Skocz do zawartości

Fairlady Z Version Nismo "Tribal" - Tamiya - 1/24


Maletak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyść karoserię i zacznij od nowa!!!! Inaczej dostaniesz bana joke.

 

Jestem za !! A im szybciej potraktujesz kretem/dotem3/denaturatem kastę tym lepiej odejdzie Ci farba. Czekam na poprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaję się... sp...łem linie totalnie, tylko nie bijcie. Mam ochotę nissana wyrzucić do kosza :(. Niepotrzebnie kombinowałem z ryciem i washowaniem, zastanawiam się czy w ogóle jest sens kontynuuować relację...

 

A Mors mówił... nie ryj tego teraz.. zostaw jak jest, bo spierd*** :( Dlaczego nikt mnie nigdy nie słucha :( Skoro popsułeś, to przeprowadź kretyzację/DOTyzację karoserii i maluj jeszcze raz. Pamiętaj, że nie należy się poddawać i wierzyć w swoje możliwości. Ja (i myslę wielu kolegów podziela moje zdanie) widzę w Tobie bardzo duży potencjał więc nie zawiedź nas

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mówiliście i ostrzegaliście ale ja już tak mam, jak sam nie spróbuję to nie uwierzę. Kolejna nauczka na całe życie. Kretowania lub dotowania nie będzie. Zostawię to tak jak jest na przestrogę wszystkim, którzy nie chcą pogłębiać linii podziałowych w swoich modelach. Szkoda pracy żeby to wszystko zmywać, z resztą na samym spodzie jest podkład vallejo podobno niezmywalny niczym dostępnym na rynku. Skończę go i wystawię galerię, a co mi tam . Musiałem chwilkę odsapnąć od niego i pocieszyć się, że następny będzie lepszy. Dzięki wszystkim za porady i dodanie sił. Postaram się niedługo go skończyć. Pozdro i dobranoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy do polerki kasty trzeba używać wszystkich 3 rodzajów past czy wystarczy jedna np. FINE?????

 

Efekt lustra uzyskasz tylko dzięki użyciu trzech past. Sama FINE jest zbyt "drobna" dla nadania połysku zmatowionej powierzchni lakieru, więc trzeba użyć COARSE. Nie próbowałem używać, np. tylko COARSE i FINISH ale myślę, że to też nie ma sensu. Po to są 3 pasty żeby ładnie etapami przechodzić od dobrej polerki do lepszej i tej najlepszej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Postanowiłem sobie, że wykonam pierwszą w życiu podstawkę i umieszczę na niej Nissana. Znalazłem jakąś starą ramkę i przystąpiłem do pracy...

 

DSC00903.jpg

 

Spód ramki podklełem polistyrenem o grubości 2 mm...

DSC00906.jpg

 

Z drugiej strony, żeby trochę "podnieść" drogę podkleiłem jakieś kawałki kartonu...

DSC00907.jpg

 

Kawałek gruntu wykonałem ze szpachli Wamodu (w końcu na coś się przydała). Jak się później okazało szpachlówka była stara i wyschnięta na wiór. Rozpuściłem ją trochę rozpuszczalnikiem Wamodu i dostała takiej konsystencji gumy do żucia. Taką papkę rozprowadziłem na żądanym kawałku i uderzałem twardym pędzlem. Pustynne kępki trawki zrobione są ze sznurka i wklejone na Wikol. Na sam koniec posypałem wszystko popiołem z kadzidełek siostry, który kiedyś sobie zbierałem do pojemniczka.

DSC00908.jpg

 

Tu podstawka przygotowana do malowania...

DSC00909.jpg

 

 

Jak widać będzie to kawałek amerykańskiej pustynnej drogi asfaltowej .

 

Pozdrawiam CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jakim sposobem wykonałeś te suchą trawę ?

 

Jest to kawałek sznurka. Robię to w taki sposób, że rozplatam troszkę sznurek, łapię żądaną długość pęsetą i odcinam kawałek nożyczkami. Trzymając taki kawałek jedną końcówkę zamaczam w Wikolu i wklejam do podstawki. Ot cała filozofia . Tu zdjęcie sznurka:

 

DSC00911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że postanowiłeś podstawkę dorobić, chociaż amerykański highway bardziej do muscule cara czy do jakiegoś krążownika pasuje, to napewno poprawi ogólny wygląd modelu

A droga to z tego co zauważyłem to chyba papier ścierny , jeśli można wiedzieć to jakiej gradacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.