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750 szczerze mówiąc ten znaczek wygląda ok, a dopiero na zdjęciu w makro zobaczyłem te plamy, nie mam pojęcia co to ale na żywo tego w ogóle nie widać, sam się zdziwiłem podczas wstawiania zdjęć.

 

Pafica nikt nie powiedział, że to koniec malowania chłodnicy. Wash będzie ale później, tak samo na desce rozdzielczej i jeszcze paru innych miejscach. Na razie muszę skończyć kleić reszte elementów.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele oraz drzwi wyszły fajnie. Wnętrze zestawione w czerni i srebrze wygląda b.dobrze. Mój Evo też będzie miał wnętrze w tej kolorystyce

 

 

Czekam na koniec prac by ujrzec to cudo w całości

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.