Skocz do zawartości

A-10A THUNDERBOLT II; ITALERI 2655; 1:48


Adrian440

Rekomendowane odpowiedzi

Też teraz robiłem modele raczej dla zabawy I też maluje pędzlem

Ostatnio też malowałem tą Humbrolką i dpoiero po 4-5 było można powiedzieć że powierzchnia w większości miejsc jest znośnie zamalowana Mam nadzieje że mi ten warsztat tajże się przyda i życze edobrych efektów w pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Pod białą farbę można zastosować podkład w sprayu, np. Mr. Surfacer 1200, wtedy troszkę lepiej kryje jak jest malowane pędzlem. Są też podkłady o białym kolorze , sam używam Vallejo ale nie polecam - robią się pęknięcia i kaszka. Najlepsze są od Gunze i Tamiya. Pozdro, kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Dziękuję za to że sie interesujecie moimi (nijakimi) pracami. Z lukami podwozia i całym kadłubem poczekam do końca projektu, bo wtedy może nabyję kompresorek albo agregat. Mniejsze płaszczyzny, bądz nieskomplikowane i mało widoczne liznę pędzlem Prace idą bardzo wolno ze względu na brak czasu. A teraz kilka fotek z prac jakie narazie wykonałem:

 

Skleiłem połówki kadłuba

DSC01706.jpg

Wkleiłem "półkę" za fotelem pilota

DSC01707.jpg

Zamontowałem tablice przyrządów, narazie bez kalki

DSC01708.jpg

DSC01713-1.jpg

Poszpachlowałem małe szczeliny, ale i tak nie było rewelacji jeśli chodzi o spasowanie. Przetarłem papierem 320 (brak mniejszego w domu), Następnie 600 (Z pracy ), odnowienie linii podziału no i czeka go jeszcze przetarcie papierem 1000

DSC01711.jpg

 

A oto narzędzie do "trasowania" linii:

DSC01718.jpg

robiłem tą końcówką, jest ona zakrzywiona podobnie jak narzędzie, nożyk do trasowania linii:

DSC01721.jpg

 

Teraz zabieram się do pracy i jak uznam, że zrobiłem na tyle żeby można było zrobić aktualizację to zawitam tu jeszcze raz Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie są one idealne, równe itd ale jak na pierwszy raz to chyba i tak dobrze Biorąc model w dłoń, patrząc wzdłuż liń są one ok. Jeśli masz na myśli linie w poprzek kadłuba to jak najbardziej masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nijakiemi

Nijakimi.

nabyję

Nabędę.

kadłubu

Kadłuba.

liń

Linii.

 

Sorry, że tak na wejściu wytykam orty ale aż mnie zabolało to "liń".

 

Ramki HUDa można pocienić szlifując je na pilniku na przykład. Nie wiem jak kalkę nakleisz na tablicę przyrządów ale życzę powodzenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach nic się nie stało. Od tego tu jesteście, żeby chociażby wytykać błędy ortograficzne. Czuję się teraz jak niedouczony. Co do HUD'a spróbuję się tym pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia nie tknąłem Thunderbolt'a. Głównie z braku czasu i zmęczenia. Zdjęcia:

Sklejon skrzydła i doklejone do kadłuba

DSC01727.jpg

DSC01728.jpg

Mamy weekend wiec postaram się pobawić z A-10tką

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Nareszcie doczekałem chwili wolnego Mamy święta, wiec mam sporo wolnego czasu. Postaram się pogonić z Thunderbolt'em

 

Aktualizacja:

 

Dokleiłem stateczniki do kadłuba:

DSC01743.jpg

DSC01746.jpg

 

Oraz poskładałem dysze silników i pomalowałem je od środka metalizerem humbrol Gun metal:

DSC01750.jpg

 

Już niedługo następne fotki z postępami.

 

Wesołych Świąt i smacznego karpia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, między rodzinnymi spotkaniami, troszeczkę podłubałem. Skleiłem połówki dysz silników, pomalowałem pierwszą warstwą z zewnątrz, oraz łopatki pierwszego (jedynego) wirnika. Wszytko razem spasowałem na sucho. Następna aktualizacja niebawem. Czołem

 

DSC01755.jpg

DSC01754.jpg

DSC01753.jpg

 

 

PS: Czy środki gondol silnika powinny być pomalowane na biało czy inny kolor? Instrukcja podaje biały ale coś mi to nie podchodzi. Widać to w miejscu wystawania dysz silników. Zdjęcia oraz sugestie mile widziane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie.

Otóż mam problem. Podczas malowania wlotów do silników uznałem, że podany przez producenta odcień jest za ciemny. W instrukcji ITALERI podaje swoje farbki MODEL MASTER o numerach:

* 1728 LIGHT GHOST GRAY

* 1721 MEDIUM GRAY

 

Przy zamianie producentów (MM/Humbrol) zamiennikiem jest:

* 127 US Ghost Gray

* 145 Medium Gray

 

Korzystałem z tej strony:

http://www.hobbyguys.net/Hunbrol.htm

 

Z rysunków

skanuj0001.jpg

oraz ze zdjęć wynika, że kolor MEDIUM GRAY powinien być jaśniejszy od LIGHT GHOST GRAY. Także producent podał błędne nr kolorów, albo po prostu je pomylił i zamienił. Czyli H 127 powinienem malować elementy jaśniejsze w instrukcji, a H 145 ciemniejsze, t. j. początek kadłuba, oraz górę skrzydeł, gondol silników.

