Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. III z Revell'ki w skali jeden:72


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bandaże z grubsza już z drugiej są pomalowane będę jeszcze na nie nanosił małepoprawki. Małe ryski czrnej farby są wewnątrz kół ale to się poprawi.

 

Teraz jedna fotka:

 

DSCF9965.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Myślę, że inspiracją był odcinek Japońskiego programu modelarskiego:

http://www.youtube.com/user/sleepylafiel#p/u/126/dy2APstDZTk

 

Autor użył tych samych modeli.Jest to bardzo dobry materiał na temat malowania i ogólnego składania powyższych modeli.

 

Czekam i kibicuję.

 

p.

 

O tym samym pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę mnie to natknęło. Ale po jakimś czasie stwierdziłem że postawienie gaza będzie zagraceniem tej małej winietki. Doszła do tego słaba składalność tego modelu i zrezygnowałem z niego całkiem. Będzie sam panzer i kilku figurantów. Dzisiaj wieczorkiem będą dalsze zdjęcia z postępu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widziałem masę szpachlową co poprawiałeś w czołgu? Tak przy o okazji co robisz aby farby pactry szybko nie wysychały? Niby trzeba dokładnie wieczko i górną część słoiczka wyczyścić, ale jak mocno farba trzyma to jaki masz patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widziałem masę szpachlową co poprawiałeś w czołgu?

 

Masy nie było trzeba używać. Podłożyłem ją pod czołg po to by było dobrze widać bandaże a że była ona pod ręką to...

 

Pactrami bardzo długo już się posługuje przeszło już 6 lat. Ja nie mam takich kłopotów z szybkim wysychaniem farby. Co prawda nieraz jest trudno otworzyć słoiczek ale mam sprawdzony sposób. Powodem tego że nie idzie otworzyć słoiczka jest tak jak napisałeś że farba zasycha na górze gwintu do tej podkładki i i nie idzie odkręcić. Ja wtedy trzęsę farbą przez dłuższą chwile aby farba ze słoika doszła tam gdzie przedtem zaschła i już można swobodnie odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo farby na modelu, budowę kończymy na przetarciu papierkiem wodnym na glanc dla powierzchni "płaskich", gdzie w skali siedem dwa większość tak ma wyglądać(a na pewno trójki i czwórki).

W trójce Revell, niebardzo jest co poprawiać po producencie...chyba że klejenie nie poszło.Merytorycznie nieco można, nieiwielkim nakładem pracy podciągnąć...ale i starać się zbytnio nie trzeba.

 

 

Patent, na otwieranie farbki..."niezły", okropny ;)

Wystarczy KAŻDĄ farbkę odwrócić dnem, zapuścic rozcieńczalnika(to samo z podkładami gunze na ten przykład - nie benzyna ekstrakcyjna) zostawić na chwil pare i po bólu.

Póżniej za każdym razem(po użyciu) czyścić odpowiednio...by te EXCESY nie miały więcej prawa bytu.

 

p.s. skoro malowałeś pędzlem, to w jakim celu liny holownicze CAŁE są w kolorze bazowym?

pawełg, trzęsie aż się zmęczy, wiem z doświadczenia.

Z Farbkami H, czy MM tak podobnie, tylko mniej się męczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. skoro malowałeś pędzlem, to w jakim celu liny holownicze CAŁE są w kolorze bazowym?

 

Cały model pomalowałem bazą dunkelgelb potraktowaną z aerografu. Z doświadczenia wiem że malując pędzlem tak małe modele farbę trzeba dość mocno rozcieńczyć i malować kilka warstw żeby był on dobrze pokryty i nie było mazów i grubo nałożonej farby. Malując aerkiem wystarczają dwie warstwy i jest dość przyzwoicie.

 

 

trzęsie aż się zmęczy

 

A trzęsę tak na oko

 

Cd już niedługo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę oglądać ten projekt. Właśnie skończyłem Gaza AAA z UM niestety niepotrzebnie skomplikowany model. Gumowe koła w 72 to pomyłka. W tym modelu i skali tego nie widać. A co do niemca to na dioramkach bardzo dobrze wygląda jako złom przydrożny napotykany, bardzo sporadycznie w związku z jego niewielką ilością na froncie, przez żołnierzy rosyjskich i alianckich. Ale mniejsza o to zobaczymy dioramkę. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam 21 dni później.

 

Trochę czasu ostatnio było, więc zabrałem się za model. Przyszła kolej na malowanie narzędzi i wszystkich pierdołeczek na kadłubie. Dorobiłem również z druciku miedzianego kabel od reflektora. W temacie innego panzer III była mowa o robieniu siatek na wylotach wentylacji z torebek piramidek po herbacie Liptona. Więc aby zwiększyć jakość modelu kupiłem torebki piramidki i wykonałem zabieg z nimi związany. Efekt mnie nie zadowalał więc zdjąłem je z modelu. Jest pokazane, jak to wyglądało i jak wygląda teraz. Jeszcze popracuję nad tym, aby teraz wyglądało lepiej.

