Skocz do zawartości

A-10A THUNDERBOLT II; ITALERI 2655; 1:48


Adrian440

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W ramach uzupełnienia informacji o kolorach - farby Gunze do porównania.

Zestaw trzech kolorów H305, H307 i H308 dających paletę do kamuflażu Ghost Grey.

 

5476398b9a61542c.jpg

 

Firma Gunze stworzyła nawet specjalny zestaw farbek składający się właśnie z tych kolorów - HS103:600. Jedyna różnica w stosunku do normalnie dostępnych farbek to pojemność słoiczków - w przypadku zestawu jest to 18ml (normalnie 10ml).

 

7b4443af74e3eedc.jpg

239597137894c651.jpg

a49667bba994d9a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja pędzelek i humbrol to moje doświadczenie aerograf leży w półce ale kompresora (domowego) brak. A w jakim sklepie internetowym można je nabyć? Bo w znanych mi z google, albo pusto w magazynie, albo w ogóle nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. A co zyskuję kupując zestaw w 18ml buteleczkach zamiast w podstawowych pojedynczych 10ml? Oczywiście oprócz tego, że starczą mi ok dwu-krotnie dłużej, za prawie dwu-krotnie większą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam u dystrybutora

 

Jutro o 10 przed m-zone? ;P

 

Przyznam iż taki pakiet baaardzo by mi się przydał wraz z dodatkowym słoiczkiem żółtej farbki o ktorej sobie przypominam w połowie drogi ze sklepu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siczus postępy są, ale nie duże. Niby były świeta, dużo wolnego, lecz jakoś nie było kiedy. Nie ma wsumie co pokazywać, ponieważ tylko złożyłem do kupy gondole silników, bez wirnika, oraz obudowy wlotów. Jednak jak wrócę do domu to zapodam Wam kilka skromnych fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnie z obietnicą zamieszczam kilka fotek:

 

1. To na czym stanąłem, czyli golenie silników

DSC01769.jpg

DSC01770.jpg

 

2. Oraz błąd producenta. Przesunięta linia podziału na jednej z klap do silników

DSC01776.jpg

Zastanawiam się co z tym zrobić. Zostawić? Zaszpachlować i nowe wytrasować? Zachowałbym sie nie fachowo zostawiając, wiec pobawię się i podszkolę

 

3. Tak dla "jaj" porównanie z niemałym samolotem, ale wrakiem F-22 RAPTOR

DSC01772.jpg

 

4. Porównanie z nieuszkodzonym, ale zakurzonym Messerschmitt'em Bf 109 [?]

DSC01775.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Nie było wiele czasu ale coś tam podłubałem

 

Poprawiłem wloty do silników farbką PACTRA A44 i poskładałem wszystko do kupy. Dziś liznę to jeszcze pilniczkiem, papierkiem, może szpachlą, bo wyszły małe szpary przy "drzwiczkach" do środka gondol. Poprawie wloty GUNZE H 308 i wkleję w kadłub.

DSC01790.jpg

DSC01788.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niedużo ale coś się ruszyło

 

Przeszlifowałem szpachle na kadłubie i miejsca łączenia się elementów części modelu na kadłubie oraz na gondolach. Położyłem w tych miejscach podkład z Humbroli 145 (dlaczego 145? Sam nie wiem Jest szary jak inne podkłady modelarskie, a akurat stoi nie używana).

DSC01793.jpg

DSC01794.jpg

Nałożyłem sidolux na tablice, kalke. Dziś wieczorem dam jeszcze sido na kalke. Czy od razu clear mat? Kalka prezentuję si tak:

DSC01797.jpg

DSC01798.jpg

DSC01803.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

raptorf22 nawet nie wpadłem na tak prosty sposób urealnienia tablicy Dzięki za pomysł, na pewno skorzystam z niego przy budowie następnego modelu. Co do Fairchild'a, dokleiłem gondolę do kadłuba. Fotki robiłem na dwóch brystolach i przy dwóch źródłach światła. Na czarnym tylko przy jednym. A oto ilustrację:

DSC01825.jpg

DSC01842.jpg

DSC01844.jpg

DSC01843.jpg

DSC01848.jpg

DSC01850.jpg

DSC01852.jpg

DSC01853.jpg

DSC01856.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie próbuję poskładać kokpit w całość. Kalki naklejone i zająłem się fotelem ACES II. Coś tam nabazgrałem. Aparat widzi to troszkę gorzej niż moje ludzkie oko, ale że to pierwszy poważnie składany model to sądzę, że wygląda to jak ACES II

 

DSC01925.jpg

DSC019266.jpg

 

Dojdzie jeszcze wash (przynajmniej się postaram, żeby wyglądał jak wash )

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.