Skocz do zawartości

AT AT Imperial Walker - 1:35 - scratch


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

A więc stało się. Jeżeli konkurs zimowy to zacznę coś związanego z tą porą roku.

0316978a678d56fbmed.jpg

Cytując Wikipedie:

"AT-AT (także: Imperial Walker, pełna nazwa: All Terrain Armored Transport - Uniwersalny Lądowy Transporter Opancerzony) to potężna maszyna krocząca. Służy do transportu piechoty, skuterów repulsorowych oraz niszczenia celów naziemnych".

Postanowiłem zrobić AT AT w tej skali bo w sumie byłoby na co popatrzeć .

Plany na których będę się wzorował i przeskalowywał model znalazłem oczywiście na necie

http://chomikuj.pl/Oldfrost/Star+Wars+Modele/AT-AT

Plany te są wykonane w skali 1:100

Będę się też opierał na masie zdjęć z internetu i oczywiście na V części Gwiezdnych Wojen i bitwie o Hoth.

Pierwsze zdjęcia już niebawem. Wykonuje go z plastiku 0,5 mm i 1mm, oprócz tego wykorzystuje do budowy wszelki plastik jaki znajdę w domu typu: plastikowe opakowania i doniczki .Na pewno będą jeszcze dodatki z innych materiałów ale to w trakcie budowy będę prezentował. Na pewno nogi maszyny kroczącej będą czymś wzmocnione bo kadłub może trochę ważyć.

 

P.S.

Jeżeli coś nie jest według regulaminu to prosiłbym o zwrócenie mi uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszorzędny pomysł, jako kolejny już kibic i ja trzymam kciuki za powodzenie projektu! Mam tylko jedną wątpliwość- ten 1mm plastiku przy tej wielkości niektórych elementów to może być chyba trochę za mało... Przy okazji, mnie również wydawało się, że to jednak będzie większe ;)

 

Aha - oczywiście robisz z wnętrzem ?

 

http://www.dorlingkindersley-uk.co.uk/static/html/features/starwars/technology_gallery/images/AT-AT%20Cutaway.jpg

 

Pozdro i niech cośtamcośtam będzie z tobą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popatrzę.A co do plastiku 1 mm...wystarczy.Naprawdę jest to diabelnie sztywne a jeśli będzie usztywnione i np poklejone krawędziowo to już kopara nie ruszy Oczywiście usztywnienia są wskazanie (proponuję szprychy rowerowe:) spisują się doskonale ) oraz wszelkie rurki.Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuupss, przepraszam...u mnie działa ;) . Tak to jest, jak się działa na szybkiego Wystarczy wejść na www.ketzer.com i wpisać at-at , a otrzymujemy miłe stadko Ale znalazłem cuś jeszcze - tyż fajne:

 

http://www.geekologie.com/2007/12/star_wars_atat_wins_modeling_c.php

 

Jak i to nie wchodzi, to już nie wiem, co czynić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że projekt się podoba, bo ja sie tak nakręciłem na niego że heeeeej . Odpowiadając na pytania.

Gdzie go postawię-->nie mam zielonego pojęcia

Wnętrze-->nie, nie będę robił, projekt jest według mnie na tyle wymagający że nie dam rady teraz jeszcze zrobić wnętrza. Zresztą mam za mało rysunków.

Ten zniszczony AT AT-->on tez jest z tego co mi wiadomo w skali 1:35.

 

Dobra czas coś pokazać co nabroiłem (jeszcze dużo pracy nad "główką", więc nie czepiajcie się bardzo ) Głowa jest całkowicie wykonana z dwóch pudełek po lodach i jednego po maśle

. Nie które części są już zaszpachlowane ale wymagają powtórnego użycia szpachlówki.

1da240150f9bab88med.jpg

dd0b9bb6c4fc814cmed.jpg

 

Porównanie z Shermanem

 

17450b14f170055amed.jpg

55628fb75eec13c3med.jpg

 

Okno wklejone na próbę taśmą klejącą, chciałem zobaczyć jaki będzie efekt.

 

8fcc88a19629eb7cmed.jpg

b01971cfae1162b9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niieeeeee, no zachęcić rzecz jasna Tamtemu modelarzowi nawet już się nie chciało wszystkich nóg zrobić, a ewentualne niedoróbki tłumaczy serią uszkodzeń odniesionych podczas niewłaściwej eksploatacji sprzętu przez durnych trepów z armii imperialnej ;)

Ale dość moich wtrętów- czekam na relację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na kolejne pytania.

Czy będą figurki szturmowców-->może ale nie obiecuje, w sumie szukałem i nie mogłem znależć w 1:35.

Czy nie łatwiej kupić model AMT i się wzorować na nim-->sądzę że nie ma takiej potrzeby, model z wycinanki na którym się opieram ma wszystko pokazane...porównywałem ze zdjęciami (których mam około 100--oczywiście wszystkie z neta) że wycinanka jest zrobiona dobrze.

Lord i link ze stadkiem AT AT-->jak miałbym zrobić tyle AT AT to prędzej bym się albo powiesił albo otworzył fabrykę AT AT A co do zdjęcia ogólnie to większość może nie zauważyć, ale są tam inne AT AT, niż mój. Przestudiowałem dość dokładnie ich wygląd i mogę powiedzieć że ja robię I oficjalną wersję Imperial Walker'a, te na zdjęciu Lorda są z II nowszej wersji. Jedyna znaczną różnicą jest "główka". Mianowicie... :

I-->głowa wydłużona i standardowe wyposażenie na niej, zwykłe działka laserowe.

II-->głowa bardziej zbliżona do kwadratu (węższa),więcej "jakichś dziwnych dodatków na niej" i przy bocznych działkach laserowych sa jeszcze takie dod. nakładki nad działka(wygląda jakby to były specjalne celowniki). To tyle na razie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wspaniale,Michalw,moja ulubiona maszyna ze starwarsów i miałem z nią wystartować w tej edycji konkursu a tu lipa,nie dość że budujesz go od podstaw ,to ja jeszcze nie skończyłem modelu z poprzedniej edycji ...

 

 

A tak poważnie to ekstra pomysł ,życzę powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu będę się rozpisywał. Temat . Chociaż mogłeś wybrać 1/48 zamiast 1/35. Właśnie wydali Snowspeeder’a w 48. Fajnie by się komponował z AT.

Będzie do tego jakaś podstawka? Jeśli tak to głosuje za Hoth . No i oczywiście czekam niecierpliwie co będzie dalej.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.