Skocz do zawartości

F-16 (1:72, MASTERCRAFT)


przemek298

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!

Będzie to mój pierwszy malowany, szpachlowany, i washowany model samolotu w skali 1:72. Mam nadzieję na rady i pomoc, więc oto IN-BOX:

Pudło:

4b67d5baa0c3d57emed.jpg

Wypraski(trochę nadpoczęte, bo zapomniało mi się o IN-BOXIE ):

 

ce5c140c61c1ac63med.jpg

 

Instrukcja:

 

 

9808d7e6d41d294bmed.jpg

A teraz wczorajszy efekt prac, tylko fotele pomalowane i sklejony wlot powietrza( do szpachlowania):

 

1fc6993f3edebef6med.jpg

db98ec59198a5ba6med.jpg

f8c24fc6ca34d6f6med.jpg

 

Przymiarka na sucho i pierwsze pytanie: czy za i przed fotelami powinna być jakaś ścianka ? Bo jest tam pusto.

2cc27559d8947169med.jpg

dad9862f2e7997camed.jpg

 

I mam prośbę, jako, że to malowanie z pudełka niebardzo mi odpowiada, to pszukajcie( jeśli chcecie, ja Was do niczego nie zmuszam ). malowań tegoz własnie myśliwca i pokażcie mi je, któreś wybiorę

I jeszcze jedno: która wersję byście chcieli? Jedno czy dwu miejscową?

4a5f209b70640bb4med.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na kibiców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj nas jaką byśmy chcieli, to Ty kolego kleisz ten model

 

Ja polecam Ci proste malowanie szesnastego z Norwegii, o kalki napisz do Mastercrafta to Ci wyślą- z tego co sie orientuję to mają norweskie- zresztą ja też chyba jeszcze mam...

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/Norwegian_F16A_over_Balkans.jpg/751px-Norwegian_F16A_over_Balkans.jpg

 

Więcej zdjęć możesz obejrzeć wpisująć w google " norwegian air force...

 

Jeśli mogę to poproszę o wzbogacenie bocznych paneli wanny, możesz to dość efektownie uczynić za pomocą zwykłej igły czy skalpela, delikatnie zdrapując czarną farbę- też tak zaczynałem Możesz postarać się też o zrobienie pasów z folii aluminiowej

 

I pamietaj kolego- Nie spiesz się

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała sugestia odnośnie wersji w której wykonasz ten model to Ty go budujesz i to Tobie ma się podobać ale jeśli pytasz to jedno miejscowy F-16 wydaje mi się ładniejszy. Jeśli chodzi o malowanie to popatrz po sklepach modelarskich za kalkami do izraelskich F-16 mają bardzo ciekawe malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrobię tak, jak radzicie- Norweskie malowanie, tylko kalek nie mam.

Te kalki z Mastercrafta to za iule oni by mi to wysłali? Kolego D A W I D sprawdż PW i oświeć mnie co mam zrobić na tych panelach bocznych tą igłą czy skalpelem . Pasy do foteli to mam powycinać paski z folii alu i pomalować, czy takie zwykłe stykną? Jeżeli malować to na jaki kolor?

Później wrzucę up-date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drapania, to pomaluj boczne panele na szaro, na to nanieś czarną farbę... Później weż do ręki skalpel i jego ostrą krawedzią zdrapuj czarny kolor, tak aby stworzyć przyrządy... Jeśli nie jesteś pewien poćwicz sobie najpierw...

 

Ja w 72'ce pasy wykonywałem z aluminiowej folii, którą po wycięciu smarowałem delikatnie klejem, aby zesztywniała, później malowałem i na końcy wklejałem w fotel... Pamiętaj żeby nie malować mniejsc ( punktów ) w które naniesiesz klej, bo sie mogą nie skleić. Do łączenia aluminium z plastikiem ja osobiście używam SuperGlue... Co do kolorów pasów, to jasno szare wydają sie być standardowe

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Efekt prac na dzis to: zakropelkowane(szpachla przyjdzie lada dzień), wyszlifowane ślady po wypychaczach na fotelach, pomalowane "przyrządy", sklejone i STRASZNIE POMALOWANE podwozie... . Więc:

Fotele:

5ceb2fb5c387c770med.jpg

 

65723972cbc2bc1bmed.jpg

 

c4b7af3768a350a2med.jpg

 

598e88ccc274a5femed.jpg

 

8e9bb446ecf15605med.jpg

 

I co myślicie o pasach mojej roboty?

