Skocz do zawartości

[HUMVEE]M998 I.E.D. Gun Truck(1:35)-Academy+rękodzieło


drinkman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z braku innych modeli wziąłem się za to co w tytule.Z założenia miał to być projekt prosto z pudła,ale po wstępnym złożeniu stwierdziłem,że to za duża porażka będzie i jednak trochę dorzucę od siebie,w miarę możliwości oczywiście.Blaszek nie przewiduję,zresztą tu miałbym problem z ich zdobyciem.Spasowanie niektórych elementów jest fatalne,ale od czego szpachlówka samochodowa?:)

Chcę go zrobić w malowaniu pudełkowym z dodatkami w postaci M60 na obu burtach i kto wie co mi jeszcze do po drodze do beretu przyjdzie.

Na razie wygląda to tak:

img0040fm.th.jpg

img0046bn.th.jpg

Na razie to tyle.Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim.Spadam zaraz do pracy.Jednak to co miało być prosto z pudła zmieniło nieco wygląd i założenia.Opis i zdjątka w chwili wolnej wrzucę.Pozdrawiam.

EDIT.

Generalnie stwierdzam,że ten model to koszmarek do sklejanie.Spasowanie elementów masakra.Miał być z pudła,ale stwierdziłem,że jednak przerobię tego koszmarka.Z oryginału zostanie rama i koła,część nadwozia.Chcę zrobić Gun Trucka który będzie improwizacją,ale nie będzie przekombinowany czyli mniej więcej mi chodzi o coś co może się poruszać w Iraku.Prawdopodobnie Hummerowi puryści mogą się obruszyć,ale ja z kolei lubię kombinować.Na razie jestem na etapie planowanie,wycinania zbędnych elementów i szlifowania szpachli.

Na razie to tyle a zdjęcia i rysunek poglądowy wrzucę przy okazji.

Pozdrawiam.

 

No i minął kolejny,choć mało owocny dzień.Postęp mizerny,ale i czasu mało ostatnio.Porozklejałem i pociąłem nieco gadzinę.Drzwi zrobię jednak otwarte.Teraz walka z wnętrzem mnie czeka,postaram się zrobić je jak najdokładniej.Muszę też półkę do radia dorobić.Na razie to tyle.Pozdrawiam

img0048ro.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieję,że za posta pod postem nie zostanę zaciukany:)

Niestety zboczenie zrobiło swoje i z szybkiego projektu prosto z pudła zrobiła się dłubanina.Postęp mizerny i powolny,brak czasu niestety.

Wszelkie wstawki robię z blaszki mosiężnej gdyż nie dysponuję odpowiednim plastikiem.Wywaliłem to "coś" pod radiem proponowanie przez Academy i zastąpiłem zestawem blaszkowo-szpachlowym.Osłona z tyłu będzie dopasowana po zamontowaniu boków.Kabinę postaram się oddać jak najwierniej,choć za rezultat nie odpowiadam:)Generalnie mam jeszcze 2 tygodnie gdyż zwalniam się z firmy,opuszczam Danię i wracam do Kraju-Raju czyli państwa Polskiego i nie wiem jak szybko uda mi się warsztacik odpalić.Tyle z mojej strony a teraz fotki.

img0058zr.th.jpg

img0055b.th.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do przodu poszło tylko tyle,że poskrobane i wyszlifowane części podwozia,ale fotek nie robię bo przeciętny posiadacz hummerka wie co i jak.Na dzień dzisiejszy cały modelarski mandżur jest spakowany i czeka na piątkowy transport do Polski.Postaram się jak najszybciej rozłożyć z tym wszystkim i ruszyć pracę do przodu.Co solennie obiecuję:)

Kolego kubisz dopiero teraz przeczytałem wypowiedź z "poczekalni".Obiecuję poprawę i postaram się nie zaniżać poziomu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kubisz dopiero teraz przeczytałem wypowiedź z "poczekalni".Obiecuję poprawę i postaram się nie zaniżać poziomu.

Pozdrawiam

A mógłbyś przypomnieć, o jaką wypowiedź chodzi? Tzn. gdzie i jakie bzdury wypisywałem? Bo nie widzę nic, co wymagałoby poprawy, a i zaniżania jakiegokolwiek poziomu się nie obawiam.

 

Czekam na efekty, bo Gun Trucki z OIF to jest to, co tygrysy lubią najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kubisz.

