Skocz do zawartości

Volvo FH 12/16 - Italeri - 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja również dołączam do zabawy. Tak jak w zeszłej edycji, tak i w tej zdecydowałem się na trucka. Wybór padł na Volvo FH 12/16 - tak, znowu volvo .

Mam już przynajmniej 2 wizje malowania tej bryczki, dlatego nie wpisuję nic więcej w tytuł wątku ( jeszcze nie wiem którą wybiorę).

 

A teraz in-box:

in-box7.jpg

in-box1.jpg

in-box3.jpg

in-box4.jpg

in-box6.jpg

 

Wersja, którą wybiorę to FH 12.

Wszelkie dodatki ( a jakieś planuję ) będą miały swój in-box w odpowiednim czasie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za taki doping.

Boje się tylko, że nie sprostam Waszym oczekiwaniom - ponieważ w tym Volvo nie będzie np: podświetlenia

 

Postaram się jednak o ciekawą relacje - początek już niedługo

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że nie podświetlenie było najmocniejszą stroną VNki

Dlatego i tak dużo spodziewam się po Twoim projekcie. Mam tylko nadzieję, że dopilnujesz zgodności szczegółów z oryginałem.

 

A tak z innej beczki, Italerka coraz częściej rezygnuje z barwienia plastiku, co osobiście uznałbym za wielki plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshee777 napisałem "np" - odnośnie oświetlenia - grafiki oczywiście będą

Co do zgodności z oryginałem - postaram się parę rzeczy poprawić ale nie będę budował ramy od podstaw itd - nie mam na to czasu ( mimo iż czasu konkursowego jest dużo ). Jak narazie volvo leży - brak mi do niego chęci...

Dzięki za taki odzew na mój temat - postaram się was nie rozczarować

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Witam wszystkich.

Na wstępie przepraszam za brak aktywności - mam trudną sytuację życiową :(

Zamierzam powrócić do budowy Volvo i tu moje pytanie - czy zawieszenie tylne od volvo jest poprawne, czy poprawniejsze będzie zawieszenie od Dafa ?

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Actros o co ci chodzi, bo nie wiem do czego pijesz ??

 

Postępy niewielkie i ociągające się...

Oszlifowałem części osprzętu ramy, posklejałem bak, turbinę i kilka zbiorników na powietrze, skrzynkę na akumulatory. Silnik posklejany, wstępnie wyszpachlowany- więcej się dowiem po położeniu podkładu.

Rama została pozbawiona tylnego zawieszenia, czeka na przygotowanie podłużnic pod zawieszenie od DAF'a.

- niestety gdzieś mi wcięło jedną poduszkę od DAF'a - nie miał by ktoś zbędnej?

Foty:

fh121.jpg

fh12.jpg

fh124.jpg

fh125.jpg

fh126.jpg

fh127.jpg

fh128.jpg

fh1210.jpg

fh1213.jpg

 

Narazie aktualizacje będą rzadkie, bo jestem w trakcie przeprowadzki i warsztat mam "na walizkach" -a jak wiadomo ciężko się tak klei...

 

Dzacek1841 raczej zostawię taki jak jest, ale jeszcze nic nie zakładam...

 

Przepraszam za jakość fotek.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.