Jump to content

[W] Sherman Firefly Ic Hybrid 1:35


Baldigozz
 Share

Recommended Posts

Taki tam czołg sobie teraz kleję, wznowiony zestaw DML pogromcy Panter i Tygrysów czyli wg nomenklatury brytyjskiej Shermana Firefly Ic Hybrid. Tak się fajnie złożyło, że Dragon dał kalki do Zemsty II czyli czołgu z 3. Szwadronu 1. Pułku Ułanów Krechowieckich 2. Brygady Pancernej. W części 4. Od "Acromy" do "Zwycięzcy" jest zdjęcie tego wozu więc nic aby zabrać się do pracy.

 

Na początek przerobiłem sobie wieżę wg wskazówek życzliwych i mających dużo większą wiedzę kolegów. Trzeba było ją częściowo rozcinać, odcinać, przeszlifowywać profile.

 

Zasobnik na radio, poszedł do magazynu. Zrobiłem swój sam.

 

Tu na czerwono zaznaczałem co przerabiałem.

 

Ciąg dalszy prac.

 

I dalej. Tu jeszcze z tylnym zasobnikiem z zestawu ale takiego, to Zemsta raczej nie miała...

 

... więc zrobiłem nowe.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, niestety taka już dola tych co chcą się bawić alianckim sprzętem, a już szczególnie Shermanami. Gąski (ogniwka) są z zestawu. Zresztą w zestawie są dwa rodzaje ale łączników jest tylko na jeden komplet, choć jest jeszcze komplet łączników z duckbillami.

Link to comment
Share on other sites

O matko, Zemsta II nieźle dostała po zaworach.

Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy - wózki jezdne i koła są , jakby z mniej doświadczonego przez życie czołgu. Mają wyraźnie mniejsze ślady użytkowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W między czasie Zemsta się jeszcze trochę ubłociła. Nie mam co prawda świeższych fotek, gdzie to błotko jeszcze trochę podkolorowałem. Poczekam już chyba na mat i pastele.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

No ale mój to właśnie Zemsta II Nasi pancerniacy zaś podobno w różnych nakryciach jeździli. Standardowo mieli chyba te brytyjskie płaskie ale ponoć bardzo lubili zagarniać różne zdobyczne, a szczególnie niemiecki spadochroniarski, bo mały i wygodny w czołgu.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze myli mnie na tej fotce ta skrócona lufa.Ale myślę,że jest to dlatego że fotka jest robiona chyba pod słońcę i nie wiedać końca 17-funtówki.Ale numery ewidencyjne zgdzaja się.Co do nakryć głowy to z tymi talerzami brytyjskimi to taki nie bym był pewny.Przejrzałem fotki w wydawnictwie militaria pt."Polskie Shermany cz.I i II i bodaj chyba tylko na dwóch znalazłem talerz na głowie czołgisty,a reszta miała berety.To tyle.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Z tą lufą, to może być jeszcze tak, że ma ona kamuflaż. Długolufowym Shermanom często malowano lufy od spodu na biało tak żeby je upodobnić do kolegów z armatami 75 mm (tak miałem podmalowaną lufę w konkursowym M4A1 76mm).

Z tego co słyszałem, to każdy czołgista taki brytyjski talerz miał na wyposażeniu, a że nie nosili ich to wynikało tylko z zupełnego niedostosowania takiego hełmu do warunków czołgowych. Stąd też upodobanie do niemieckich hełmów spadochronowych, idealnych również dla czołgisty.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Marek nie chce byc upierdliwy,ale ja bym tych figurek nie montował w ogóle.Sam w swoich modelach tego nie robię, bo poprostu ich nie umiem robić i tyle.A co mi się rzuca w oczy to,że się świecą bardzo.Mniemam z tego,że jeszcze nie są one skończone.A jeśli dalej bedziesz chciał robić figurki to służę na pw numerem telefonu do osoby która figurki robi lepiej odemnie i od ciebie i mogła by trochę swoich tajników ci przekazać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators

Z niewiadomych nam przyczyn użytkownik Baldigozz dokonał zmian w swoich postach, usuwając wszystkie zdjęcia pokazujące prace nad modelem i jej efekt końcowy.

Jest to równie niezrozumiałe, co obraźliwe dla kilkuset zarejestrowanych członków naszego forum.

Wobec takiego zachowania Baldigozza temat zostaje zamknięty z pozostawioną informacją o jego przyczynach. Ocenę zachowania kolegi z forum pozostawiamy w gestii każdego forumowicza...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.