Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok, postaram się częściej dodawać fotki . No to postanowione, pomaluje ją w taki kolor jak na zdjęciu, tylko muszę się dowiedzieć co to za kolor

Jutro wrzucę fotki wnętrza i ew przeszlifowanej kabiny jeśli ja skoncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę nad wnętrzem i je skończyłem. Nisestety nie jestem z niego zadowolony :(. Choć w realu prezentuje sie o wiele ładniej (zdjęcia wyolbrzymiają) i z wiekszej odległości wygląda bardzo ładnie ale jeśli się przyjrzeć to widać że strasznie nabrudziłem :(. Oto fotki:

59291308.jpg

59599206.jpg

91322671.jpg

30985925.jpg

60914443.jpg

 

 

Czekam na komentarza i jestem nastawiony na to że porządny ochrzan dostane. Coż, na tym modelu mam się nauczyć wszystkiego.

Pozdrawiam[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę że mam być pierwszy. Masz rację wyszło paskudnie, ale nie wszystko. Przypuszczam że sporo dało by się jeszcze uratować. Zacznę od boczków bo nie są najgorsze, o ile bazowy kolor (kremowy) wyszedł idealnie, o tyle wykończenie skórą paskudnie. Papierek ścierny i wycieraj to do żywego plastiku, potem taśma lakiernicza i zamaskuj elementy i pomaluj to co ma być skórką sprayem bądź aero... Poza tym powinieneś tej taśmy użyć przy każdym elemencie, bo wszędzie wyszły Ci krzywe linie. Co do podsufitki, poza tym że się rozchodzi patrząc na zdjęcie lewa strona, to jest kilka grudek które mógłbyś przeszlifować drobnym papierkiem. Kalka naklejona nierówno, wogóle jakoś tu nie pasuje. Te niebieskie malowidła mogły by być gdyby nie to że po drodze zostawiłeś trochę śladów. Kierownica i manetki pod kierownicą są nie domalowane. Za to należy się bardzo duży plus za kremowy kolor, bardzo fajny stonowany... Postaraj się poprawić to co zostało wymienione. Skoro to model do nauki to rób do skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady szakal. Postaram sie to poprawić jednak niewiem czy zrobie to odrazu czy trochę potem bo na dziś zaplanowałem zabrać sie za kabine, może ją dziś spodkładuje. Co do taśmy lakierniczej to ciągle się boje że albo mi pod nią farba wejdzie albo przy odklejaniu oderwę troche farby. Kalka to wogóle porażka. Jak zacząłem ją nakładać to okazało się że jest za długa. Co do globu to chyba najbardziej się nie przyłożyłem ale tej części kabiny chyba nie bedzie widać. A po złożeniu kabiny boczki będą widoczne?

Nom sam kolor beżowy też mi się bardzo podoba i fajnie mi wyszedł. Hm może lepiej bym zrobił gdybym zostawił sam beż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki w jakimś stopniu będą widoczne, na pewno boczne uchwyty będzie widać. Dobrym pomysłem jest wyeksponowanie tych elementów, fajny kolor wybrałeś-zbliżony do koloru skóry. Przy dobrym zmatowaniu i odtłuszczeniu powierzchni farba nie ma prawa odejść wraz z taśmą matującą, z kolei mocne dociśnięcie krawędzi taśmy musi zapewnić to że farba pod nią się nie dostanie. Ważne jest również aby nie malować z byt bliska, to musi być tylko mgiełka. Lepiej położyć kilka cieniutkich warstw (żeby farba nie lała się po elementach a jedynie je pokrywała), a niżeli wylać jedną warstwę bo wtedy na pewno porobią się zacieki i farba dostanie się pod taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że brązowa farbka była za gęsta i za grubo ją kładłeś. Przy nastepnym razie rozcieńcz farbkę i lepiej kilka razy maźnij cienkie powłoki wtedy unikniesz takich paskudnych śladów po pędzelku. Oczywiście najpierw musisz przeszlifować papierem lub całkowicie oczyścić miejsca z poprzedniej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Heh o rozcieńczeniu farbki nie pomyślałem. Ale oczywiście poprawie te boczki zgodnie z waszymi radami:).

Nom, taki miałem cel szakal choć nie spodziewałem się że te kolory aż tak fajnie wyjda:). Muszę to wnętrze popoprawiać, może wyjdzie to jakoś w miarę ładnie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze . Jeszcze raz wielkie dzięki . Dziś wczoraj jednak nie udało sie pomalować kabiny, pojechałem do mojej ukochanej i się troche przeciągło . Ale w najblizszym czasie powinienem to zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega tornado[\b] farba brązowa była zbyt gęsta. Popełniłeś podstawowy błąd, który popełniają niedoświadczeni modelarze. Farby modelarskie to w zasadzie nie gotowe farby, a coś bardziej jak pigment. Czyli przed malowaniem TRZEBA je rozcieńczać. Oczywiście są wyjątki czyli farby przygotowane do malowania, ale te są w mniejszości. Tak więc ZAWSZE niezależnie od tego czy farba idzie do aero czy na pędzel trzeba ją rozcieńczać

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kabina i pozostałe elementy dostały podkład, jest kilka niedociągnięć ale w realu nie są one widoczne, ja zauważyłem je dopiero na zdjęciach.

