Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

Truckerek, właśnie dekle zaworowe mam zamiar zrobć w kolorze silnika, reszta chrom, ale przemyśle to co powiedziałaś, ta koloroystyka jest taka "doświadczalna" bo to mój pierwszy model coż zobaczymy jak to wyjdzie:)

I dzięki wielkie, odrazu m ulżyło jak to powiedzieliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I jak próbowałeś moją metodą ? Bardzo ładnie wyszło Ale przy czystych elementach bez tony szpachli, szlifowania, cięcia zawsze tak wyjdzie

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoją jeszcze nie bo to było malowane przed tym jak mi to powiedziałeś tylko leżało i czekało, ale wszystko następne będzie malowane już Twoją metodą (jutro albo w sobotę) i na stówę będzie to Twoja metoda bo jeszcze jej nie wypróbowałem ale już mi się podoba (przede wszystkim mniej mycia i mniej malowania ).

Cieszę sie bardzo że tak mówisz, ja w domu szpachli nawet nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę, głowice trzeba było przykleić, wcześniej pomalować w kolor silnika, a potem same dekle( V'ki) delikatnie pędzlem pomalować. No ale popatrzę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, jeśli zdąże kupić białą farbke... niestety takowej nie posiadam :/.

Chyba żebym pomalowałe go kolorem który mam na wnętrze (jest on na stronie szóstej), ale kurde nie zabardzo mi się to widzi. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w farbę To tylko ok. 5zł,a starczy na długooo, bo ją musisz i tak rozcieńczać. A co nie masz sklepu w mieście i kupujesz na allegro czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sklep w mieście, ale chcę to dzisiaj pomalować, a nie mam jak do miasta zajechać bo moje auto troszku nie sprawne a ojciec wziął drugie auto i nie ma go:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio wypluj te słowa, wystarczy że do szkoły przeważnie jeżdzę autobusem . Zresztą w weekendy u mnie żaden autobus nie jeździ... (tylko sie nie śmiejcie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to cóż to za przewoźnik tak zaniedbuje swoich pasażerów ? Ja tam na swoją komunikacje nie mam co narzekać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przedtem tłumaczyłem że nie sprawny trochę, znaczy teraz już sprawny, ale za późno już było żeby do sklepu jechać. Nom, chyba tak zrobie że poczekam do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną sprawy mają się tak:

67311491.jpg

20686116.jpg

51840133.jpg

29672153.jpg

21185502.jpg

46389870.jpg

18534539.jpg

98239811.jpg

 

Niektóre elementy nie są przyklejone, takie jak np. nadkola, silnik, te chromowane dekle, ta chromowana podstawka za kabiną, koła.

Co do dekli to chyba zostawie je takie jakie są, bo mnie się w sumie takie podobają, choć niewiem jakby wyglądały gdyby te "V"ki pomalować na czerwono.

Spasowanie elementów kabiny było bardzo trudne, niewiem czy tylko moja scania tak ma czy inne też ale elementy ciężko było ze sobą spasować i chyba bez szpachli się nie obejdzie.

Jutro, we wtorek i środę myślę że posunę sie w pracach trochę bardziej

 

Pozdrawiam i Życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, jedna pozytywna opinia, już mi lepiej . Nom, właśnie dopiero kiedy zrobiłem zdjęcia i otworzyłem na kompie to zauważyłem tą szparę na silniku, na żywo jest praktycznie nie zauważalna:). Nom, bez szpachli się chyba nie obejdzie, choć boję się że to przy moim zerowym doświadczeniu to tylko coś popsuję tą szpachlą, ale coż, zobaczymy .

I czekam na opinie kolejnych forumowiczów i bardzo o nie proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mogłeś te łączenie na silniku zaszpachlować

No niestety muszę się zgodzić

Za to na kabinie nie popełnij tego błędu -dawaj tyle szpachli ile wlezie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no i posypała sie moja koncepcja żeby ten model był bez grama szpachli... Ale coż, życie... . Ten model z całą pewnością nie będzie idealny czy jakiś bardzo dobry, bo ja się na nim uczę, zresztą takie też było zadanie tego modelu, ale zrobię wszystko żeby był tak dobry jak tylko się da .

Ok Bodzio, tym razem szpchli nie pożałuję

Czekam na kolejne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.