Skocz do zawartości

A-10A THUNDERBOLT II; ITALERI 2655; 1:48


Adrian440

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A stelarz fotela nie powinien byc czarny ? Chyba raczej tak

Pisząc stelaż masz na myśli tę konstrukcję z tyłu fotela?

Te drągi z boku fotela widziałem napewno jasnoszare, a tył być może jest i czarny, ale tyłu fotela i tak nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice i stelaż wyrzutnii fotela nie jest czarny. Podpieram swą wypowiedź tym oto zdjęciem:

ACESII2.jpg

 

Fotele były naprawiane, modernizowane i mogły ulec zmianie nawet kolorystycznej:

ACESII1.jpg

np w F - 15 ma on rączkę katapulty pomiędzy kolanami:

ACESII.jpg

a od A - 10 po zewnętrznej stronie obok kolan:

ACESII3.jpg

 

erkamo z fotela widać jedynie oparcie i siedzisko, ale postanowiłem coś tam podmalować i pokazać, bo widzę, że na naszym forum pokazuje się nawet to co i tak nie widać Pewnie dla pokazania swych możliwości

 

Nikolaos

Ooo jej ale mnie dawno na forum nie było. Widzę że prace idą powoli. Ale chyba jest dobrze. Ja tu raczej fachowymi radami nie pomogę ale będę trzymał kciuki

 

prace idą bardzo powoli z braku czasu i dlatego, że jestem "LESZCZ" . Mam aerograf, ale nie mam kompresora, wiec jeszcze wolniej. Kibice motywują

 

Aktualizacja już "niedługo"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Miałem troszkę czasu, wiec poprzyklejałem pierdółki do kadłuba. Fotel oraz "tytanową" wannę liznąłem suchym pędzlem, który robiłem pierwszy raz i chyba troszkę przesadziłem, bo wyszło mi jakby go nie myli Patrząc na to ludzkimi ślepiami nie widać, żeby to aż tak było jak widać to na zdjęciach. Koledzy z pancerki będą zadowoleni No cóż... Pora na to co lubimy najbardziej, czyli zdjęcia:

DSC01946.jpg

DSC01950.jpg

DSC01956.jpg

DSC01958.jpg

DSC01962.jpg

DSC01964.jpg

DSC01966.jpg

DSC01968.jpg

Będę mógł wypełnić kokpit dopracować oraz dopieścić powierzchnie, łączenia itp i praktyczne rzecz biorąc, można by wjechać nim do lakierni Jedyne co mnie powstrzyma to kompresor!!! A niech mnie kule biją!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kokpitu to jak piszesz wygląda jakby go nie myli - wynika to z tego, że zrobiłeś ciemny suchy pędzel na szarościach. Gdybyś zrobił delikatnego washa a potem białym suchym pędzlem dał po krawędziach wyszło by lepiej. Tak mi się wydaje

 

pozdrawiam

EDIT 01:25

Literóweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to pierwszy raz, więc chyba inaczej wyjść mi nie mogło

 

EDIT 01:25

Literóweczka

 

To do mnie? Jeżeli tak to nie bardzo rozumiem, o które literki Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotelik mi się podoba i w tym oświetleniu wygląda jak obcy decydujące starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to pierwszy raz, więc chyba inaczej wyjść mi nie mogło Smile
Zawsze można poprawić - jeśli oczywiście uważasz, że mam rację.
To do mnie? Jeżeli tak to nie bardzo rozumiem, o które literki Ci chodzi Smile
Dopisałem EDIT bo mój post wisiał już długo, a były w nim literówki i żeby nie wprowadzać zamętu typu "co on dopisał, że jest edycja?" to napisałem "literóweczka" bo tyle zmieniałem w swoim poście.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącam się w nieswój temat ale mam pytanie czy ma ktoś jakieś zdjęcie lub info jak pomalować zaznaczone miejsce. Chodzi mi o te elementy we "wnęce" widoczne po otwarciu drzwiczek. Nie znalazłem w sieci żadnego zdjęcia, robię podobny model Italieri ale w 1/72 i w instrukcji brak informacji na ten temat.

 

2heagyd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Dawno tu nie zawitałem, przepraszam, ale nie było jakoś czasu, do tego auto mi nawala, więc dodatkowo mnie obciąża psychicznie, czasowo i budżetowo Nie wyskrobałem zbyt wile, ale zbliża się malowanko wielkimi krokami! Mam w firmie kompresor przemysłowy, więc tam go prysnę. Na pewno wydłuży mi to czas ukończenia projektu, chodź mam nadzieję, że do kwietnia się wyrobie. Pozdrowienia z Szydłowca!

 

DSC01972.jpg

DSC01969.jpg

DSC01970.jpg

 

PS: co do ubytku na skrzydle, to wina mojego kocura. Na szczęście nic nie pękło, tylko odpadło

 

PS 2: jaki kolor miały oryginalnie Thunderbolt'y, pod podszybiem (owiewką), miejscem za fotlem, miejsce gdzie znajduje się HUD? Instrukcja podaje mi MM 1731, zamiennik to HUMBROL 146. W oryginałach jest on czarny mat, albo jeśli nawet to ciemny szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 5 months later...

Witam.

 

Mega przerwa na sklejanie i czas na powrót

Sklejanie i malowanie idzie jak krew z nosa...

Wzięło mnie ponownie kilka dni temu i to są efekty na stan dzisiejszy:

20110403035.jpg

20110403036.jpg

20110403037.jpg

20110403038.jpg

 

Maluję pędzlem. Aerograf posiadam ale kompresji brak. Do następnego projektu myśle, że wykorzystam aero.\

Jasny odcień szarości położyłem dwa razy. Trzeci raz bedzie dziś. Następnie ciemny odcień.

Popełniłem błąd nie myjąc go przed malowaniem. Cały model troszkę się wyleżał i mimo, że go odkurzyłem to skubany wylazł. Mysle o lekkim liźnięciu go papierem 2000 lub 2500 po umalowaniu calego baza, przed nałożeniem połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka chwil codziennie i drugi odcień skończony oraz różne drobiazgi.

Szału z malowaniem nie ma, ale chociaż wygląda lepiej niż w stanie surowym

Myślę, że niedługo liznę go sidoluxem i spróbuję zrobić wash.

20110409042.jpg

20110409044.jpg

20110409046.jpg

20110409047.jpg

20110409049.jpg

20110409051.jpg

20110409054.jpg

 

PS: Jeżeli ma ktoś prośbę co do jakości zdjęć lub ich rozmiarów to walić śmiało. Robię je telefonem, więc jeżeli będzie potrzeba to naładuję go i pobawie się rozmiarem.

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie znam się na hamerykańcach, więc merytorycznie sie nie wypowiem.

 

Podmaluj pod wiatrochronem bo czarne wylazło /z drugiej strony też/:

20110504072.jpg

 

łosz by się przydał i cieniowanie.Ogólnie sprawia dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce które zaznaczyłeś pomaluję, ale czekam az przykleję wiatrochron i owiewkę, bo wsumie jeszcze nie są przyklejone, tylko do zdjęć je nałożyłem. A zwlekam właśnie dlatego, że może nałoże washa i niechciałbym podczes nanoszenia sidoluxu, washa i matu ich uszkodzić.

Zastanawiam się nad washem ponieważ nigdy jeszcze go nie robiłem, a niechciałbym popsuć model.

Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.