Skocz do zawartości

Scania 143 M - italeri 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nynek wszystko linijką mierzysz, a jeżeli się boisz że na krzywej ci nie wyjdzie to weź nitke przyłóż do paska na baku a potem odmierz długość nitki na linijce i wytnij odpowiedni pasek. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nynek możesz zrobić tak jak pisze paffko lub tak jak ja, mianowicie odmierzyłem tylko szerokosć paska a długosć wyciąłem tak na oko trochę dłuższy, nastepnie po naklejeniu paska na obręcz odciąłem nadmiar nożykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ładny model andrzejku !!!!!! scania to jest to !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny model andrzejku !!!!!! scania to jest to !!!!!

 

Dzięki Wojtek

 

Zestaw mam zamiar wykonać w miare mozliwości dość wiernie, w zwiazku z tym zamówiłem z KFS'u blachę z klamkami (foto) do paki. Narazie prace będą wstrzyane aż je dostanę bo nie wiem czy nie będę zmuszony wycinać pod nie otwory w ścianach, a co za tym idzie czy nie będę musiał malować pakę od nowa Będę też musiał zrobić linie podziału na pakach i nie jestem pewien czy aby przy tej czynności nie będzie odpryskiwać farba

 

9ddb0fab5349c2c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szmera bajera... Klameczki git... Mogę wiedzieć ile ciebie wyniosły wszystkie koszty zamawiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie znam tylko cenę blachy - 6,20 Euro, a to dlatego że nie zamówiłem jej bezpośrednio w KFS. Blacha przyjdzie z Austrii razem z innymi pozycjami, więc koszty łączne będą większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiem cos o tym rozmieszczaniu tych paseczków co bedziesz robic bo sprej akrylowy musi bardzo długo schnąć sam ich używam i wiem ale mysle ze ci wyjdą pozdrawiam cię wojtek t !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Andrzej będziesz na tym festiwalu 24-25lutego Bytom bo ja tak myslę ze sie spotkamy no nie, pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno andrzej będziesz na tym festiwalu 24-25lutego bytom bo ja tak myslę ze sie spotkamy no nie pozdrowionka

Prawdopodobnie będę, ale to zależy głównie od tego czy nie będę gdzieś w trasie i czy zdążę wrócić na czas do domu po modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no spox, rozumie praca to praca ale może sie wyrwiesz prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za festiwal w Bytomiu??

Widocznie nie zaglądasz do innch działów a szkoda bo wtedy nie zadawałbyś tego pytania. Zagladnij do tego ziału - "Wydarzenia, Spotkania, Konkursy itp."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram tornada andzrzej ma racje nnek musisz zaglądac do działu wydarzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
widze ze postepy ida w scani umnie z MB Actros'em tez ida tylko czekam az zamowie zaczep z KFS albo jak ktos ma to odkupie i mysle jak zrobic przyczep

Też czekam na części z KFS'u przez co mam mały zastuj w budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ty zamowiles a ja jeszcze nie zamowilem bo niemam neta u siebie na chacie a tam mam formularz z KFS ,a niewiesz moze z jakiejs innej firmy oprucz KFS zamowie zaczep albo moze wiesz kto ma na sprzedanie a dalsze relacje z budowy dam w nastepnym tygodniu z fotkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ty zamowiles a ja jeszcze nie zamowilem bo niemam neta u siebie na chacie a tam mam formularz z KFS ,a niewiesz moze z jakiejs innej firmy oprucz KFS zamowie zaczep albo moze wiesz kto ma na sprzedanie a dalsze relacje z budowy dam w nastepnym tygodniu z fotkami

 

jak chodzi o zaczep to możliwe że ja będę miał w niedługim czasie około 30 sztuk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ty zamowiles a ja jeszcze nie zamowilem bo niemam neta u siebie na chacie a tam mam formularz z KFS ,a niewiesz moze z jakiejs innej firmy oprucz KFS zamowie zaczep albo moze wiesz kto ma na sprzedanie a dalsze relacje z budowy dam w nastepnym tygodniu z fotkami

 

jak chodzi o zaczep to możliwe że ja będę miał w niedługim czasie około 30 sztuk :P

Co ty, taki długi pociąg drogowy robisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie trochę podłubałem przy zestawie, zrobiłem osłony międzyosiowe do Scani (jeszcze nie do końca pomalowane) a także przerobiłem ramę przyczepy, w której to zmieniłem położenie tylnej osi:

 

5072fad3d3123b3b.jpg

52323196ae5da5cf.jpg

 

czyli przyczepa będzie dwuosiowa:

f10207d0c7949b0c.jpg

 

Zrobiłem też drabinkę narożną na kabinie co by model był wierniejszy oryginałowi Przy okazji (nie powiem jak) upieprzyłem sobie szybę i górną uszczelkę w lewym oknie ( Trochę szkoda szyby, ale nie ma złego co na dobre nie wyjdzie, mianowicie odkleję ją i zrobię okno na poły otwarte

 

cbb6fc4a4ac19dbd.jpg

1ceb1fc0cf38fcc1.jpg

321f2edf8033cc5e.jpg

 

Na koniec zrobiłem małą przymiarkę:

 

1b892c393288a5dc.jpg

3c71f2ab7e66f58b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kurr... czaki... Fajnie to wyglada.

O ile temat samochodow ciezarowych az tak bardzo mnie nie pociaga, o tyle ogladanie efektow Twojej pracy to naprawde przyjemnosc. Az milo popatrzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.