Skocz do zawartości

Scania 143 M - italeri 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh dosc szybko ci to idzie Ja mam pytanko jako że dawno kalek nie naklejałem nie zabardzo pamiętam jak to szło. Czy do wody cieplej czy zimnej i na ile czasu to wsadzic? Niestotuje zadnych płynów do kalkomani bo poprostu nie mam :(

Ja to robie tak, ze wkladam kalke do zwyklej zimnej wody - kranowy na kilka sekund (okolo 5) i odkladam ja na karke papieru. Czekam okolo minuty i sprawdzam delikatnie, czy kalkomania juz suwa sie po papierze (ot, chociazby wykalaczka, delikatnie za samiutki brzeg, zeby jej nie znieszczyc). Jezeli sie nie suwa, odczekuje jeszcze chwile. A jezeli da sie poruszyc, to zsuwam kalke z papierka na model, lub jezeli fragment jest maly, zsuwam na brzeg papierka i chwytam pinceta, po czym delikatnie klade na model. Stosowanie plynow nie ma w tym momencie zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi zbiornik paliwa praktycznie jest gotowy. Nowy zbiornik jest wyższy od mniejszego o koło 3 mm, więc zastanawiam sie czy zastąpić nim oryginalny mniejszy czy umieścić go jako drugi :rolleyes:

 

18672c2c96a1f485.jpg

 

Na kabinie powstały pierwsze paski:

 

06e0eed6e8f599ba.jpg

d8cc8e5a082152c6.jpg

 

Zamontowałm też przednie światła z kierunkami i błotniki za przednimi kołami:

 

d9dccc303d059401.jpg

293a5148716aece5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ślinka cieknie jak ją skończysz.. bo widać że model będzie prezentował sie odjechanie na maxa

 

Pięknie wygląda Enigine w końcu to klasyczna V8-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domalowałem następne paski, niestety gdzie nie gdzie farba dostała się pod taśmę maskującą trudno, po całkowitym wyschnięciu przetrę te miejsca papierem wodnym i wypoleruję.

 

0479542c8d5ccc0d.jpg

d9c26e73c673a8bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedziałem, że taka zwykła taśma może dać taki ładny efekt.

Też muszę tego spróbować, bo chciałbym zrobić takie obręcze w moim Baywatch'u a BMF mi się skończyła.

Gdzie takie coś można nabyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholerka, widzę, że prace idą pełną parą... I nieźle to zaczyna wyglądać. Daję zdecydowanie dziesiątkę za kokpit i te wszystkie zbiorniki z obejmami. Też myślałem na początku, że są malowane

 

PS

Co do zbiornika paliwa, to jeśli jest wyższy to ja bym dał go w zamian za oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo ładnie i to wychodzi

Ja równiez jestem na etapie malowania kabiny, i razem z ta czynnościa nasuwa sie pytnako czy wszytko robie dobrze:

1. Sklejona kabine myjemy w płynie do mycia naczyń (żeby odłuścic wiadomo)

2. maluemy podkładem

3. kładziemy farbe czy- znowu wrzucamy do plynu?

4 po wymalownaiu farba kładziemy kalke ,a na to lakier bezbarwny czy odwrotnie?

 

O czyms zapomnilem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po położeniu podkładu nie trzeba odtłuszczać ponownie, chyba, że zostawiłeś dużo śladów po swoich paluchach.

Po pomalowaniu kładziesz lakier błyszczący (jeżeli pomalowałeś bardzo błyszczącą farbą, to raczej nie trzeba) na to kalkomanie. Na to możesz położyć lakier o odpowiednim połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 2 razy lakier mam dawac ee cos chyba nie tak :> myslalem ze farba na to kalka i dopiero lakier:|

Kalkomania lepiej układa i trzyma się na powierzchni lakierowanej. No chyba ze tak jak pisze Gulus, czyli jeżeli farba była błyszcząca to możesz odrazu kłaść kalkomanie a dopiero potem lakier.

Okazuje się że i ja mam problem z lakierowaniem Mianowicie blachy kabiny są odlane z czerwonego plastiku, po sklejeniu ich pomalowałem ją przeźroczysta szpachlą natryskową, następnie szarym podkładem a na koniec dałem dwie warstwy białej akrylowej z połyskiem. Po kilkudniowym schnięciu farby chciałem pomalować wszystko bezbarwnym. Dobrze że wziąłem się najpierw za nadkola bo gdy zacząłem je lakierować to z białego zrobiło się różowe Po takim zabiegu wrzuciłem je do DOT'u i pomalowałem tak jak na początku ale tym razem bez bezbarwnego. Kabina nie ma takiego połysku jakbym chciał i okazuje sie, że chyba taka zostanie a kalkomanie które mam zamiar wykonać nie będą zabezpieczone lakierem no chyba że coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu to az takie problemy mozna napotkać ... Szkoda ze do dotu wrzuciłes bo kabina ladnie wygladała:). Hm ja nie jestem pewny czy moja biała farba w srayu jest z polyskiem czy nie:| ok bede próbowac jak najwyzej nic sie nie stanie naszczescie idzie zmyc:)

Kabina jest taka jak była, polakierowałem tylko jedno nadkole i tylko ono wylądowało w DOT'cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu to az takie problemy mozna napotkać ... Szkoda ze do dotu wrzuciłes bo kabina ladnie wygladała:). Hm ja nie jestem pewny czy moja biała farba w srayu jest z polyskiem czy nie:| ok bede próbowac jak najwyzej nic sie nie stanie naszczescie idzie zmyc:)

 

Kabina jest taka jak była, polakierowałem tylko jedno nadkole i tylko ono wylądowało w DOT'cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi, kalkomanie zawsze, ale to zawsze, kładzie się na powierzchnie błyszczące, inaczej pojawia się tak zwane "srebrzenie". W modelach pojazdów często mamy do czynienia z błyszczącą powierzchnią dla tego nie trzeba wtedy dodatkowo dawać lakieru błyszczącego (akurat pod kalkomanie ja korzystam z płynu do mycia podług Sidolux).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudniowej przerwie zabrałem się za montaż kabiny, pomalowałem usczelki w oknach i wkleiłem już na stałe kokpit do wnętrza kabiny. Szyb narazie nie wkleiłem, zrobie to na samym końcu bo mam zamiar włożyć jakieś dodatki do wnętrza kabiny. Powoli zabieram się też za przyczepę, narazie pozbawiłem ją starej paki i zrobiłem przymiarkę do chłodni. Trzeba będzie trochę przedłużyć ramę i dosztukować trzecią oś.

 

e62fbb49420a6857.jpg

89b92d1ab29bc77b.jpg

46996c30d5a608a8.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no niezle to wyglada tylko chyba bedziesz musial naczepe troche przerobic obnizyc i przesynac tylka osi albo dorobic ale to juz jest twoj wybor jak to zrobisz ale model ladnie wyszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby będziesz teraz wkładał od zewnątrz czy jak? Nie rozumiem za bardzo tego

Boczne szyby będę wkładał i przyklejał przez przednie okno a przednią montuje się od czoła na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.