Skocz do zawartości

PZL 37 A Łoś Mirage Hobby 1: 48


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Co tu dużo dodać. Model wykonany czysto, estetycznie , szczegółowo przedewszystkim podobaja mi sie te karabiny. Farba dobrze połozona (nie ma gluta) dobrane barwy. Kalkomanie sie fajnie prezentuja, bezbłędnie położone.

Kurcze niewiedziełem tylko że w Łosiu szyby otwierały sie jak w myśliwcu na bok:)miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Taka uwaga do wszystkich budujących Łosie i Karasie - rozmawiałem kilka lat temu z facetem latającym na tych maszynach i powiedział, ze wnętrze było na 100% malowane w kabinach załogi na khaki identyczne z zewnętrznym kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja łosia podaje szary...

instrukcja to ostatnia rzecz jakiej należy wierzyć w kwestiach malowania. Przekonałem się o tym zarówno w samolotach jak i pojazdach, niezależnie od firmy produkującej model. Najlepiej jest zobaczyć samemu, a jeśli sie nie da, są zdjęcia lub relacje innych osób, a na końcu publikacje. Nigdy jednak nie można wierzyć bezgranicznie instrukcji.

Sm model ekstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hadzi twoja uwaga jest informacją z pierwszej ręki, i w związku z tym nikt nie powinien jej podważać. Autorzy Monografii o Łosiu podają, że był to kolor szary. A oni chyba też, na czymś się opierali. Może najlepiej będzie przyjąć, że były egzemplarze malowane tak i tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy kabiny Łosi pochodzące w wykopków są pokryte farbą khaki, więc potwierdza to tezę o malowaniu wnętrz przynajmniej tych widocznych przez oszklenie w kolorze kamuflażu. Co zresztą jest logiczne. Srebrne wnętrze samolotu widziane z góry działałoby ja lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga do wszystkich budujących Łosie i Karasie - rozmawiałem kilka lat temu z facetem latającym na tych maszynach i powiedział, ze wnętrze było na 100% malowane w kabinach załogi na khaki identyczne z zewnętrznym kamo.

 

Na kolorowych zdjęciach z 39r w monografii Łosia AJ pressu i parę lat temu w Skrzyldatej, Łosie, podobnie jak Wyżeł i bułgarski PZL 43 pomalowane są na kolor "ponury ciemnozielony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolorowych zdjęciach z 39r w monografii Łosia AJ pressu i parę lat temu w Skrzyldatej, Łosie, podobnie jak Wyżeł i bułgarski PZL 43 pomalowane są na kolor "ponury ciemnozielony".

 

A nie wydaje wam się że kolory są przekłamane - filmy z tamtych lat nie były perfekcyjne, wszystkie barwy na tych zdjęciach ssą lekko zniekształcone - moim zdaniem.

 

Co do wnętrza Łosia i Karasia, to na barwy ochronne malowano właśnie tylko widoczne przez oszklenie fragmenty wnętrza, reszta "alu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje wam się że kolory są przekłamane - filmy z tamtych lat nie były perfekcyjne, wszystkie barwy na tych zdjęciach ssą lekko zniekształcone

 

 

Oczywiście, że kolory na tych zdjęciach są w jakiś sposób zniekształcone i to jest temat dla ludzi zajmujących się profesjonalnie starą fotografią.

Z drugiej strony czy zniekształcenie jest aż tak duże żeby kolor ciemnozielony na fotografii zamieniał się w kolor jasny zginłozielony na modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego GEM czego używałeś do brudzenia tego Łosia?

Czy Łoś A nie powienien mieć wydechów silnika skierowanych do "wewnątrz"?

Wydechy od strony wewnętrznej miały Łosie z serii PZL 37 B II

Miało to służyć zmniejszeniu widoczności wydobywających się płomieni z rur wydechowych w czasie lotów w nocy.

Brudzenie robiłem w bardzo brutalny sposób.

Czarna Pactra rozrobiona z wodą i płynem do naczyń, zamoczony palec i tak sobie "mazałem". Potem mokra szmatka, to, czego było za dużo zmyłem. Na końcu okopcenia robione Pactrą z aerografu.

Przed brudzeniem właściwa farba była oczywiście zabezpieczona lakierem. I tak to jakoś wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.