I co mam dalej robić?

Kalki będe miał od kolegi D A W I D 'A, więc będzie norweski

 

Pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie do końca chyba o to mi chodziło z tymi bocznymi panelami

 

Wnęki podwozia rzeczywiście wyglądają źle... Farbka prawdopodobnie była za gęsta... Pamiętaj że lepiej rzadką farbką malować 3 razy, niż raz za gęstą...

 

Ponadto na ostatnim zdjęciu widać paskudną szparę z boku wlotu powietrza, musisz coś z nią zrobić- tak nie morze być

 

Co do pasów to poszedłeś na łatwiznę, ale jak na początek to jest OK...

 

Takie moje spostrzeżenie na przyszłość... Mastercraft jest dla profesjonalistów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie moŻe tak być

Mastercraft jest tani- w sam raz dla mnie.

Zapamiętam Twoja rade odnosnie farb.

Pzdr...

EDIT:

jak się położy washa to nie będzie widać źle położonej farby. Tamta szczelina to wiem, że do zaszpachlowania, noe mam narazoe szpachli a o kropelka na rezerwie. D A W I D daj proszę znać jak wyślesz kalki.

Pzdr... przemek298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś będe musiał sobie poradzić....

Ale następny f-16 będzie lepszy, wkońcu uczymy się na błędach

Z tego co zauważyłem to jeszcze nie z tej strony przykleiłem, powinno byc z tyłu a ja przykleiłem z przodu... Więc i tak trza oderwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szkoda tylko, że pisze pod moim postem....

No ale cóż, oto przyklejone podziały kabiny pilota i mój pierwszy raz ze szpachlą:

536099d201e5a66bmed.jpg

a7f7175a20487f64med.jpg

5da1f183d96c4dc7med.jpg

5c5c0f8e10cc89f0med.jpg

c5b52a450eb19975med.jpg

 

Teraz pytania:

1. Czy te elementy powinny tak się ze soba łączyć i do czego służyły?

0b4d2852f16cdeacmed.jpg

 

2.Czy fotel 2 pilota powiniem byc tu przyklejony?

 

33390dd6389403f0med.jpg

 

Dzieki i pozdrawiam i liczę na wiekszą ilość kibiców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiem Ci na pytania...

 

1. Wskazane przez Ciebie elementy, to zawiasy hamulcy aerodynamicznych. Fizycznie te elementy tak się ze sobą rzeczywiście łączyły... Ale postaraj się o ich dobre spasowanie NIE SPIESZ SIĘ...

 

2. Fotel pilota nie powinien być przyklejony do tylnej ścianki, a w odpowiednim miejscu w tzw. " wannie " - w instrukcji jest to dokładnie pokazane

 

Co do szpachli to musisz skupić się na odpowiednim jej wyszlifowaniu.

 

Zajrzyj też koniecznie tutaj...

 

viewtopic.php?t=2912

 

P.S. Kalki wysłałem w piątek, więc w wtorek powinny być u Ciebie, jak znajdę to podeślę Ci jeszcze dyszę wylotową silnika, bo o ile dobrze kojarzę to ta od MC jest ... a właściwie jej niema

 

Obserwuję i pozdrawiam...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te elementy powinny tak się ze soba łączyć i do czego służyły?

To hamulce aerodynamiczne.

Ciekaw jestem jak sobie poradzisz z dyszą wylotową, ten element w wykonaniu Mastercraftu jest wyjątkowo nieciekawy (zresztą cały F-16 Mastercraftu jest nieciekawy)

Co do twojego wykonania to się nie będę wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma tego pokazanego, o przoszę jest tylko 1-miescowa:

484c3af2d760b2d1med.jpg

D A W I D dysza faktycznie jest płaska, ale mogę spróbować coś z tym zrobić, np. viewtopic.php?t=1156 czy może f-16 ma inna dyszę i nie da się tego tak zrobić? A na ten Walkaround patrzyłem, patrzę i będę patrzył do końca budowy.

