Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

Micky.Wiem. Kalka krzywo przyklejona ale jak na to że to moja pierwsza kalka w zyciu to nie jest chyba tak źle:). Nie używałem żadnego płynu, poprostu wody. W fotelach ten szew łączenia jest widoczny ale wyszlifowałem to miejsce dobrze, jest pod palcem praktycznie nie wyczuwalne, wiec chyba narazie nie bede szpachlował, zobaczę jak to wyjdzie po podkładzie. (boje się ze przy moim znikomym doświadczeniu to wiecej moge popsuć ta szpachla niż naprawić:) ). Acha czyli złoże kabinke i jak już bedzie gotowa, pomalowana to wtedy szyby tak?

Co do pytania numer 3 to chodzi mi o ścianki kabiny ale od środka, np dzrzwi auta tylko od środka (pod boczkami tak jakby). I dzieki za wyczerpujaca odpowiedz:)

jawkers. Wiem że troche tak ale stwierdziłem że potem po zamontowaniu kierownicy trudno bedzie mi ją położyć więc przykleilem ją teraz i zamaskuje ją przy malowaniu, coż, zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Wnetrze dostanie koloc beżowy (jak doradził micky), a dokładnie jest to pactra A119 (dziś kupiłem), a co do szczegółów to jeszcze myślę, może coś doradzicie, niewiem np czy fotele i podłoge malować też na beżowo czy może na czarno albo coś.

Kupiłem też dziś inną pactre, taki odcień czerwieni, A26, i mam zamiar dać go na silnik, co o tym myślicie?

Pozdrawiam [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście że szyby wklejasz na samym końcu po sklejeniu i pomalowaniu kasty. Takie elementy jak słupki wewnątrz kabiny i elementy które będą w niewielkim stopniu widoczne (wewnątrz kabiny) możesz pomalować przed sklejeniem całej kasty do kupy, potem mogą być kłopoty z idealnym dotarciem do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no dla mnie jako że jest to mój pierwszy model to nie było to takie oczywiste Dlatego dziękuję Bogu że was mam . Aha, rozumiem, więc je wcześniej psiknę. A oto te kolorki które opisałem wyżej :

Wnętrze:

pactra119.jpg

Silnik:

pactra026.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki truckerek:) Muszę spytać u mnie w żywcu czy ma gościu w sklepie taki klej . A przy okazji to co zrobić z lampami? Muszę je malować specjalnymi farbkami czy jest na to jakis inny myk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już markery:) I mam do was moi mili pytanie dość ważne. Otóż jutro powinienem skończyć kompresor więc odrazu (o ile znajdę czas i bedzie taka możliwość) biorę się za malowanie. Wyżej podałem farby pactra jakie kupiłem, są to farbki Acrylic Enamel, A moje pytanie jest takie: Czym je rozcieńczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej podałem farby pactra jakie kupiłem, są to farbki Acrylic Enamel, A moje pytanie jest takie: Czym je rozcieńczyć?

Farbki Pactra można rozcieńczać wieloma substancjami, począwszy od firmowego rozcieńczalnika A00, przez wódkę, wodę destylowaną, a kończywszy na zwykłej kranówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to fajnie, bo coś tam się w barku zazwyczaj znajdzie . Nom, to też jest plus. Mam nadzieje ze uda mi sie w najbliższym czasie pomalować co trzeba i ruszyć dalej z pracami. Kupiłem też dzisiaj markery (zapomniałem tylko o czarnym na osłonę przeciwsłoneczną) i wychodzi to bardzo fajnie tymi markerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybkiego schnięcia to w aero chyba nie o to chodzi. Przeciez akryl sam w sobie już szybko schnie,a gdyby miał schnąć jeszcze szybciej to ja dziękuję, ale może się myle i nie podważam wypowiedzi innych . Ja używam wody destylowanej i wszytko jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje micky:) Mam już kompresor więc odrazu wziąłem się do malowania:) Elementy które będą malowane jakimś kolorem dostały podkład natomiast rama i kilka innych elementów dostały pierwszą warstwę czarnego matu. Nie długo będzie druga a wieczorem inne elementy pomaluje na kolor. I mam pytanie od razu. Po jakim czasie mogę nakładać drugą warstwę w przypadku farbek humbrola enamel, Model Master Enamel, oraz pactra A. Heh, odrazu po rozpoczęciu malowania wiele wniosków sie nasunęło. Jutro postaram się dodać zdjęcia tego co dziś zdziałałem i może też pokleje jutro ile zdążę:).

