Skocz do zawartości

Sukkub - JMD Miniatures, 54mm (+18lat)


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie.

Malowania ciąg dalszy. Tym razem pomalowałem resztki pancerza na złoto jak również zaczynając od najciemniejszego do jaśniejszego koloru kończyny dolne.

e3f5833394cadb61.jpg

2c29946da0b922c3med.jpg

Oraz kończyny górne.

4821210d234bed8e.jpg

Zrobiłem drobne cieniowanie w niektórych miejscach z racji, że jest za mocne pokryje je kolorem bazowym czyli Andrea Blue. Znowu tak sobie myślałem czy zaczynając od ud aż do szyi nie zrobić tygrysich pasków z nieco jaśniejszej niebieskiej farby. Prześpię się z tą myślą to zobaczę czy wcielę ją w życie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem drobne cieniowanie w niektórych miejscach z racji, że jest za mocne pokryje je kolorem bazowym czyli Andrea Blue

to fakt, w niektórych miejscach wydaje się za mocne

 

Znowu tak sobie myślałem czy zaczynając od ud aż do szyi nie zrobić tygrysich pasków z nieco jaśniejszej niebieskiej farby.

jakiś to pomysł jest i całkiem ciekawy ale tygrysie paski mimo wszystko bardziej kojarzą mi się z sierścią niż skórą, niemniej jak przywoła się z pamięci niektóre grafiki sf to i taki efekt może być interesujący

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast pasków łuski? A tak przy okazji - w niebieskim jakoś kojarzy mi się z dr.Manhattanem z "Watchmen" albo pracami Vallejo i Achilleosa Chyba za mocno jednak to cieniowanie na częściach figlarnych , zobaczymy, czy bazowa barwa to pokryje... Mógłbyś także to złoto jakimś washem pociągnąć... trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie ładne, daj wash z tego błękitu na ciemniejsze miesca, (tam gdzie łączy się z czernią), łagodniej przejdzie zmiana kolorów. Dodatkowo lekko rozjaśnij błękit mieszając go z bielą i zaakcentuj nim uwypuklenia, ale bardzo lekko. Na koniec czystym białym lekko same brzegi. Taki zabieg powinien wystarczyć do wykończenia Błękitnej Pani.

A! Nie stosuj na ciele czarnego czy cielistego washu ! Ładnie osiągniesz efekt odcieniami błękitu !

Kitę możesz zrobić przejściem od błękitu przy nasadzie do granatu przy końcach, Taki akcent nocny...

 

 

EDIT: Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku od razu piszę, że rezygnuję z pasków ala tygrys, pomalowałem tylko nogę i mi w ogóle nie pasowało, może gdyby miała futerko. Myślałem także nad kolorem włosów takich jak Dexter podpowiadał, ale zrobiłem całkiem inaczej.

f5888d0b48993b13med.jpg

07eb8ae8c61bcefe.jpg

daa04c8448b8285e.jpg

Co myślicie nad tym kolorem włosów ?.

Na razie to tyle, teraz będę pracował nad "zbroją i kosą", oraz nad cieniowaniem i drobnymi poprawkami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie pasuje mi ten kolor włosów, na zdjęciu od tyłu jeszcze może być ale na tych od przodu nie komponuje mi się z niebieską skórą

 

teraz będę pracował nad "zbroją i kosą", oraz nad cieniowaniem i drobnymi poprawkami.

to dobrze bo cienie zbyt mocne

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tym razem prace nad naramiennikiem. Pomysł podsuną mi kolega Dexter . Mianowicie poszukałem w swoich śmieciach jakiejś główki.

3618dfd5f223d78amed.jpg

I za pomocą GS-a przymocowałem ją do naramiennika.

0b8a5f813631a3dd.jpg

243749d4b93a0671.jpg

Gdy GS się utwardził dałem jeszcze szpachle.

25812844181a5d02.jpg

I zeszlifowałem żeby przejęcie między nim a plastikową główką było płynne oraz dałem podkład.

99bf0924220967e1.jpg

f496ab60a7279e75.jpg

1e4c602c0c88391b.jpg.

Ter jeszcze muszę wybrać malowanie w głowie mam dwa. Pierwsze pomalować główkę na odcienie bieli i szarości(coś ala duch) które przechodzą w złoto. Drugie pomalować główkę na normalne barwy skóry przechodzące później w złoto.

Jak widać na zdjęciach zmieniłem kolor włosów, na razie jest to kolor bazowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł z główką i jego wykonanie, podoba mi się efekt już po szpachlowaniu i obróbce, widzę też że zniknęły głębokie cienie na figurce

 

co do malowania główki to poza tradycyjnym złotem lub brązem nie przychodzi mi nic do głowy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I świetnie to wyszło !

Pomaluj tą główkę może normalnie - cieliście i niech przecodzi potem w złoty

Kilka pasm ciała puść głęboko w naramiennik (znaczy pomaluj cielistym), stworzy to wrażenie wychodzenia twarzy z metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z główką -

Co do włosów- a może paleta kolorków niebieski-granat-fiolet ?

Tak przy okazji, okazało się, że to demoniszcze stało się przyczyną niesnasek JMD z łorhamerowym gigantem:

 

http://www.allancarrasco.net/en/sculpture/commission-works/jmd-miniatures/index.html

 

Zresztą polecam całą stronkę, zwłaszcza rybokróla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wychodzi. Pociągnij pasy ciała dalej na naramiennik tak by wydawało się że ciało jest na niego naciągnięte.

Możesz postarzyć złoty meal nakładając czarny filtr. Ładniej się skomponuje. To takie luźne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tym razem prace nad podstawką w zamyśle ma przypominać kawałek terenu skutego lodem i warstwą śniegu . Za pomocą masy modelarskiej i szpachli uformowałem teren.

f0b6796637df95a5.jpg

f11d0e7136a1249c.jpg

Jak widać dodałem orka, przynajmniej części z niego znalezione w śmieciach, jego głowa i ręka będzie wystawać spod lodu.

92581a9291c87e09.jpg

05cfdcd7435c5039.jpg

11b03db32d32e383.jpg

Teraz to wszystko pomaluje na "zimne" kolory, lód zrobię z Water Effect Vallejo a śnieg z sody.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się zrobić sopelki na rogach orka

W którymś numerze Model Fana pokazali jak zrobić sople z żyłki wędkarskiej i kleju CA. Całkiem dobry efekt. A co do naramiennika - przypomniał mi się biedny Han Solo w karbonicie. Wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Sukkub buszował po cmętarzach, może dasz za nim taką przekrzywioną płytę nagrobną z jakimś symbolem, napisem i też pokrytą lodem i śniegiem?

To będzie +10 do klimatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już za późno z nagrobkiem nawet by chyba nie pasował. Sukkuby nie buszowały po cmentarzach tylko w łóżkach mężczyzn nawiedzając ich we śnie i kusząc ich współżyciem seksualnym a szczególności zakonników, Mój Sukkub co najwyżej może buszować w iglo z jakimś Inuitem .

 

A teraz zdjęcia.

Podstawka przed malowaniem.

c9a11e48f9bf6af6med.jpg

fdb1d5ed33e6ac63med.jpg

2b3d41a484459c18med.jpg

I po nałożeniu barw.

a3096040dbbb6548.jpg

3c3de883d95a972e.jpg

Kolejnym krokiem będzie malowanie orka, oraz nałożenie Water Effectu a później sody jako śniegu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.