Skocz do zawartości

Fairlady Z Version Nismo "Tribal" - Tamiya - 1/24


Maletak

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, poskładałem wnetrze do kupy. Gdzieniegdzie trzeba jeszcze conieco poprawić ale to drobiazgi. Od razu przepraszam za zdjęcia, ale lepszych nie mogłem zrobić przy sztucznym świetle. Jutro rano postaram się zrobić bardziej ostre przy dziennym świetle i pokazać całość.

 

Srebrny pupit dostał lekkiego washa w zakamarki wykonanego z czarnej farby olejnej i benzyny lakowej, po uprzednim popryskaniu całej deski rozdzielczej Sidoluxem.

IMG_2009.jpg

IMG_2008.jpg

 

Drzwi dostały czerwone odblaski w postaci kalkomanii. Klamki, podłokietnik i chwytak pomalowane Mr. Metal Color Chrome Silver., całość pryśnięta jedną warstwą Sidoluxu i bardzo delikatny wash.

IMG_2010.jpg

IMG_2011.jpg

 

Kilka zdjęć złożonego wnętrza (bez jednych drzwi).

IMG_2013.jpg

IMG_2014.jpg

IMG_2015.jpg

 

I jeszcze chłodnica po washu tym samym co na desce rozdzielczej.

IMG_2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dorzucam obiecane zdjęcia. Właściwie to o wiele lepsze wcale nie są, za oknem ciągle pochmurno :/. Poskładałem już całe wnętrze i dokleiłem do podwozia. Do środka wejdzie jeszcze tylko lusterko pod przednią szybę. Dziś może zabiorę się za polerkę, nie wiem tylko czy malować uszczelki przed polerka czy po niej?

 

IMG_2016.jpg

IMG_2017.jpg

IMG_2018.jpg

IMG_2019.jpg

IMG_2020.jpg

IMG_2022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabanos polerka była przewijana nie w jednym wątku na forum. Nic specjalnego:

1. Lakierowanie karoserii lakierem bezbarwnym

2. Szlifowanie papierem 2000 na mokro

3. Polerowanie modelarskimi pastami polerującymi ( Tamiya, Gunze )

4. Po pomalowaniu uszczelek woskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak opisał to koksik750. Ja z ostatniego punktu zrezygnuje bo nie mam wosku. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie mam przeszlifowana całą kastę na mokro papierem 2000.

 

Ok zrobię taką mini-instrukcję wg wskazówek koksa:

 

1. Matowienie papierem ściernym o gradacji 2000 maczanym co chwilę w wodzie. Wcześniej kasta była polakierowana bezbarwnym lakierem błyszczącym Deco Color (kilka warstw). Należy to robić ostrożnie szczególnie na wszelkich wystających kantach bo nawet tak drobnym papierem można przetrzeć się do warstw farby.

 

IMG_2025.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Polerowanie zaczynamy od pasty TAMIYA Compound COARSE. Do polerowania używam małych ściereczek do czyszczenia okularów. Do każdej pasty używam innej ściereczki. Wykonujemy to kolistymi ruchami lub jak kto woli posuwisto - zwrotnymi . Ważne żeby ciągle robić to w tym samym rodzajem ruchu.

 

IMG_2026.jpg

 

3. Kolejna polerka - TAMIYA Compound FINE, zmiana ściereczki i jedziemy znowu. Polerujemy tak długo aż cała pasta zniknie, trzeba się sporo namachać.

 

IMG_2029.jpg

 

4. Końcowa polerka - TAMIYA Compound FINISH. Tutaj również dobrze polerujemy aż do zniknięcia pasty. Na tym etapie staram się polerować najdłużej zarówno dociskając ściereczkę, jak wykonując na sam koniec tylko muśnięcia polerowanej powierzchni.

