Skocz do zawartości

A-10A THUNDERBOLT II; ITALERI 2655; 1:48


Adrian440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu zdecydowałem się na udział w konkursie Wystartuję z A-10. Mam małe doświadczenie, mało sprzętu, ale sporo chęci by go zbudować, więc nie proszę o wyrozumiałośc Wszelkie sugestie, wytykanie błędów i pomysły są jak najbardziej na miejscu. model prawdopodobnie będzie z pudła, plus jakieś własne waloryzacje.

IN BOX jako wpisowe:

I. Pudełko

DSC01517.jpg

DSC01495.jpg

II. Kalki

DSC01498.jpg

III. Wypraski

2 szt.

DSC01502.jpg

DSC01505.jpg

DSC01507.jpg

DSC01508.jpg

DSC01509.jpg

IV. Kilka szczegółów

DSC01510.jpg

DSC01512.jpg

DSC01513.jpg

DSC01514.jpg

V. Oraz instrukcja

DSC01518.jpg

DSC01519.jpg

DSC01520.jpg

DSC01521.jpg

DSC01522.jpg

DSC01523.jpg

DSC01525.jpg

DSC01526.jpg

DSC01527.jpg

DSC01528.jpg

DSC01529.jpg

 

 

 

Może Was nie zanudzę

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początku moich planów nad tym modelem miałem zamiar zbudować w wersji Michigan ANG, 172th FS: foto.jpg

ale jak już go mam w rękach to bardziej do mnie przemawia w wersji 23 TFW, 74th TFS, King Fahd Air Saudia Arabia 1991 "Dsert Strom" operation, widoczny na okładce pudełka w pirwszym poście. Jestem początkujący dlatego nie chce sie jak narazie rzucać na głęboką wode z malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się 2 malowanie z listy ale to kwestia gustu. Model SUPER. Sam takiego planuj w przyszłości. Ale mam pytanie. Zamierzasz kupować do niego ten zestaw waloryzacyjny???? Trochę o nim słyszałem i wiem że model z nim jest nie do poznania.

 

 

http://www.modelsforsale.com/listphotos/IT26001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Panowie będzie w malowaniu Michigan ANG 172th FS, tj. w pierwszym poście, druga fotka na której widoczne sa 3 wersje malowania z pośród czterech i jest to ta na górze, oraz w 3 poście widniejący na zdjęciu.

AT_Cobra_Lublin Co do tego kompletu waloryzacyjnego od ITALERI warty jest tyle samo co model (PLN). Jest godny polecenia. Ale z racji tego że mój warsztat modelarski jest ubogi w przyrządy i gadżety, muszę zainwestować kilka groszy w jego doposażenie, wiec zrezygnowałem z ów kompletu.

Dla kolegi romek zdjęcie poprawie

emaks też sądze, że powinienem sobie poradzić

Z modelem ruszam już za chwilke. Zastanawiam sie jakiego producenta zamówić farbki. Model Master? Humbrol? Revell? Acryl? Olejna? Jeżeli możecie to doradźcie nieświadomemu Wybaczcie zwłoke

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czekając na dostawę chemii postanowiłem, że powycinam elementy kadłuba, oraz skrzydeł i obrobie z nadlewek Po kilku minutach jednak podjąłem decyzję, że również posklejam elementy, które nie wymagają przed złożeniem malowania.

Także prace nad Thunderbolt'em II ruszył. Ale narazie bez koksu

 

Statecznik poziomy:

DSC01538.jpg

DSC01544.jpg

 

Przednia wnęka podwozia:

DSC01555.jpg

DSC01559.jpg

 

I jak zapewne każdy przymierzyłem połówki kadłuba, skrzydel i statecznika, oraz strzeliłem foto dla checy

Spód:

DSC01563.jpg

Góra:

DSC01564.jpg

 

Kolejna aktualizacja niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki p_bladek Jestem Ci niezmiernie wdzięczny Szukałem w sieci, ale nie znalazłem tego co by mnie zadowoliło, a pod nosem miałem dobry materiał:) Mam nadzieję, że coś mi sie uda stworzyć z moim (znikomym) doświadczenim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nic nie aktualizuje ale jak to w życiu bywa, brak czasu doskwiera każdemu. W poszukiwaniu informacji o danym modelu znalazłem ciekawe zdjęcie:

258.jpg

 

Niestety nie wiem czy to jest uszkodzony silnik cdzy rozebrany.