A oto to cudo które daje mi sprężone powietrze (w wolnej chwili może go pomaluje:) ). Sprawuje się świetnie:) :

91679397.jpg

86933539.jpg

68580452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja emaliami, to nakładam pierwszą warstwę z dużej odległości (coś koło 15-20cm) żeby zapylić, odczekam max do minuty i później na pół gazie (spust przesunięty do tyłu do połowy ) z około 10cm jade już full kolor. Staram się to robić dokładnie żeby nie było konieczności nanoszenia następnej warstwy, bo jak wiadomo im grubsza warstwa farby tym gorzej. Jeżeli jednak coś nie wyjdzie to po ok. 10 min. z 15cm(żeby nie zalać) poprawiam . No i efekty tego widać u mnie na warsztacie :P Nie zawsze jest idealnie, bo przy każdej części czegoś się nauczysz, ale znośnie :P Farbe rozcieńczam w proporcji 1:1, a jeżeli jest rzadsza taka jak gunze to ok. 2:1

Dzisiaj bardzo polubiłem emalie Chrome Silver, świetnie kryje wszystko co stoi obok niej... jakimś cudem nie dokręciłem tego cholerstwa wsadziłem do folii razem z innymi farbkami, nawet z pomalowanym mostem oraz kierownicą od Ferrari i od ojca (kompreche ma) do domu. Przychodze, otwieram, patrze: O K^^^A ! Myślałem, że rozniose dom. Wszystko w chromie, poprostu bez komentarza, 2h na sprzątanie nie moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jako tako drugiej warstwy nie zawsze jest konieczność nanosić? . Mnie rozłożyła choroba i całą niedziele i dziś przeleżałem w łóżku, heh, nawet prowadzenie auta sprawiało mi trudność więc za skakanke też się nie brałem. Większość elementów już pomalowałem, jutro jeszcze postaram się psiknąć wnętrze oraz drugą warstwę na silnik i kilka innych elementów. Rama moim zdaniem nie wyszła najgorzej po pomalowaniu ale juz widze masę nie dociągnieć, coż, widać odrazu że to mój pierwszy model . może potem dodam foty jak wroci aparat . Co do chrom silwer masz racje:) wygląda super, ale jak się nim upierdzieliłem to do dziś jestem brudny:\. Hm, proporcja 1:1 czyli pół na pół to nie za rzadka farba? W tajnikach modelarstwa był artykuł o farbkach i tam pisało o dużo mniejszych ilościach rozcienczalnika. A Twoją metodę Micky sprawdzę już jutro Sam nad czymś takim kombinowałem ale myślałem ze źle myśle .

Współczuje co do tej kieronicy i mostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jako tako drugiej warstwy nie zawsze jest konieczność nanosić?

 

Tak jak mówiłem, jeżeli 1 warstwa nie ma niedociągnięć to nie trzeba, ale jeżeli ma to przejeżdżasz mgiełką cały element, bo jeżeli zrobisz to tylko w 1 miejscu, to tam jest już więcej farby i może to być widoczne

 

Hm, proporcja 1:1 czyli pół na pół to nie za rzadka farba? W tajnikach modelarstwa był artykuł o farbkach i tam pisało o dużo mniejszych ilościach rozcienczalnika.

 

No może troche przesadziłem, bo zawsze przy takiej proporcji sie wkurzam jak mi troche się zlewa farba w zakamarki :P, powiedzmy, że 1:0,75

 

A Twoją metodę Micky sprawdzę już jutro Sam nad czymś takim kombinowałem ale myślałem ze źle myśle

 

No i jak tam po próbach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, już wszystko jasne . Niestety prób jeszcze nie było bo choroba mnie nadal na tyle trzyma że na samą myśl o wąchaniu tego wszytkiego mam dość, a poza tym głownie leże albo śpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po trochę dłuższej nieobecności wracam:). Niestety dość bardzo rozłożyła mnie choroba. Potem musiałem się trochę nauce poświęcić i odrobić zaległości, wkońcu matura w tym roku. Teraz wrzucam foty pomalowanej ramy, przednich nadkoli felg, silnika i paru innych elementów. Rzeczy czarne są już gotowe natomiast wszystko srebrne i czerwone dostanie jeszcze drugą warstwę. Wnętrze narazie ma tylko podkład więc nie dawałem fot.

90304760.jpg

37067389.jpg

91070706.jpg

75835542.jpg

20655625.jpg

66037677.jpg

72859698.jpg

 

Proszę o szczere komentarze:) Choć narazie chyba jeszcze nie bardzo jest co komentować . Od jutra mam zamiar ostro wziąć się do roboty .

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.