Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. III z Revell'ki w skali jeden:72


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

Kadruj na przyszłość trochę ciaśniej zdjęcia.

Zwracaj na przyszłość uwagę na trochę dokładniejsze wycinanie i obrabianie części i ich klejenie. Z przodu widać trochę baboli montażowych. Ale pomalowany nawet ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

no całkiem fajnie. Ta szpara z przodu strasznie razi w oko. Sam na mnie oczekuje taki model, ale ja go nie tykam, aż nie kupię 2 zestawów blach, lufki i lin. Popoprawiaj, to co tam wspominałeś a będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, Kacperek315 naszczęście już to poprawiłem, w akcji udział wzięła szpachlówka i od razu lepiej to wygląda, ale nadal nie jest idealnie .

Większość rzeczy o których wspomniałem poprawiłem.

Zapomnialem poprawić tylko reflektor stojący na prawej burcie patrząc od tyłu modelu, a tak to większość jest poprawiona. Jutro jeszcze położę jedną warstwę tak gdzie blachy prześwitują. Potem gąski, wash i wszystkie pierdołki. No i na koniec diorama, jeżeli środki pozwolą i inne czynniki.

Pictures:

dscf2426a.jpg

 

dscf2424.jpg

 

dscf2423jw.jpg

 

dscf2422.jpg

 

dscf2419a.jpg

 

dscf2416.jpg

 

98879862.jpg

 

49889909.jpg

 

Komentarze jak zawsze mile widziane

 

Jak zawsze na fotkach coś wychodzi i teraz zauważyłem że jeszcze trochę trzeba poprawić szpachlówką róg tych łączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prace nad modelem posuwają się na przód. Poprawiłem niedociągnięcia w malowaniu. Klosze są już zalane klejem, nie CA, ponieważ po zalaniu zrobił by się biały a nie przezroczysty więc zalałem klejem, który po wyschnięciu staje się przezroczysty i też tak jest. Klosze zalewałem na dwa razy. Szpara łączenia płyty pancerza jest już usunięta. Model dzisiaj w nocy dostawał sido. Już wysechł. Teraz kalki na to sido potem wash.

 

Mam pytanie związane z kalkami, których użyć? 111 czy 32?

 

Siatki zostawić w dunkelgelb czy dać na czarno potem przetrzeć metalizerem czy rdzawy? Jak uważacie

 

Pictures:

 

dscf2431.jpg

 

dscf2433.jpg

 

dscf2437.jpg

 

dscf2439u.jpg

 

dscf2440.jpg

 

dscf2441t.jpg

 

dscf2448v.jpg

 

dscf2454o.jpg

 

dscf2456.jpg

 

dscf2457b.jpg

 

dscf2459d.jpg

 

dscf2463.jpg

 

dscf2464.jpg

 

dscf2467.jpg

 

dscf2468o.jpg

 

dscf2469v.jpg

 

dscf2470.jpg

 

dscf2471b.jpg

 

dscf2472f.jpg

 

 

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzil bym ci uzyc czrnego 111 poniewarz masz dwa pasujaialce do siebie kolory piaskowy i czarny a jak nagle walniesz tam wogole nie pasujacy bilay to moze w efekcie zaborzycz poczucie estetyki.(mowiec pod katem wygladu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało to się stało. Mam już nałożone czarne 111. Wszystkie kalki są już pokryte warstwą sidoluxu.

Tak więc kalki położone. Jutro wash olejami i reszta spraw artystycznych.

 

Pictures:

 

dscf2498mf.jpg

 

dscf2499.jpg

 

dscf2500d.jpg

 

dscf2501h.jpg

 

dscf2503t.jpg

 

dscf2504p.jpg

 

dscf2506l.jpg

 

dscf2507d.jpg

 

dscf2508.jpg

 

dscf2520.jpg

 

Piszcie co myślicie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy model jest już finalnie złożony ( mam na myśli sklejenie góry nadwozia z dołem)? Bo jeżeli jest to kolego nie ustrzegłeś się jednego błędu, który ja również popełniłem robiąc ten sam model ( viewtopic.php?t=15900&highlight=iii ), a mianowicie pomiędzy podwoziem a górą z przodu pojazdu nie było śladu łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie zauważam żeby on był zalany farbą.

Zdjęcia które dodałem są robione podczas wykonywania washa, kolor to ciemny brąz jak widać. Następne fotografie będą jak założe gąsienice. Po założeniu gąsienic jakieś ślady eksploatacji, suchy pędzel, gąbeczka itp.

Tak, chyba o niczym nie zapomniałem co chciałem napisać. Aha przewiduję jakąś figurkę może nawet więcej niż jedną i małą dioramkę.

 

dscf2538.jpg

 

dscf2541.jpg

 

dscf2542i.jpg

 

dscf2545e.jpg

 

dscf2545e.jpg

 

dscf2547g.jpg

 

dscf2548z.jpg

 

dscf2549g.jpg

 

dscf2551x.jpg

 

Czekam na jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Kolego mitchell78430, widział kolega datę ostatniego postu w tym temacie? Domyślam się, że nie. Na przyszłość radziłbym nie odkopywać wątków i zasypywać ich niemerytorycznymi wypowiedziami, typu post powyżej. Po drugie radziłbym czytać całe tematy, a nie tylko ostatnie strony, wtedy oszczędzimy sobie komentarzy typu:

niezle wychodzi ale to chyba wrak bo gąsiennic niema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.