Jeżeli uszkodzony to Was zmarwie. Nie potrafie uszkodzić tak mojgo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w tym samolocie został uszkodzony przez pocisk wystrzelony z ziemi podczas operacji Iraqi Freedom. Samolot po naprawie wrócił do służby.

Numer 80-0258 i jest to maszyna ze znaną grafiką na drzwiczkach do drabinki...

Burma_to_Baghdad.jpg

 

Ciekawostka - porównajcie samolot z tej grafiki do okładki modelu Italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus masz na myśli "have a day" żółta minka? Taką producent podaje w instrukcji ale na zdjęciu widać coś innego:

znaczek.jpg

Co do ciekawostki to jest to niby ten sam samolot ale ma inne oznaczeni na stateczniku pionowym no i różnią się odcienie malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką "żółtą minkę" Ci chodzi?

A-10 z grafiki pudełka i ten który jest na obrazie to najprawdopodobniej ta sama maszyna - 80-0186 - tylko, że na pudełku jest zanim została samolotem dowódcy 23TFW, a na obrazku z okresu gdy nią była.

80-0186_1.jpg

Ten samolot jest natomiast znany ze słynnych zdjęć po przetrwaniu ataku rakietą SA-2 15 lutego 1991.

Podziurawiony 80-0186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 80-0258 i jest to maszyna ze znaną grafiką na drzwiczkach do drabinki...

 

ITALERI w instrukcji podaje by od wewnatrz drzwiczek drabinki wkleić taką grafikę:

beztytuu.jpg

Natomiast na Tym zdjęciu jest również 80-0258 i ma inną grafikę:

znaczek.jpg

 

Oznacza to że producent nie wiedział jaką ma grafikę wersja 80-0258 i dał wymysloną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nikolaos , że trzymasz "wszystko" Napewno mi się uda skleić model, ale w jakiej jakości to się okaże. Do tej pory sklejałem dla zabawy jako takie zabawki. Po odwiedzeniu naszego forum postanowiłem robić to bardziej poważniej, staranniej oraz jak najbardziej przypominający oryginał. Co nie oznacza, że takie na początku będą.

Maluję pędzlem. Czyli nie osiągnę wypas malowanej powierzchni. Mam nadzieję, że zanim dojdę do malowania kadłubu to załatwie sobie chociaż bultle ze sprężonym powietrzem. Co do prac to tępem ślimaka coś sie posuwa

 

Kilka fotek dla zaspokojenia ciekawskich

Małe prace nad częścią kokpitu i luku przedniego podwozia. Na drugiej fotce w cieniu wygląda jakby luk miał już brudzenie

Dla jasnosci, jest to tylko jedna warstwa białej humbroli, również trochę dla testu, o czym niżej:

DSC01626.jpg

DSC01630.jpg

DSC01633.jpg

Na tym zdjęciu zamalowałem dwa razy wnętrze osłony silnika dla sprawdzenia (z ciekawości) jak kryje biały humbrol:

DSC01636.jpg

Jak widać dwie warstwy to mało, więc dałem po kilku godzinach trzecią na drugą osłone drugigo silnika:

DSC01635.jpg

Lepiej, ale nadal przebija i widać nierównomierność. Tu w całości:

DSC01638.jpg

DSC01639.jpg

Rozcięczałem 2:1. Konsystencja mleka. Albo słabo kryję, albo Matejko ze mnie żaden

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.