Skocz do zawartości

Rumpler C.I, Choroszy 1/72


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Startuję w zabawie, żywicznym modelem niemieckiego samolotu rozpoznawczego z WWI Rumpler C.I. Model wykonam w polskich barwach (wczesne warszawskie znaki rozpoznawcze) takich jak poniżej

29_5.jpg.

Polska przejęła od Niemców 21 tych aparatów, a ów powyżej przedstawiony pochodził z listopada 1918. Samolot będzie prawdopodobnie uzbrojony w 1 stały km Spandau zamocowany z lewej strony silnika. Na razie jestem na etapie zbierania materiałów o tym samolocie, więc dokładnie nie wiem czy te samoloty w naszym lotnictwie był w ogóle uzbrojone.

A teraz regulaminowy in-box:

02.jpg

01.jpg

03.jpg

04.jpg

Oczywiście wszelka pomoc, bardzo mile widziana

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji czy szpece w temacie, jak są już tutaj obaj , mogliby polecić coś dla początkującego w 1/72?

Co prawda był już gdzieś o tym temat, ale tak na szybko to proponuję na początek Fokkera Dr.I- w łykend można go zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na szybko znalazłem :

 

- Artykuł z Mini Repliki

- Artykuł z Lotnictwa z Szachownicą

- Artykuł z Supermodelu

- Samoloty Wojskowe w Polsce 1918-1924

- Windsock Datafile - Rumpler C.I

 

Napisz czego nie masz, to poskanuję .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czego nie masz, to poskanuję .

Szczerze powiedziawszy to nic z tego nie mam , ale najbardziej by mnie urządzały ze dwie, trzy foty kabiny, montowania karabinu no i może jakaś plansza barwna lub fotka tego konkretnego samolotu ( o ile coś w tych materiałach jest ). Nie chce się narzucać, ale jak by Ci się chciało skanować, to będę niezmiernie wdzięczny. Oczywiscie w miarę możliwości postaram się wymienione przez Ciebie "papiery" zdobyć, zawsze się przydadzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć

Troszkę podgoniłem z pracami i zabrałem się za kadłub. Jak widać poniżej, całość porozcinałem dla wygody montażu. Boki i spód zastąpię odpowiednio dociętymi kawałkami polistyrenu o grubości o.k 0,25 mm ( z prawej strony już to wykonałem). Pozostało jeszcze wykonać wyposażenie (skromne) w części pilota. To na razie tyle

rumpler_foty-1.jpg

rumpler_foty_01-1.jpg

rumpler_foty_02.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no szacun

Ciekawe co on jeszcze jest w stanie wymyślić, może kmy które będzie można przeładować ?

 

tak, na marginesie, może ktoś wie, kto produkuje makietę silnika do Fokkera D-VII? Obojętnie jaką, kupiliśmy na potrzeby Muzeum w Helu Rodena w 1/48 i okazało się, że silniki ma wyłamane, a tak jeszcze do sezonu dałbym go radę sklecić, i może zrobić tu co niektórym konkurencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po dłuzszej przerwie i dzięki wszystkim za komentarze.

 

Kolega jak zwykle tworzy rzeczy niesamowite

 

Świetnie to wszystko wygląda

No drogi kolego Ipkins, to głównie Twoja Czapla zainspirowała mnie do tego aby z tego Rumplera co nieco "wydusić".

Wracając do warsztatu, to za bardzo nie miałem co pokazać, więc tylko pochwalę się poskładanym kadłubem

 

Obraz007.jpg

Obraz005.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.