Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

aha, ok, zaraz sie biore za przytopienie tego:) kurcze, kupilem juz czarny mat vallejo, ale mysle ze taka tez bedzie fajnie wygladac

Dzis doszedl mi aerograf, trzeba go chyba jakos wyregulowac wiec musze o tym poszukac, a potem tylko skocze do kumpla po kompresor i biore sie za malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa te gotowe do aerografow. Tych farb tez to dotyczy? Facet w sklepie mowil ze ta farba sama moze nawet sluzyc jako podklad.

I oczywiscie dla wszystkich wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja zamontowany tylny most i przednia os i male szlifowanie papierem sciernym ktore bedzie jeszcze poprawiane

12807262.jpg

47251314.jpg

13836948.jpg

88473877.jpg

20898914.jpg

31801356.jpg

 

I jeszcze takie male pytanko mam, bo mam te farby vallejo gotowe do aerografu, akrylowe, i czy po malowaniu wystarczy jak dobrze wymyje aerograf woda? a jesli nie to czym? I ma ktos moze linka do opisu lub sam opis jak ustawic/wyregulowac aerograf mar-pol ew-440A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno (sory ze was tak mecze ale ja dopiero raczkuje). Jakby ktos mial pod reka jakies ciekawe i nie zbyt trudne malowania silnika to moze podrzucic bo poki co to nawet niewiem do ktorego momentu sklejac silnik i kiedy go zaczac malowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero raczkujesz to wydaje mi się, że powinieneś odwiedzić wątki warsztatowe kolegów Tam możesz obczaić co robią, w jakiej kolejności, krok po kroku No i przy okazji byś się dowiedział na jaki kolor pomalować silnik.

Co do czyszczenia aerografu... też jest o tym na forum, ale już nie będę upierdliwy Mogę Ci polecić CLEANLUX - zmywacz do sidoluxu. Za 5 złociszy spora butelka. Możesz to mieszać z woda 1:1 a starczy Ci tego specyfiku hoooho albo i dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym alwaro i nie raz przegladalem watki warsztatowe ale te ktore widzialem to wyzsza szkola jazdy(a przynajmniej tak mi sie wydaje) i boje sie ze temu nie podolam dlatego pytam o cos latwiejszego

Aha, ok, dzieki, musze sie rozgladnac za tym CLEANLUXem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka drobna uwaga. Zwracaj swoją uwagę na jakość zdjęć, które wrzucasz na forum, bo te które dałeś nie da się ich oglądać. Prześwietlone lampą błyskową i źle ustawiona ostrość. Jeśli masz w aparacie funkcję "makro" skorzystaj z niej, fotki powinny być o niebo lepsze. Co do malowania silnika, nie szukaj niczego wykreowanego. Zrób proste malowanie najzwyklejszego silnika z "muła roboczego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, mam tryb makro w aparacie, nastepnym razem go uzyje

Tak mysle ze poprostu pomaluje glowny silnik na czerwono a elementy na srebrno i czarno. Co o tym myslicie? I co myslicie o tym zeby silnik mial taki sam kolor jak nadwozie? np czerwony, zielony lub niebieski?

I ponawiam moje pytanie o wyregulowanie aerografu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aero nie pomogę, sam maluje sprayami. Co do koloru silnika proponuję wybrać coś ze stronki której link podałem. Są tam fotki serduch używanych. Z tego co przeglądałem znajdzie się jakieś fajne i nie trudne malowanie (nie patrz na modele silników a jedynie na kolory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki szakal, zerknalem tam i jest pare ciekawych

Chcialbym wiedziec jak go wyregulowac poniewaz dopiero dzis go dostalem nowego a nigdy czegos takiego nie uzywalem. Jak go potem umyc to wiem, ale nie wiem jak go na poczatku ustawic/wyregulowac tak zeby dobrze malowal (bo chyba jakos sie to reguluje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie opanowanie aerografu to jedno z najtrudniejszych zagadnień modelarskich. Na początek polecałbym Ci zakup i zapoznanie się z takim poradnikiem (lub podobnym):

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=7&przedm=1376661&kateg=200474

Będziesz miał wtedy teoretyczne podstawy pracy z aerografem, reszta to ćwiczenia i zdobywanie kolejnych doświadczeń.

Moim zdaniem niepotrzebnie kupiłeś aerograf już teraz, kiedy nie masz jeszcze zbyt wielu doświadczeń modelarskich. Aerograf odłóż ładnie na półkę, poczytaj trochę poradników, a model pomaluj sprey'ami, które kupisz np. w OBI za 8zł. Zdobędziesz tym samym pewne doświadczenia z malowaniem natryskowym, a później dopiero będziesz się bawił z trudną regulacją aero.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na początek nie na modelu ale na kartce bądź dykcie. Popsikać trochę jednym, trochę drugim. Sprawdzić jak wychodzi nakładanie farby, i z jakiej odległości najlepiej to wychodzi. Sprayów nie będzie szkoda a aero jakby nie patrzeć nie jest tanią zabawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie racje ale z malowaniem natryckowym mialem sporo do czynienie, tyle ze akurat nie modeli i nie aerografem, dlatego mysle ze jesli troche dowiem sie wiecej o chociazby tej regulacji aerografu i troche pocwicze na roznych materialach to jakos dam rade, no a po drugie tak szczerze mowiac jak juz kupilem aerograf to szkoda mi dawac kase na spraye, choc tak jak jarek powiedzial chyba zrobilem blad z tym kupnem, ale coz, na bledach sie czlowiek uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie racje ale z malowaniem natryckowym mialem sporo do czynienie, tyle ze akurat nie modeli i nie aerografem, dlatego mysle ze jesli troche dowiem sie wiecej o chociazby tej regulacji aerografu i troche pocwicze na roznych materialach to jakos dam rade, no a po drugie tak szczerze mowiac jak juz kupilem aerograf to szkoda mi dawac kase na spraye, choc tak jak jarek powiedzial chyba zrobilem blad z tym kupnem, ale coz, na bledach sie czlowiek uczy.

 

A gdzie składnia, interpunkcja i ogólny sens tego wielokrotnie złożonego zdania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.