Godzina była bandycka to i post mało składnie wyszedł,już się tłumaczę,mea culpa.Nie wcisnąłem entera między zdaniami i stąd zamieszanie.Chodziło mi tylko o informację,że przeczytałem Twoją notkę w dziale "Nasza szafa",gdyż nie widziałem jej wcześniej:)

Natomiast kwestia zaniżania poziomu tyczyła się poziomu wykonania modelu bo czasami wpadam w kompleksy widząc dzieła szanownych Kolegów.

Także zamieszanie wyszło z mojej winy za co wielkie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drinkman.

Teraz kumam. Faktycznie zapraszałem Cię do projektu, widząc że masz Humvee w szafie poczekalniowej Miło, że dołączyłeś niezależnie od mojego zaproszenia.

Z niecierpliwością czekam na efekty pracy odkąd zacząłeś przerabiać głębiej zestaw Academy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Świąteczne Witam.

Prace w końcu się powoli ruszyły do przodu,aczkolwiek bardzo mizernie.Jakoś mam problem z przyzwyczajeniem się do nowego dłubaniowego kąta:)

Od siebie dorobiłem sprężyny w zawieszeniu,dołem raczej specjalnie zajmować się nie będę.Zależy mi bardziej na budzie.

img0160q.th.jpg

img0159jb.th.jpg

Dzisiaj dostałem dyspensę wieczorną,więc coś jeszcze porobię.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia i takie tam:)

Powoli,ale do przodu.Rama pryśnięta Mr.Surfacer,a w budzie walka z przodem.Podpory pod półką zmienione z trójkątnych na bliższe rzeczywistości a po ostatnio oglądanym serialu "Generation Kill" postanowiłem dorobić wyświetlacz od strony pasażera.Swoją drogą polecam ten serial Hummeromaniakom:)

img0004mm.th.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie masakra przy pasowaniu kadłuba z ramą

sklejałem ten model jak i inne Academy. nie przypominam sobie by były większe problemy ze spasowaniem. Fakt - niedopasowanie jest z przodu "pod maską", ale jest to raczej niewidoczne. Poza tym rama dobrze pasuje do kadłuba. Jedyne co, to będziesz prawdopodobnie docisnąć przód maski, aby zawiasy się z ramą skleiły.

 

Co do samego modelu, to idzie bardzo dobrze. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam z kolei była szopka z przegrodą silnik-kabina

Owszem. TU, pod koniec strony znajdziesz jak sobie z Italerką poradzić. Natomiast metoda Tysiuńka na Academy jest skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qdłaty-z Twoim Avengerem jestem jakby na bieżąco bo ten sam zestaw z blachami u mnie gnije i mnie nieco poraża.W każdym razie dzięki Ci za pomoc.

Tysiuniek-czasami marudzę dla samego faktu marudzenia bo czym by było modelarstwo jeśli wszystko by pasowało i było idealne?:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci to idzie, miło widzieć dobre przeróbki Academy.

Qdłaty-z Twoim Avengerem jestem jakby na bieżąco bo ten sam zestaw z blachami u mnie gnije i mnie nieco poraża.

No to mam nadzieję, że zobaczymy kiedyś kolejnego Avengera w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qdłaty-z Twoim Avengerem jestem jakby na bieżąco bo ten sam zestaw z blachami u mnie gnije i mnie nieco poraża.

Nie da się ukryć, że nie jest to "marzenie modelarza", ale tak na prawdę nie jest tak źle.Trochę poprawek trzeba wprowadzić, blaszek jest sporo, wnętrze od wieży trzeba zrobić od zera... Poza tym skleja się jak inne hummery Italeri, a te z kolei wcale nie są dużo gorsze od Academy.

Dla pocieszenia dodam, że ja składam 2 Aveengery z czego jeden z silnikiem, który mnie doprowadza do szału.

 

Koniec OffTopa.

 

Nie do końca jestem zadowolony z tej blachy z tyłu

Nie jest źle. Nie sądzę by żołnierze w Iraku byli zawsze zadowoleni ze swoich osłon, więc nie jesteś sam. Osobiście uważam, że lepszą ochronę dałaby osłona w kształcie grubego "U", zamiast tych wycinanek które zrobiłeś. Nie sądzę też, aby żołnierzom chciało się takie płyty wycinać - po prostu walili prostokątne płyty. Ale nie da się ukryć - wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.