Skocz do zawartości

[G] Mi-2R z eskadry rozpoznawczej, Inowrocław 1982 (1:72)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

No to w końcu galeria, na razie samego modelu, później jeszcze dorobię podstawkę na wzór zdjęcia.

 

W skrócie:

 

Model przedstawia śmigłowiec Mi-2R (wersja rozpoznawcza), egzemplarz o numerze 5827 z eskadry rozpoznawczej pułku lotnictwa wojsk lądowych stacjonującego w Inowrocławiu. Na tym śmigłowcu mój tata służył od czerwca do grudnia 1982 roku jako mechanik pokładowy, jak odbywał zasadniczą służbę wojskową. Aktualnie ten egzemplarz znajduje się w muzeum techniki wojskowej w fortach w Warszawie.

Z tamtego czasu zachowały się zdjęcia śmigłowca (robione potajemnie mglistym porankiem).

Do budowy wykorzystałem zestawy mastercraft, intech, airmo i part. Jest to mój pierwszy i zarazem ostatni śmigłowiec w tej skali...

 

Najpierw oryginał:

 

000038350003.jpg

000038350001.jpg

 

Stan aktualny:

PA260601.jpg

 

 

No i model:

 

Ogół:

 

Mi-2_Galeria001.jpg

Mi-2_Galeria006.jpg

Mi-2_Galeria007.jpg

Mi-2_Galeria010.jpg

Mi-2098.jpg

Mi-2099.jpg

Mi-2101.jpg

 

Szczegół:

 

Mi-2_Galeria002.jpg

Mi-2_Galeria003.jpg

Mi-2_Galeria004.jpg

Mi-2_Galeria005.jpg

Mi-2_Galeria008.jpg

Mi-2_Galeria009.jpg

 

Na koniec porównanie:

 

000038350003.jpg

 

KopiaMi-2_Galeria001.jpg

 

Trochę kształt plam się rozminął z oryginałem ale tacie się podoba .

Z baboli to oczywiście ten numer i rejon pod szybą przednią, brak jeszcze reflektorów, lądowania.

 

Model będzie można zobaczyć w Lublinie w weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo fajnie, skala powala, ot taki rym

 

Lubie mocny wash, jednak tu w niektórych miejscach jest go za dużo, to co wspomniałeś - numer itp.

Najbardziej do gustu przypadła mi kolorystyka

 

Ocena:

5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, 3- . Kawał dobrej roboty z tym Mi-2. Kolorki też fajnie wyszły. Rzeczywiście w niektórych miejscach za mocny wash i przednia szyba trochę dziwna. Zdaję sobie sprawę, że to trudny i niewielki model bo sam przez to przechodziłem i widzę tego mikrusa na półce, dlatego duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, numer wszystko psuje :/ Nawet ta szybka jest to przejścia... ale numer jednak szpeci. Ale rozumiem, że czasem się po prostu czegoś nie chce poprawiać ;)

 

Skoro już tak idziemy w oceny to ja bym postawił solidne 4, może 4,5.

 

Może jakaś fotka z groszem albo piątakiem?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że czasem się po prostu czegoś nie chce poprawiać ;)

A żebyś wiedział jak dość mam już tego modelu...

 

 

Może jakaś fotka z groszem albo piątakiem?

Proszę, ale z dwoma groszami:

 

Mi-2_Galeria.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Znalazłem w końcu galerie i poprustu nie bede tego komentował ponieważ brak mi słów , nie jestem godzien tego oceniać. Ja ze swoim nie daje rady, a do takiego stopnia to nawet nie wierze że sie uda mi zrobić.

 

Ocena

 

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby go poprawnie ocenić trzeba by go było zobaczyć na wystawie w Warszawie. Byłem, widziałem i powiem że zdięcia zaniżaja mu ocenę. To trzeba poprostu zobaczyć na żywo. "Cenka opada", poprostu cenka opada . Stroju myślałeś o karierze Makrochirurga ? Za całosć solidne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.