 

A teraz patrzcie i śmiejcie się/płaczcie, bo tego f-16 skleiłem ok. 4 lata temu :

78baa8ad7d1c50f6med.jpg

Perfekcyjnie przyklejona dysza, dokładnie oddająca kształt tej prawdziwej :

896f2e216e0f98b1med.jpg

 

Pokrywę przedniej goleni zajumali na złom a pokrywy głównego podwozia nie domykają się :

dbfbf5ce76eabf94med.jpg

 

Nie wiedziałem jeszcze wtedy o szpachli, farbach, pilniku czy czymś podobnym. Zostawię go sobie na pamiatke mojej niedołężności modelarskiej.

D A W I D sprawdż PW

Dzięki i pozdro, przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz kolego improwizować... Pokombinuj z przyklejeniem boków wanny do kadłuba... Tylko zanim na mokro coś połączysz sprawdź czy fotel jest na odpowiedniej wysokości.

 

Co do samej dyszy, to poziom jaki prezentujesz, nie wymusza chyba rozróżniania z jakiego silnika ona pochodzi- po prostu ją zrób Bo ta Mastrcrafta to prawdziwa perełka ;)

 

Ponadto na forum jest zrobionych kilka F- 16... Poszukaj może coś podpatrzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... nie rozumiem

Nie mam nic do twojej twórczości. Po prostu na zdjęciach jeszcze niewiele widać. Poczekam na rozwój sytuacji bo przy tym modelu trzeba mieć wielkie umiejętności manualne i masę cierpliwości (i kilogramy szpachli ). Życzę żeby Ci tego nie zabrakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować... to ja postarałbym się zrobić tak...

 

Obszlifowałbym tę dyszę co MC wrzuca seryjnie... Skleił do kupy ok. 3 warstw folii aluminiowej, może byc taka śniadaniowa, lub do pieczenia itd... Następnie narysował sobie jedną z wielu łopatek i pokolei zaczoł wycinać, i przyklejać do obszlifowanej dyszy... Na jej końcu jeszcze przed przyklejeniem łopatek owinołbym dwa bardzo cieńkie druciki... Dysza F- 16 tuż przed łopatkami ma szeroki pas " aluminium " to też doskonale można wykonać podobną metodą Samą dyszę a bynajmniej jej końcówkę pomaluj na srebrny, a łopatki na czarno najlepiej jeszcze przed przyklejeniem...

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3d857b8d66c06d37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kaski na drugi model, więc zrobię wg. planu D A W I D A , ale to już chyba nie dziś, bo jutro sprawdzian z biologii(3.gim) . Dzisiaj tylko chyba skleje do siebie folie i pomaluje. Tylko czym ją skleić?

 

Proszę bardzo, chcę mniej więcej coś w ten deseń, może troszkę bardziej ciemny. Jest to norweski f-16:

336ffebc51325668med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D A W I D kalki doszły, są świetne ( jak dla mnie) tylko nie wiem którą gdzie dać( oprócz tych na uzbrojenie bo tam sa podpisane)

Pomóżcie:

c779861bbc1b0521med.jpg

 

a002e9ef74035fadmed.jpg

 

Okazało się, że sprawdzian z biologii to miała nam biologistka oddać, a nie zrobić więc wziąłem się za dyszę z zamiarem wykończenia jej w ok. 1 godzinkę. Jednak zrobienie tego szerokiego pasa okazało się dla mnie wielkim wyzwaniem i na samym pasie spędziłem prawie 2,5 godziny Oto efekt mojej pracy:

fb9368e0495e7e22med.jpg

76f97babf1f8e7fcmed.jpg

f991945b4c3dc66emed.jpg

 

Ten pasek wyszedł mi troche nie równy ale to poprawię.

Pzdr...

D A W I D Wielkie dzięki za kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.