 

Dzisiaj mam zamiar dorobić jeszcze drugi kabel od reflektora i podociągać jeszcze drobne szczegóły.

 

Dalszy plan to kładzenie sidoluxu kalki i cała reszta związana z brudzieniem modelu, ale do tego momentu jeszcze trochę wody upłynie.

 

DSCF0106.jpg

 

DSCF0111.jpg

 

DSCF0115.jpg

 

DSCF0116.jpg

 

DSCF0117.jpg

 

DSCF0119.jpg

 

DSCF0121.jpg

 

DSCF0124.jpg

 

DSCF0137.jpg

 

DSCF0140.jpg

 

No to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trochę opiłować lufę i ...Rozwierć ją.

 

T już zrobione tak jak drugi kabel od reflektora.

Reflektory... zdecydowałem się rozwiercić je dla lepszego efektu zrobiłem tak pomalowałem wnętrze na biało i teraz mam zamiar zalać to kroplą CA. Myślę że efekt będzie lepszy. Kiedy to zrobię to dodam zdjęcia.

 

zainwestuj w PE

 

A nie wiem czy inwestować w blaszki, nie siedzę w blaszkach więc nie wiem gdzie tego szukać. Może ktoś by podał "pomocną dłoń"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Może ktoś by podał "pomocną dłoń"

 

 

Eduard 22049

 

 

No właśnie co do eduarda to już jest zakupiony i dzisiaj wieczorem obiecuje jeszcze jakieś fotki już z załączonymi blaszkami i z lampami powierconymi. Teraz pytanie? Czy lampy jak nawierciłem i pomalowałem w środku na kolor biały teraz zalać CA?

 

Liczę na wasze odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złą herbatę kupiłeś. Są dwa rodzaje torebek

 

Nie jest za późno na blachy jak już masz całość praktycznie pomalowaną?

Chyba, że dajesz same siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz malować wnętrze reflektorów na biało? kolor powinien być srebrno - aluminiowy, takie są odbłyśniki. cyjanoakryl nie zawsze jest przezroczysty. słowem to nie jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co malować na aluminiowy kolor?

 

Aczemu nie cyjanoakryl?

Oglądałem wiele relacji gdzie tak postępowano i efekt wychodził całkiem ładnie

 

Nie jest za późno na blachy jak już masz całość praktycznie pomalowaną?

Chyba, że dajesz same siatki.

 

No siatki głównie ale nie po to wydałem kasę żeby tylko siatki założyć.

Założę jeszcze na wieże tam gdzie się da to zrobić tj. na pewno zasobnik wieżowy, włazy mechanik + kaemista, właz do naprawy silnika no i to co się jeszcze da dla podniesienia detalu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć model do kreta najpierw. Klejenie na farbę za pomocą CA to marny pomysł. Tan klej tworzy tylko spoinę, a nie "wżera" się w materiał, tak więc fototrawionki będą Ci się trzymać tylko na cienkiej warstwie farby. Jedno mocniejsze otarcie i będziesz szukał części z nosem w dywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam wrzuać od razu model do kreta, tam gdzie chce przykleić blaszki malutkim papierem ścienym (1800) zdrapuję farbę i przyklejam po co od razu kret.

 

 

Jedno mocniejsze otarcie i będziesz szukał części z nosem w dywanie.

 

 

Nie mam dywanu ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No właśnie mam zamiar aktualizować dzisiaj po południu.

Wiecie trochę dłuższy weekend i można już coś podłubać.

Około godziny 2 bedą fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po długiej przerwie obiecywałem fotki nie było, sorki.

Teraz fotki są i jest jakiś tam postęp.

W planie mam: pomalowanie kloszy lamp przednich na kolor metalu i zalać kroplą CA, podporę do kaemu pomalować na czarno dodatkowy pancerz przedni poprawić szpachelką bo są niedociągnięcia i krzywy rant. Jeżeli coś jeszcze proszę pisać. O małych uszczerbkach w malowaniu wiem to też poprawię.

Na fotkach widać pare niedociągnięć, które dzisiaj będę poprawiać i wieczorem zamieszcze fotki po pracy.

Pictures:

78575315.jpg

 

80580134.jpg

 

74919755.jpg

 

29258605.jpg

 

85152303.jpg

 

96957665.jpg

 

45200844.jpg

 

46768727.jpg

 

63096181.jpg

 

28738561.jpg

 

 

 

Zapraszam do komentowania, mile przyjmowane nawet te najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.