Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis odebrałem model. Po dwoch i pol godzinie od rozpakowania tak wygladaja moje wypociny:). Narazie tylko rama. Prosze o wyrozumialosc gdyz jest to moj pierwszy model w zyciu:) Tym samym prosze o jaknajwiecej rad:). Oto fotki:

img2562b.jpg

74458855.jpg

13357726.jpg

42233289.jpg

91342174.jpg

99095707.jpg

14285241.jpg

14714578.jpg

16201119.jpg

Z gory przepraszam za jakosc zdjec ale byly robione przy slabym oswietleniu i tak na szybko. Nastepnym razem bardziej sie postaram:) Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I jeszcze takie pytanko, coś jeszcze do niej doklejac czy brac sie juz za malowanie:)

ah, i jakby ktos mial gdzies jakis ciekawy pomysl (jakies zdjecie na necie) na ciekawe pomalowanie tej scani to bede wdzieczny za podrzucenie, bo napewno nie bede jej malowal tak jak na podelku jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich Scanii w dziale Warsztat znajdziesz dość sporo, wystarczy poszperać. Osobiście bym jeszcze nie malował, ale dokleił kilka rzeczy do ramy, usunął szwy i całość przygotował pod farbę. Przynajmniej tak robiłem przy swojej Scanii. Schematów malowań znajdziesz sporo w Google -> Grafika, ale najpierw się zastanów, czy jesteś w stanie dane malowanie wykonać (trzeba mieć o tym pewne pojęcie).

Zasada numer 1 w modelarstwie - nie spiesz się. Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, patrzac na Twoje modele posłucham Twoich rad:) Jutro moze cos wiecej zroie to dam kolejna relacje, ale tak jak radzicie postaram sie nie spieszyc hm, czyli most moge smialo dokleic tak?

Co do malowania to ani mysle brac sie za jakies skomplikowane wzorki czy inne wydziwianki, chcialbym ja pomalowac na jeden kolor (w ostatecnosci dwa) i dobrze wypolerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie dokleić most i osie, a później malować. Ale resztę ramy przed malowaniem też powinieneś zmatowić drobnym papierem ściernym, żeby farba dobrze trzymała.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz jakiś fajny kolorek i machnij. Gdzieś na kompie powinienem mieć fotki jednej skakanki w fajnym kolorku. To chyba nie te same modele ale nie szkodzi machnąć Twój model w tamtym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok dzieki, tak zrobie i rozumiem ze na cala rame najpierw musi isc podklad tak? A np zbiornik to dokleic pozniej jak juz rama i zbiornik bede pomalowane czy odrazu?

To fajnie szakal:) bede wdzieczny jakbys podzrzucil foto tej skaknki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Możesz też zaglądnąć, do relacji z budowy modeli kolegów i tam w każdej z nich zobaczysz w jakim etapie malują ramę. Tak jak koledzy Ci pisali doklej jeszcze elementy a dopiero podkładuj i maluj ramę. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro ide po podklad i farbe i faktycznie chyba poszperam troche wiecej po forum:)

most juz osadzony:) zaczalem sklejac silnik, ale mam takie pytanie, bo w instrukcji jest pokazane zeby najpierw skleic i osadzic silnik a potem montowac przednia, os, a moge to zrobic na odwrot? tzn najpierw zamontowac przednia os a potem osadzic silnik? nie bedzie mi to jakos ze soba kolidowalo czy przeszkadzalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli co do koloru ramy to czarny mat

I mam takie pytanie, narysowalem tylko na szybko rysunek ale moze mnie ktos zrozumie. Tworze przednia os, jest ona skretna, i rownolegle do glownej belki biegnie taka cienka belka ktora wchodzi do gory w okragle otwory w elemencie ktory jest przyklejony do kola, to jest ta cienka belka ktora odpowiada za to zeby kola skrecaly sie razem. i mam pytanie, jak ja umocowc tak zeby nie wypadla z otworow, jest tam taki dziwny rysunek jakby zrubokreta. Co mam z tym zrobic? Nie mam chwilowo jak zrobic zdjecia instrukcji. Oto moj rysunek:

schematq.jpg

Blagam pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.