Skocz do zawartości

Fall Weiss - Inwazja na Polskę 39`


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Scenkę udało się ukończyć, z poniższym rezultatem.

 

Tu proces powstawania, w razie pytań:

viewtopic.php?t=17209&start=0

 

 

Tytuł dla dioramki:

"Polish Party"/part 1

 

Motywem była kampania wrześniowa `39 roku - tego tłumaczyć nie muszę.

 

Chciałem zobrazować wycinek pola walki, gdzie pojazd Pz IV dostał przydział do zwiadu, celem wsparciaataku na pozycje obronne WP II RP - wszedł na minę.

Niefortunnie, jednak w/g praw blitzkriegu piechota szła wespół z pancerniakami i lotnikami do ataku...co zakończyło się klapsami.

By aż nadto nie naginać historii ustawiłem zniszczone działko, które zostało staranowane przez pojazdy.Celowo nie wykonałem z pod igły, bo na tak małej przestrzeni...tłumaczyłoby ucieczkę artylerzystów( a tego chciałem uniknąć)

Jak wspominałem w warsztacie - zbrodnia i kara(wymierzona)

ResizeofDSCF5582.jpg

ResizeofDSCF5583.jpg

ResizeofDSCF5585.jpg

ResizeofDSCF5586.jpg

ResizeofDSCF5587.jpg

ResizeofDSCF5589.jpg

ResizeofDSCF5590.jpg

ResizeofDSCF5591.jpg

ResizeofDSCF5596.jpg

ResizeofDSCF5601.jpg

ResizeofDSCF5602.jpg

ResizeofDSCF5603.jpg

ResizeofDSCF5604.jpg

ResizeofDSCF5608.jpg

ResizeofDSCF5612.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafcio świetna scenka. Co sie stało temu misiu co go drugi misiu trzyma ??.

Nie podoba mi się fundament - spróbowałbym go walnąć na wysoki połysk, wg mnie będzie dużo lepiej wtedy wyglądał.

Świetnie kolorystycznie wyszedł szary na czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie skomponowana scenka.

Flaga umieszczona jest na podstawce z bardzo dobrej strony. Dlaczego ?

Ano dlatego, że sugeruje ona niejako przód całej winiety. Tak więc oglądam sobie ... podziwiam czołg, zniszczone działo, pięknie wymodelowany teren... odwracam podstawkę... a tu niespodzianka ! Cały dramat rozgrywa się z tyłu, gdzie już niczego się nie spodziewałem !

Genialne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory na czołgu nabrały niebieskich rumieńców - pierwsze zdjęcia bardzo ładnie to podkreśliły (aż nawet nieco zbyt niebieskie, sądząc po zabarwieniu czarnego tła). Zwracam na to uwagę, bo ładniej to wyszło niż w warsztacie. Podejrzewam że w sobotę i niedzielę będzie można to obejrzeć na własne oczy

Główny punkt scenki zagnieździł się nieźle, pozoranci dobrze wyglądają (dobrze to mało powiedziane, bo samemu tak bym nie potrafił ).

Biję brawa na stojąco. Fajna robota.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało temu misiu co go drugi misiu trzyma ??.

Oko się Jemu popsuło ;)

 

Poważniej, nie chciałem mieć bebechów, czy krwi na pół scenki. Więc delikatnie upuściłem mu "osocza" na klatce, pod ręką zawodzącego

spróbowałbym go walnąć na wysoki połysk

Racja, podstawka walczy do końca. Niefortunnie sięgnąłem po Gloss Łolecho - nie muszę mówić co się stało ?

Dziś już się błyszczy jak ps....no często używana klamka. Choć minimalnie wychodzi "coś" z czym już nic nie zrobię :/

 

 

aż nawet nieco zbyt niebieskie

melepeta fotograff rulezz ;)

Jak będziesz na Służewcu sam zobaczysz, że i szarego i niebieskiego uświadczysz, zależnie od kąta spoglądania.

 

podziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.