IMG_2030.jpg

5. Woskowanie...- nie mam wosku i nigdy nie używałem więc się nie wypowiadam.

 

 

Uzyskany efekt:

IMG_2031.jpg

 

Ktoś kiedyś powiedział na tym forum, że dobra polerka jest wtedy, kiedy możemy w odbiciu zobaczyć instrukcję więc proszę

IMG_2032.jpg

 

Jest to moja druga w życiu polerka i jeśli coś robię nie tak to proszę mnie poprawić, nie chcę się wymądrzać pisząc te porady. Pierwszą polerkę robiłem na Suprze bez wcześniejszego matowienia i wyszła tragicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem całkiem, ale widzę, że szlifowanie nie było zbyt dokładne. Widać to najlepiej przy liniach podziału paneli, ale to Twoja druga polerka więc wybaczamy Achh te zalane linie podziału rażą, ale cóż.... następnym razem będziesz wiedział co robić przed malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czas na kolejne postępy. Powoli zbliżam się do finiszu. W miarę dobrze udało mi się pomalować uszczelki. Zostało parę szczegółów do zrobienia i złożenie wszystko w całość. Myślę, że jutro mocniej ruszę z kopyta bo chwilowo nie miałem czasu na model. Zdjęcia wieczorową porą...

 

IMG_2036.jpg

IMG_2037.jpg

IMG_2038.jpg

IMG_2039.jpg

 

Uszczelki malowane aerografem za pomocą PACTRY A46 Black Matt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja zdjęć. Doszły: szyby z lusterkiem, wewnętrzne części lamp...

 

IMG_2041.jpg

IMG_2042.jpg

IMG_2043.jpg

oraz siatka na tylnim spojlerze...

IMG_2044.jpg

 

Zrobiłem też próbę wpuszczenia czarnego washa w nieszczęsne linie podziałowe i niestety są tak zalane, że wash się nie trzyma. Nie wiem teraz co z tym zrobić. Albo zostawię bez zalewania, albo może delikatnie postaram się pogłębić. Nie chcę zepsuć modelu na sam koniec ale innej możliwości nie widzę... Może ma ktoś jakiś dobry pomysł na washa? Nie mogę go zrobić jak zawsze z farby olejnej i benzyny lakowej bo benzyna rozpuszcza farby Deco Color. Gdy zrobiłem go z Pactry i kranówki to mam wrażenie, że woda ma zbyt duże napięcie powierzchniowe i nie chce wchodzić w szpary nawet mimo zalanych linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, teraz dopiero zauważyłem wielkiego babola.....źle pomalowałeś tylny zderzak. Czarna powinna być tylko dolna część zderzaka:

DSC01260.jpg

 

Co do linii podziału - jeśli nie da się farbą, spróbuj markerem do linii podziału. Ale na twoim miejscu malowałbym jeszcze raz. Gdy spróbujesz pogłębić tylko popsujesz lakier. Ja swojego lexusa wrzuciłem do Dota tylko dlatego, że gdy dawałem warstwę clearu dosłownie kilka opiłków metalu z poprzedniej farby zostało w aero i pojawiło się na karoserii. W sumie na zdjęciach by nic nie było widać, ale mnie to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750 doskonale wiem, że dokładka z tyłu powinna być jak u Ciebie ale tak mi się nie podobało i pomalowałem wyżej, w końcu malowanie to i tak custom mój własny. To w zasadzie rzecz gustu. Popróbuje z liniami ale malować już nie będę, nie ma sensu, człowiek uczy się na błędach przecież .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek uczy się na błędach przecież

Święta racja

Model jak dla mnie i tak prezentuje się świetnie. Zestawienie kolorów i wzór super. Co do tylnego zderzaka,rzecz gustu.

Czekam na końcową galerie tego Nismo

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaję się... sp...łem linie totalnie, tylko nie bijcie. Mam ochotę nissana wyrzucić do kosza :(. Niepotrzebnie kombinowałem z ryciem i washowaniem, zastanawiam się czy w ogóle jest sens kontynuuować relację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zmyjesz farbę i od nowa ? Nie łam się, nam też wiele nie wychodzi . A przynajmniej nauczyłeś się polerowania, wykonywanie tribali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.