Skocz do zawartości

Scania 143 M - italeri 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić sobie małą przerwę z Western Star'em i dla relaksu zabrałem się za euro-ciągnik, a jest nim Scania 143 M Topline. Po za małymi dodatkami model jak i kalkomanie będą z pudła. Jak narazie skleiłem do kupy blachy kabiny i wiekszość podwozia:

 

a7184f8aa30aa29e.jpg

d9b24f820d5bfb5e.jpg

0670cda989ea97b5.jpg

c01bc58a631e8656.jpg

07cb8fd512ec7f2f.jpg

9aa7eadd7660c00b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:D fajnie fajnie po pudełku sądziłem że będzie tandem z obiema napędowymi a tu okazuje się że jedna wleczona ona jest bliźniak czy pojedyńcza?

Początkowo planowałem tandem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że będzie to ciagnik z naczepą. Koła na osi wleczonej są bliźniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuurcze.

 

Skanki 143 wymiatają!

 

Powodzonka w budowie.

Acha, ta kalkomania King of the road na spojlerze jest niesamowita

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszła zmiana planów, postanowiłem zrobić zestaw z przyczepą. A więc spowrotem przeciąłem ramę (wcześniej była skracana), wstawiłem elementy które wcześniej wyciąłem i dodałem kawałki (czarne) z innej podłużnicy, natomiast tylne kńcówki ramy dodałem z zestawu akcesorii z windą (będzie montowana). Rama narazie jest nie poszpachlowana i bedzie wstawiona jeszcze jedna poprzeczka z podporą na wał napędowy:

 

78ce520f8df88f94.jpg

c2549b78d463a936.jpg

1969645d1cbfa0a2.jpg

 

Prawie dokończyłem też sklejanie silnika, brakuje w nim jeszcze filtrów i wentylatora:

 

266289d909617f86.jpg

 

Na koniec zrobiłem mała przymiarkę z kabiną:

 

2e6442826415b40a.jpg

ecf5edc442d523c9.jpg

 

Co do barw w jakich będzie wykonany model to jeszcze sie zastanawiam, a tak w przybliżeniu będzie wyglądał zestaw po sklejeniu:

 

21b223524dacf90b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado fajny model widze ze bedzie postawal powiedz mi z czego zrobiles zaczep wiesz ze szykuje sie do podobnego modelu a i z czego zrobisz skretna os do przyczepy moze zdradzisz romka tajemnice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi z czego zrobiles zaczep wiesz ze szykuje sie do podobnego modelu a i z czego zrobisz skretna os do przyczepy moze zdradzisz romka tajemnice ??

Zaczep i pakę mam z zestawu Volvo FH 16, które przerobiłem na betoniarkę, natomiast dyszel z obrotnicą zaczerpnę z przyczepy od MB.

 

69160b103f645a68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale te Volvo nie mialo zaczepu ja ten zaczep idzialem jako samo robke ale jak mowisz ze to od volva no to ok

miało, miało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tam niewiem bo nie sklejalem te volvo tylko ty ,a dyszel nie lepiej zrobiz z PCV-ki i niebrac z innego modelu ?? i jak mozna znalesc to PCV-lke i czy mozna z niej zrobic kawalek rame np. dorobic cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tam niewiem bo nie sklejalem te volvo tylko ty ,a dyszel nie lepiej zrobiz z PCV-ki i niebrac z innego modelu ??

Przyczepy mam dwie takie same, tą miałem zamiar już dawno temu przerobić a teraz nadarzyła się okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba ze a co o moje pytanie z PCV-ka ??

Piszesz tak, że nie wiadomo czy to jest pytanie czy stwierdzenie, postaraj się układać poprawne stylistycznie zdania to i będziesz bardziej zrozumiały

 

Płytki PCV często można kupić na allegro, oczywiście nadają się do zrobienia ramy itp. W sklepach modelarskich można też kupić tamiyowskie kształtowniki o różnej średnicy i przekroju, można z nich zrobić np. dyszel lub osie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że źle wyliczyłem rozstaw osi Po dokładniejszym przestudiowaniu planów (foto) i ponownym przeliczeniu skali znowu pociąłem ramę i kawałki podłużnic przeniosłem z przed mostu za tylną oś. Pomalowałem także felgi, piasty kół będą pomalowane pod kolor podwozia.

 

111bfadd5b057d75m.jpg1414ccf970f70f7em.jpg

 

e7e3b60d79bce47f.jpg

69524d49b494a720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te felgi czym malowane? Bo na metalizer nie wygląda

Felgi pomalowałem Alcladem, wcześniej dałem szary podkład z puszki a na niego czarną Pactrę A1.

 

okonek napisał:

Tornado Twoje chromy mnie dobijaja

Bez przesady chromy choć są malowane Alcladem to i tak nie są takie jak bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze bedzie ladny model a tornado mozesz powiedziec czym tniesz plyte PCV no i plastik ?

Dłuższe kawałki nacinam nożykiem modelrskim/skalpelem a mniejsze przecinam piłką zrobioną z ostrza żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz taka reke ze Ci nie drzy jak tniesz, ze tak prosto wychodzi??:P WIem, że pytanie nie na miejscu bo mistrza nie powinno sie pytac czy mu reka drzy, bo to jest oczywsiete ze nie. ALle co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz taka reke ze Ci nie drzy jak tniesz, ze tak prosto wychodzi??:P WIem, że pytanie nie na miejscu bo mistrza nie powinno sie pytac czy mu reka drzy, bo to jest oczywsiete ze nie. ALle co tam...

Oczywiscie korzystam z metalowej linijki, obawiam się że bez niej mogłyby wyjść esy-floresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.