 

skanuj0002.jpg

 

Od ludzi którzy to już przerabiali bądz wiedzą jakie Humbrole są odpowiednie proszę o informacje. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzą metodą sprawdzenia będzie porównanie w/w modelu ze zdieciami oryginału. Sprawdzic odcienie kamuflażu i zbliżonym kolorem pomalować, Tylko w ten sposób sprawdzisz czy producent walnoł babola .

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Twojego malowania z tymi kolorami to jest tak:

- górne powierzchnie malowane FS36375

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=36375&bkgr=0

 

- dolne powierzchnie malowane FS35237

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=35237&bkgr=0

 

I cały trick polega na tym, że FS36375 pochodzi z palety kolorów szarych, a FS35237 z palety kolorów niebieskich.

 

Według tabeli, której sam używam, FS36375 to Humbrol 127, a FS35237 to Humbrol 145.

http://www.ipmsstockholm.org/colorcharts/stuff_eng_colorcharts_fs.htm

 

Tutaj masz fajną fotkę z góry

http://www.airliners.net/photo/USA---Air/Fairchild-A-10A-Thunderbolt/1065000/L/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miałem wątpliwości

Teraz zweryfikuję to co napisałem wyżej.

Otóż przejrzałem swoją bibliotekę i wygląda na to, że powyższy opis malowania to bzdura. Przyznaję, nie sprawdziłem z innymi źródłami opierając się na jednym, ale za to najnowszym i to był błąd.

Otóż obecnie używany schemat malowania jest oparty na wcześniejszej wersji Ghost Grey i zostały użyte następujące kolory:

 

- górne powierzchnie to FS36320 Dark Compass Grey

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=36320&bkgr=0

A to jest Humbrol 128.

- dolne powierzchnie to FS36375 Light Compass Grey

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=36375&bkgr=0

Czyli Humbrol 127

- "fałszywa owiewka" to FS36118 Dark Grey Low Gloss

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=36118&bkgr=0

Czyli Humbrol 125

 

I tej wersji będę się trzymał do upadłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

p_bladek otóż ja umalowałem osłonkę na oby dwa odcienie i uznałem, że odcienie są błędne. Powodem takiego wniosku było to, że górne powierzchnię miały być pomalowane na ciemniejszy odcień, a dolne na jaśniejszy. Z instrukcji producenta kolory są zamienione, czyli jaśniejszy na górze, ciemniejszy na dole . Ale nawet jak zamieniłem to górny kolor (Humbrol 145) i tak był inny niż moje wzory ze zdjęć takie jak np.:

malowanie.jpg

 

Stąd moje prośby o pomoc.

 

Kolega Nexus , który zna te maszyny poleca mi Humbrol 128.

Patrząc na rzeczywisty odcień, nie z okienka z Federal Standard wygląda to tak:

128

128.jpg

145 oraz 127

skanuj0002.jpg

H 128 jest z palety Grey, H 145 z Blue tak jak wspomniał Nexus

Z mojego (nie)wyborowego oka nadal uważam, że jest ciut przy ciemny (sugerując się zdjęciami umieszczonymi w tym poście). Mogę się mylić, ale sam nie widzę lepszego odcienia dlatego nadal temat jest otwarty. Do malowania jeszcze daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie maluje Humbrolami. Patrząc na zdięcia przedstawione przez Ciebie dałbym dwa odcienie z Pactry A42 na górę i A41 na dół tak na moje wyczucie, zreszta zazwyczaj dobieram farby na oko pod zdiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jpsmodell.de/dc/draw/a10fals.jpg

 

Schemat z fałszywą kabiną więc chyba się zgadza. Kolory to H126 (ten ciemniejszy) a jaśniejszy to hmmm...obstawiałbym H128...Fałszywa kabina to tak jak powiedział Nexus H125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artoor_k A-10 stacjonujące w Michigan, oraz pewnie w innych jednostkach malowane są na jasne odcienie siwego koloru. Dla mnie H127 jest odpowiedni na jasny kolor malowania dołu. H128 jest o gram pigmentu za ciemny jako ciemny, wiec na jasnego sie tym bardziej nie załapie

m2-1.jpg

m3.jpg

Oglądam i oglądam. Myslałem też o Sea Grey H27, ale on może sie znowu zlewać z H127, także może ten H128. W końcu ile modelarzy tyle malowań i odpowiednich odcieni A tak na marginesie p_bladek

wcześniej malowałem bodajże farbkami z Kielc Aster bo bez internetu miałem tylko do nich dostęp. Teraz Humbrol. Pectra? Kto wie czym pomaluje następny model ;) Dobrze Ci się nimi maluję? Wady, zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do malowania, to informacja jest z oficjalnego dokumentu USAF

 

Mówisz Nexus p o odcieniach jakie podałeś wcześniej czyli H 128 oraz H 127?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.