Skocz do zawartości

[DT] "Neptun" Normandia 1944 - 1/72 od podstaw


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem w końcu przyłączyć się do III ZKM na naszym forum, mimo iż w maju matura to będą powolne postępy, trochę więcej trzeba czasu poświęcić nauce ale mam nadzieję że do kwietnia się wyrobię

W planie mam zrobienie mojej drugiej scenki po, myślę udanej "Warszawie" z cyklu [DT] (Diramy Tomka )

Koncepcja jest taka, kawałek plaży, tył dużego statku (transportowego, desantowego?) i wyjeżdżające z niego dwa Shermany lub jeden Sherman i drugi jakiś inny wóz... Na razie mam tylko zakupiony jeden modelik bo zastanawiam się nad drugim, Statek oczywiście od podstaw będzie robiony, czekam tylko na zamówione arkusze polistyrenu różnej grubości.

A o to in-box Shermana i widoczna jakaś deseczka na podstawę dioramy, sam model za wiele części nie ma:

IMG_0357.jpg

IMG_0362.jpg

A tu jedna, najbardziej wyraźna fotka "łódeczki" jaką postaram się zrobić, znaleziona w wyszukiwarce

LST-67-unloads-tanks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robić barkę w całej okazałości czy tylko przód z trapem? To dość okazały rozmiarowo kawał stateczku.

Kibicuję projektowi !

Koncepcja jest taka, kawałek plaży, tył dużego statku

oczywiście, że nie w całej okazałości ponieważ:

1) Nie mam jeszcze takiej wprawy na tak ogromne projekty.

2) Całość robiłbym chyba przez kilka lat :P

3) Ostatecznie nie miał bym gdzie tego kolosa postawić.

Chodzi mi o sam przód czy tam tył, gdzie jest właśnie zwany przez Ciebie "trap" z którego będą wyjeżdżały na plaże pojazdy. Mi osobiście trap kojarzy się bardziej z tymi schodami po którejś stronie burt ale mogę być w błędzie

Marcin, czy fajnie to się przekonamy przy pierwszych próbach nad szkieletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sooory, fakt pisałeś że fragment. Zainteresowany projektem zgubiłem gdzieś tę informację czytając tekst

 

Ok, ok, może nie trap, źle sięwyraziłem. Raczej brama dziobowa

Ale w smie zwał jak zwał.

 

Podziwiam pomysł i czekam na pierwsze relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na pierwsze relacje.

 

O to one. W sumie nie wiedziałem jak się za to zabrać, bo nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z okrętami, więc dumałem, myślałem i w końcu wziąłem balsę jaką miałem pod ręką i zacząłem wycinać coś co pomogło by mi na to wszystko spojrzeć w 3D od razu rozrysowałem na podstawce mniej więcej ile to będzie zajmowało miejsca i ogólny rzut:

IMG_0372.jpg

zaraz poskładam to do kupy i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko poskładałem, trzeba było miejscami jeszcze poobcinać balsę bo nie chciało pasować, a miejscami podoklejać skrawki, a wygląda to tak :

IMG_0373.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wpadłem Ci trochę pomarudzić, bądź rozwiać swoje wątpliwości już na tym etapie ;)

 

Tomek, co zamierzasz zrobić z "tyłem" tej scenki?

 

Wiesz, chwilkę analizowałem fotki które dałeś jako bazę wyjściową.

Po usunięciu karawany, obiektów w oddali zostaje takie coś:

dio2.jpg

Mnie się pewne kwestie nasuwają, ale nie wiem czy rozpatrywałeś to pod takim czy innym kątem. Zanim coś więcej chlapnę poczekam coś uradził.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wpadłem Ci trochę pomarudzić, bądź rozwiać swoje wątpliwości już na tym etapie ;)

Ależ proszę ;)

 

Tomek, co zamierzasz zrobić z "tyłem" tej scenki?
Po usunięciu karawany, obiektów w oddali zostaje takie coś:

dio2.jpg

No właśnie to zamierzam zrobić:>

Po prostu fragment desantu morskiego na fragmencie plaży we Francji, Konwój wyjeżdża z barki na plażę. Może i pomysł głupi i bezsensowny ale chciałbym takie coś se sprawić na półce. Mało miejsca na desce? Będzie za pusto, a może będzie za duża różnica w rozmiarach na tak małym fragmencie dioramki? Ja to upcham tak , że wszystko powinno być fajnie, nie zapominajmy o tym, że będą też figurki, marzy mi się by dać taką małą grupę idącą w szeregu w wodzie po kolana obok wyjeżdżającego konwoju :] chyba dam jednego Shermana który jest na platformie i wjeżdża na plażę, drugi się zmieści wewnątrz do statku a na plaży będzie Willis

Ostatnio polubiłem takie dziwne pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Mało miejsca na desce? Będzie za pusto, a może będzie za duża różnica w rozmiarach na tak małym fragmencie dioramki?

Skoro wiesz, że:

 

 

Ja to upcham tak , że wszystko powinno być fajnie

to pewnie tak będzie.

 

 

powodzenia.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz, że:
Ja to upcham tak ' date=' że wszystko powinno być fajnie[/quote']

to pewnie tak będzie.

Powinno być, a jak będzie to zobaczymy

powodzenia.

Dzięki, ale jeżeli Macie inne pomysły, porady, rady to oczywiście chętnie wysłucham, może któryś wcielę w życie, pomoc zawszę się przyda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Postępy? Niestety nie ma, siła wyższa... Myślałem że się wyrobię. Matura za 5 miesięcy, więc nauka na pierwszym miejscu, chyba wrócę do sklejania jak już będzie po egzaminach i wtedy scenkę skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak coś tam skleiłem, na razie złożyłem do kupy szkielet łajby. W chwili wolnej obkleję całość jakimiś gazetami, kartkami, a na koniec nakleję arkusze polistyrenu. No i oczywiście wnętrze, też będzie przecież widoczne:

IMG_0434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleiłem szkielet z balsy kawałkami gazety z pysznymi daniami i utwardziłem klejem. Na to przyjdą kawałki plastiku... Niedługo zabieram się za ściany wewnątrz. Będę też musiał trochę powiększyć wysokość tych wrót, czy jak to tam się zwie, bo jakoś takie nie w skalę będą:

IMG_0450.jpg

IMG_0451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Prace wstrzymane na jakiś dłuższy czas, ale na pewno warsztat będzie skończony

Tym czasem trwają tajne prace nad czymś dużym, niedługo pierwsze foty na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się tak meczysz.Z mojego punktu widzenia (takich rzeczy nie umiem zrobić) na stronie hobbysty był model shermana na barce transportowej z ckmmami i figurkami.

 

Hej November4, skoro ty nie umiesz takich rzeczy robić to nie znaczy, że inni nie umieją :/

 

Nie interesują mnie w tym przypadku gotowce. Jak bym chciał mieć barkę desantową z shermanem z ckmami i figurkami to bym takowe zakupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.