Oto fotki :

11979461.jpg

92952387.jpg

25081055.jpg

50696381.jpg

66495465.jpg

97672448.jpg

66970838.jpg

 

Skleciłem też część tylnych nadkoli:

20577644.jpg

 

Kupiłem też kolorek na przednią atrape tak jak radziliście . Niestety dobierany na oko ale może coś z tego wyjdzie . Pytałem tez w tym naszym żywieckim sklepie o clearfix ponieważ wszyscy radzicie że warto go mieć i nim kleić szyby, i jest tylko akurat sie skonczyl ale bedzie w tym tygodniu

I podpowiedzcie mi czy na kolor bazowy dac lakier bezbarwny? Jesli tak to jaki? I polerowac kolor bazowy przed bezbarwnym? I jak to jest z tymi uszcelkami? malowac je? Jesli tak to jak to najlepiej zrobic?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolor bazowy nie dawaj bezbarwnego.Najpierw połóż kolor i każdą warstwe czyść papierem na mokro 2500.Potem rób też tak z każdą warstwą bezbarwnego a na ostatnią polerka i koniec.Jeśli coś napisałem niezrozumial to wal na gg.A co do uszczelek to sądzę, że jedni maskują, drudzy pędzlem a ja dobrym markerem, który siada na plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony widać pęknięcie na globie. To trzeba potraktować szpachlą. Z kolei z tej samej strony bok nie dochodzi do przedniej atrapy i to spróbuj jeszcze docisnąć i złapać na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i do Mickyego - Twoja metoda sprawdza się w 100 procentach, dzieki Ci .

To nie pekniecie tylko blad italerki czy cos w tym stylu, te dwa elementy były sklejane i nie dochodzą do siebie idealnie, ale w tym miejscu i tak będzie osłona przeciwsłoneczna więc chyba to juz tak zostawie. A ten odstający element celowo tak zostawiłem, ale spokojnie, wroci on na swoje miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień chlapacze bo te wyglądają kiepsko(są za szerokie), a to "pęknięcie" to raczej Twój błąd trzeba to zaszpachlować lub zalać super glue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chlapaczy nie moge zmienić, to mój pierwszy model i nie mam ich nawet z czego zrobic (takie dała italerka) a mnie sie w sumie podobaja. Moglbym je coprawda zeszlifowac ale mysle ze to pogorszyloby tlko sprawe. Może i moj, to dosc mozliwa ale i tak nie zabardzo a w tym miejscu i tak bedzie osłona przeciwsłoneczna .

Niestety moje prace chyba znow sie przeciagna bo w sklepie akurat nie ma lakieru bezbarwnego i bedzie dopiero w przyszłym tygodniu:/. A ile moge złozyć po nałożeniu koloru bazowego a przed położeniem bezbarwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlapacze możesz zrobić z dętki :]

 

To moj pierwszy model, boje sie takich kombinacji:)

 

Spróbować nie zaszkodzi

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dłuzszej przerwie:). Przerwa dłuzsza ale prace posunęły sie na przód:). Co do zdjęć to nie sa zbyt dobre bo chodziło mi przede wszystkim zeby pokazać wam faktyczny kolor kabiny bo jest przepiekny, niestety nie udalo mi sie zbytnio tego dokonac. Heh, jesli ktos mieszka w okolicach bielska lub żywca to bardzo chetnie sie spotkam na jakiegos browarka żeby ktoś bardziej fachowym okiem to ocenił i ogolnie podzielić się uwagami:).

Kolor jest piekny ale niestety wyszło mi masę paprochów na kabinie, ale nie bede tago poprawial, wiem jakie bledy popelnilem ale nie jest to tak rażące, grunt że wiem co zrobiłem źle i sie poprawie:). Kabina dostanie jeszcze lakier bezbarwny w postaci sidoluxu ktory juz kupiłem:). Ocencie czy dobrze dobrałem kolor przedniej atrapy . Efekt końcowy to ma byc mniej wiecej coś takiego :

ScaniaR521.jpg

I doradźcie czy na tą atrape dawać lakier bezbarwny czy zostawić tak jak jest.

Fotki:

29846766.jpg

58427953.jpg

70907747.jpg

69095084.jpg

44147032.jpg

13206365.jpg

 

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.