Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uf, całe szczęście:) Silnik już po poprawkach kosmetycznych, sklejony i gotowy do włożenia, zaraz go wkładam i dokleję resztę elementów:)

I mały problem, silnik jest minimalnie chyba za wysoko z przodu, tam gdzie są te dwa okrągłe mocowania, jest idealnie w ich miejscu, ale minimalnie, jakieś pół minimetra nad miejscem w które ma osiąść, trzyma go chyba miska olejowa, co radzicie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualka po troche dluzszej przerwie, podwozie w większości można powiedzieć gotowe, silnik mi troche nie wyszedł (znaczy kolorystyka itd bardzo mi się podoba tylko sklejenie go chyba mi nie poszło za dobrze (zwłaszcza ze uszkodziła go moja siostra która upuściła na niego zabawkę dość ciężką :/ ale udało mi się go odratować, naszczęście żaden element poważnie nie ucierpiał).

Wszystko co widać jest już sklejone na stałe oprócz kół. Czekam na opinie i jestem przgotowany na sporo krytyki i rad .

Oto fotki:

38056085.jpg

70515562.jpg

34730204.jpg

92694612.jpg

67890009.jpg

25696487.jpg

62732860.jpg

 

I odrazu prośba, spójrzcie na trzy ostatnie zdjęcia, chyba te ścianki przykleiłem za bardzo w stronę środka, bo tylna ścianka kabiny, u góry przy globie nie chce mi się zmieścić między to :(. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się jak mogłem, ale przy tym świetle nie dałem rady nic lepszego wycisnąć, jutro przy oświetleniu dziennym postaram zrobić lepsze. Ale jak myślicie? Zostaje mi chyba tylko odciąć to i przykleić na nowo:/ choć niewiem, początkujący jestem i nie bardzo się znam na tym:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się jak mogłem, ale przy tym świetle nie dałem rady nic lepszego wycisnąć, jutro przy oświetleniu dziennym postaram zrobić lepsze. Ale jak myślicie? Zostaje mi chyba tylko odciąć to i przykleić na nowo:/ choć niewiem, początkujący jestem i nie bardzo się znam na tym:/

Jak mamy doradzić skoro zdjęcia są tak kiepskie, że po za bryłą kabiny nic więcej nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dokładniejsze fotki: jeszcze raz sory za tamte:

74761792.jpg

27075588.jpg

86664282.jpg

34052577.jpg

80051030.jpg

 

Cieszę sie że Ci się podoba punio i czekam na opinie innych .

A i mam pytanie do Ciebie punio, jakiej farbki użyłeś na wnętrze w Twojej scani którą aktualnie sklejasz? Chodzi mi o ten beż.

Dziś dokleiłem jeszcze filter powietrza i wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny problem mam, skleiłem przedni zderzak z bocznymi nadkolami w całość. Zrobiłem przymiarkę i okazuje sie że te boczne nadkola wzgledem tych wewnętrznych, przyklejonych do ramy trochę "uciekają" na zewnątrz, tzn w przedniej ich części chyba wszystko jest ok ale im bardziej do tyłu tym bardziej te boczne oddalają się od tych wewnętrznych :/. Niewiem czy to to ale może te wewnętrzne nadkola przykleiłem na odwrót, tzn prawe z lewej a lewe z prawej strony, a może poprostu jak dobrze usadowie ten zderzak sklejony z bocznymi nadkolami to wtedy to wskoczy, spasuje się ze sobą. Sam już niewiem :(. Pomóżcie. I oczywiście równie bardzo proszę o pomoc co do wcześniejszego problemu bo bez waszej pomocy nic nie zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde :/, da się to jakoś naprawić? Jest jakaś cecha nadkoli dzieki której można je rozróżnić?

I proszę, pomóżcie odnośnie tej kabiny bo to najbardziej hamuje moje prace:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Scania jest dość kiepskim modelem, jeśli chodzi o spasowanie elementów. Nawet przy poprawnie sklejonych nadkolach, są problemy z zewnętrznymi elementami. Pamiętam, że u mnie dość mocno wszystko dopasowywałem - szlifowałem na ramie, całość nieco obniżyłem, itp - po prostu trzeba kombinować, jak co dopasować...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabine skleiłem, wkleiłem tylną ściankę, oraz zaszpachlowałem ją już. Dziś albo jutro przeszlifuje. Może macie jakieś rady, uwagi co powinienem zrobić, o czym mam nie zapomnieć żeby model wyglądał jaknajlepiej? Przypominam że jestem początkujący, to mój pierwszy model więc liczą się nawet prymitywnie proste rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się wam znudził mój temat bo mało kto już mi odpisuje .

Dziś pomalowałem wnętrze, oraz wszystkie pozostałe elementy które mają być czarne (wnętrze oczywiście beżowe i domaluje pare elementów bordowych, w kolorze takim jak silnik). kabinę już pomału szlifuje, wiec zbliżamy się do finiszu .

A, i co myślicie o tym żeby przedniej atrapy nie malować tylko zostawić ją w takim kolorze jak jest oryginalnie? Zainsprowało mnie to malowanie:

scaniar521.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie naprawdę piękne , niby bardzo proste a jakie urocze taki kolorek mógłbyś spokojnie walnąć na swój model.

Pozdrawiam i trzymam kciuki i czekam na fotki z dalszych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że piękne, uważam tak samo jak Ty:). I taki właśnie kolorek mam kupiony na nią:) No może minimalnie inny. Chodzi mi tylko o to czy przednią atrape (na zdjęci powyżej jest ona szara) pomalować w taki kolor jak resztę kabiny czy może nie malować jej wogóle (czyli zostawić tak jak na tym zdjęciu). Reszta co myśli?

I dzięki, jak zeszlifuje wszystko to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA Bym pomalował na jaśniejszy odcień koloru kasty bądź zostawił w oryginale!! Nie nudzi nam się tylko dodawaj zdjęcia tego co zrobiłeś. Tak jak mówiłeś, że grzebiesz przy wnętrzu pokaż jakieś fotki a napewno sie nimi zainteresujemy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.