Skocz do zawartości

[HUMVEE]M998 I.E.D. Gun Truck(1:35)-Academy+rękodzieło


drinkman

Rekomendowane odpowiedzi

Powalony awarią lewej goleni podwozia głównego za wiele nie zrobiłem.W ramach walki z nudą dzielna załoga hummerka stwierdziła,że wycinanki wyglądają parszywie i dorobili drzwiczki.A co?:)

Teraz proxxonik w łapę,szlifowanko lutu(nie mam paściochy więc zwykła cyna poszła na to),szpachelek i mam nadzieję będzie piknie.Swoją drogą to bym już go chciał skończyć;(

LSSC czeka...

img0131w.th.jpg

img0130i.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest jak najbardziej OK. Kubisz dobrze radzi - pośpiech jest złym doradcą. Jak Cię już wkurza model i klejenie - odłóż do następnego dnia. Czasami przez klejenie "na siłę" można coś skonocić, a potem nie bardzo jest to jak poprawic, no i w końcowym efekcie nie jest się z modelu zadowolonym. Sam to przetestowałem na sobie, kilka Humvee robiłem od nowa - przekazywałem je do remontu.Za bardzo się śpieszyłem...Poza tym na forum jest wielu ludzi, którzy wiele rzeczy potrafią wykonać lepiej -zapytaj, zawsze pomogą. Sam korzystałem z takiej pomocy, i uważam, że po remoncie moje modele wyglądają jednak trochę lepiej.

Właz do mojej Trynki,dzięki Kubiszowi, robiłem kilkakrotnie, aż nabrał wyglądu "prawdopodobnego", a i tak pewnie będzie kręcił nochalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady:)Zdaję sobie sprawę z tego,że szybkość klejenia jest wprost proporcjonalna do poprawek:)Na razie jest potraktowany surfacerem i zaczyna się etap szlifowania i szukania dziur w całym.Reszta modelików czeka cierpliwie na swoją kolej choć czasami z pudeł słyszę wredne:"no weź mnie i sklej...":)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

To do przodu kroczek.

Podwozie zostaje już jak jest,jakieś pigmenty jeszcze i lakier matowy,ale to później już,razem z całą budą.Teraz zabieram się za nią i przeklinam te cholerne drzwiczki...

img0031800x600.jpg

img0032800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie do kubisz,jako guru i wyroczni:)

Czy będzie przegięciem jeśli zamontuję mu panele CIP na drzwiach?

Szukałem takiego zestawienia,ale nie znalazłem.Z drugiej strony też nie chcę przeginać bo jak mnie fantazja poniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, dopiero teraz zauważyłem Twoje pytanie

 

pytanie do kubisz,jako guru i wyroczni:)

Nie przesadzaj...

 

Kiedyś szukałem zdjęć paneli CIP na wersjach innych niż warianty Armament Carrier i Up-Armored Humvee. Czasem na zwykłych M998 trafiały się takie większe panele, jak na tym polskim M998. Na Gun Truckach chyba w ogóle nie widziałem tych paneli.

 

Zawsze można zrobić lekkie SF, ale to już od Ciebie zależy. Ja bym nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img0049800x600.jpg

 

To na chwilę obecną.Zaraz się na mnie gromy posypią,że M60 do d... umiejscowiony,ale mniejsza z tym.Chciałem już go zostawić na tym etapie i położyć surfacera,ale jak zwykle coś musiałem zmienić.Mianowicie będę chciał zrobić coś na kształt i podobieństwo całego tego śmietnika od BFT a skoro kabina jest otwarta warto to wykorzystać.Niestety z powodu braku takowych zostaną fotele starego typu.

Teraz pytanie do Szanownych-czy ktokolwiek wie jak wyglądają te blaszane drzwi od wewnątrz?Chodzi mi o klamki itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktokolwiek wie jak wyglądają te blaszane drzwi od wewnątrz?Chodzi mi o klamki itp.

Wewnętrzną stronę drzwi widać na tych fotkach (słabo, ale jednak):

th_20.jpg th_19.jpg th_01-3.jpg th_21.jpg th_11.jpg

 

No i tak przyglądając się tym drzwiom, znalazłem... panel CIP:

th_02-2.jpg

Ujęcie takie, że długo nie rzucał się w oczy. Ale jednak jest

 

 

będę chciał zrobić coś na kształt i podobieństwo całego tego śmietnika od BFT a skoro kabina jest otwarta warto to wykorzystać.

Będziesz robił cały BFT od podstaw?

 

 

 

PS. A'propos paneli CIP - znalazłem jeszcze takie zdjęcie:

th_irak826.jpg

I teraz kojarzę, że widziałem przynajmniej jedno inne, na którym jest Humvee z takim właśnie panelem - bez "ramki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,o zbawco

Nad panelami się zastanowię

Co do BFT postaram się wzorować na zestawie Legenda i w miarę wiernie oddać zawartość kabiny.Muszę tylko fotki jeszcze postudiować.

A dziad miał być prosto z pudła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama półeczka bardzo ładnie. CPU powinien mieć znacznie gęściej te wyżłobienia na obudowie, ale i tak jednostka jest raczej nie skończona - nie widzę pokręteł i gniazd. Natomiast nie bardzo wiem, co to mają być za dwa urządzenia na górnej półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiem już co z czym i postaram się wyrzeźbić.

Co do zestawu Legenda to już nie będę się bawić w wypruwanie foteli i ich zamianę,pomyślę nad tym setem przy następnym humvee.W tej chwili zresztą jestem w danii a do polski dopiero za miesiąc najwcześniej.Zresztą koszty przelewu bankowego są powalające.

Pozdrawiam.

 

Edit.

img0053800x600.jpg

 

Wyrzeźbiłem to.Nie wykombinuję chyba nic więcej.Kombinuję jak teraz ruszyć temat radiowy.Mam wstępne założenia,ale nie jest to to co bym chciał zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.