Skocz do zawartości

Scania 143 M - italeri 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdecydowałem że nie będę montował dwuch zbiorników paliwa, więc oryginalny mniejszy zdemontowałem. Natomiast wykonałem i zamontowałem dźwigary i nowy wiekszy zbiornik.

 

a92ebc086418879cm.jpg41f7483ab40b8ab3m.jpgd21da62644dc76e6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę z kabiną, mianowicie przemalowałem na biało elementy mocowania chłodnicy, wkleiłem boczne szyby a do wnętrza włożyłem kilka gadżetów takich jak; gazetki, tabliczka z iminiem, a także zawiesiłem zasłonki. Prawdopodobnie włożę jeszcze jakieś akcesoria, ale nad tym jeszcze pomyslę Natomiast na zewnątrz przykleiłem stopnie, klamki, i uchwyty pod przednią szybą. Praktycznie jest już gotowa atrapa, jednak z montażem jej na stałe poczekam aż wkleję przednią szybę. Narazie to tyle, a teraz fotki z przymiarki atrapy do kabiny:

 

696a0f7aa28edbbf.jpg

c3e183a37bc756f0.jpg

fde92fddb17c3230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra czerwono niebieskie paski na kabinie były malowane czy to kalki ?

Pasy namalowałem, a ich kolory to niebieski i pomaranczowy. Fotki robiłem pare minut temu i dałem za słabe światlo dlatego nie widać ich jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina jest prawie ukończona, do wnętrza dodałem jeszcze plan miasta i dwie paczki papierosów. Przykleiłem przednią szybę i troche osprzętu. Ponieważ zdjęcia robiłem po północy, więc ze zrozumiałych względów fotki nie są pierwzej jakości.

 

b1769eb47bd38389m.jpg12ed2dbf61022827m.jpg95b82b3a2a1c74a2m.jpg2a479457f8349ebbm.jpg

 

Na koniec zrobiłem przymiarkę, nie dziwcie się jeżeli będzie coś krzywo bo kabina nie jest jeszcze na zawiasach:

 

0fb51d252f65fbe2m.jpg57b4dd94a1e50895m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty robisz ta GAzetke albo to imie andrzej??Bo ja nie weim drukujesz czy co??

Pozdrawiam

_______________________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazetkę akurat mam gotową (kiedyś Trailer wydrukował na swoich łamach specjalnie dla modelarzy arkusz z okładkami i tablicami rejestracyjnymi), ale można też zeskanować okładkę czasopisma a nastepnie pomiejszyć w Photo Plusie. Natomiast tabliczkę można zrobić nawet w Paincie, oczywiście trzeba sobie to wydrukować i wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja też po obejrzeniu fotki zwróciłem na to uwagę, okazało się że wewnętrzna opona trochę zeskoczyła z jednej strony felgi i uniosła całego bliźniaka do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta przymiarka na końcu mówi sama za siebie i nie wymaga właściwie żadnego komentarza Sama kabina na fotkach nie daje takiego kopa jak przymiarka. Naprawdę bardzo fajnie się model prezentuje i te górne światła dodały takiego "sportowego" charakteru. No nie wiem jak to wyrazić Po prostu kolejny fantastyczny model Twojego wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem przednią szybę

A jak wkleic szybce skoro dojscie do niej jest zamkniete.W MAN-ie TGA bedzie problem bo tam szybe mocuja 2 bolce.

W tej Scani przednią szybę przykleja się na zewnątrz kabiny, w Manie natomiast od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy Scani idą bardzo powoli ponieważ zabrałem się za malowanie paki i elementów wchodzących w jej sklad. Okazało się że wcześniejsze szpachlowanie nie wystarczyło i trzeba było ponownie nałożyć sporo tego specyfiku. Narazie pomalowałem jedną pakę i tylne drzwi, paski domaluję gdy farba na chłodni porządnie doschnie. Na silniku zamontowalem dźwignię zmiany biegów, a na kabinie usunąłem czarną plamkę która szpeciła bok dachu.

 

3ce6f20affc7ff13.jpg

0a70d2cbfb530cd1.jpg

37aadbd4a0855ebc.jpg

 

Na koniec mała przymiarka:

 

d8fbfead28d641f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu na klejenie ostatnio niewiele porobiłem przy modelu. Przez ten czas farba dokładnie wyschła na pace i mogłem namalować paski.

 

92da0ae0343763e9.jpg

2d127fab82cce66b.jpg

d9fe419b6ba1658f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zeczywiscie ladnie to wyszlo z tymi paskami ta scania ciekawe jak wychodzi z przyczepa masz moze fotki scania z przyczepa??

Przyczepy jeszcze nie mam gotowej, ale fotki całego zestawu (modelu) wstawiłem na 5 stronie mojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te paski na pace i bardzo Ci równo wyszły ciekawe jak mi by to wyszło , model prezentuje się super czekam na przyczepkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.